Threads w Polsce. Aplikacja dostępna jest na Android oraz iOS

Threads – nowa platforma społecznościowa stworzona przez Metę Marka Zuckerberga, właśnie pojawiła się na europejskim, a zarazem i polskim rynku. Aplikacja porównywana jest z X ze względu na jej funkcjonalność i ma być „lepszym Twitterem”. Pytanie brzmi, czy faktycznie tak się stanie. Odpowiedź poznamy pewnie najwcześniej za kilka miesięcy. Dowiedz się więcej o Threads.

Co to jest Threads?

Threads to platforma społecznościowa, która umożliwia użytkownikom prowadzenie publicznych rozmów, śledzenie profili, udostępnianie multimediów i linków. Aplikacja jest prosta w obsłudze i sposobem działania przypomina Twittera.

Threads jest w pewnym sensie połączone z Instagramem. Już podczas rejestracji do serwisu wykorzystać da się konto na IG, a następnie zacząć obserwować tych samych użytkowników, co na Instagramie. Mimo wszystko nie jest to konieczne, by móc przeglądać czy udostępniać treści na Threads. Bez tego nie da się jednak wchodzić w interakcje z innymi.

Nowa platforma, kiedy tylko pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, przyciągnęła do siebie dużą liczbę użytkowników. Później jednak spora część z nich zaczęła odpływać i wracać do serwisu Elona Muska. Jak będzie w Polsce czy Europie? Poobserwujemy, zobaczymy.

threads android
Aplikacja Threads na Androida.

Threads – skąd pobrać?

Threads jest dostępne na smartfony z systemem Android i iOS. Wystarczy odwiedzić sklep z aplikacjami na swoim urządzeniu i wyszukać Threads. Serwis dostępny jest również z poziomu przeglądarki internetowej.