To już dzisiaj! Premiera Harry Potter: Wizards Unite

Twórcy gry mobilnej Harry Potter: Wizards Unite, którą już po pierwszych zwiastunach okrzyknięto następczynią Pokemon GO poinformowali, że światowa premiera ich propozycji odbędzie się dzisiaj, tj. 21.06.2019. Początkowo gra będzie dostępna w Wielkiej Brytanii i USA. Później natomiast, sukcesywnie ma pojawiać się w nowych regionach.

Harry Potter: Wizards Unite – co to za gra?

Wymieniony tytuł to najnowsza produkcja typu AR (Agumented Reality), stworzona przez słynne studio Niantic. Po świecie małych kieszonkowych stworków, który zawładnął sercami milionów graczy, przyszedł czas na case rodem z pełnego tajemniczości Hogwartu.

Od pewnego czasu gra funkcjonowała w fazie beta testów, a do sieci spływały coraz nowsze informacje na jej temat. Jej zapowiedź publikowaliśmy również na łamach Geex, w artykule: Harry Potter: Wizards Unite. Pobije sukces Pokemon GO?

Realne otoczenie połączone ze światem wirtualnym 

Harry Potter: Wizards Unite to gra mobilna, podobnie do swojej poprzedniczki, jako pole gry wykorzystująca rzeczywisty obszar, w którym umieszczone zostały trójwymiarowe przedmioty i postaci. Innymi słowy, łączy rzeczywistość z światem wirtualnym. A w kontekście fabuły – również magicznym. 

pokemon go

Magiczna fabuła produkcji Niantic

Gra jest darmowa. Chcąc jednak udoskonalić jej przebieg, można zaopatrzyć się w odpłatne dodatki. Wchodząc w świat Harry Potter: Wizards Unite zostajemy czarodziejami, a naszym zadaniem jest szukanie magii w rzeczywistym świecie i walka z tzw. Mugolami.

Nowe możliwości świata AR w Harry Potter: Wizards Unite

W grze nie zabraknie pojedynków czy np. sklepików z gadżetami. Znajdziesz tu także karczmy, w których zregenerujesz energię. Co więcej, możesz również zbierać składniki i warzyć magiczne mikstury, które pomogą w pokonaniu wrogów. Na swojej drodze spotkasz całe mnóstwo magicznych postaci, przedmiotów i zwierząt, które będziesz musiał schwycić i przetransportować w odpowiednie miejsce.