Lekcje prowadzone przez internet stawiają przed nauczycielami wiele nowych wyzwań, głównie technologicznych i organizacyjnych. W e-learningu trudności może przysparzać również egzekwowanie zdobytej wiedzy, zwłaszcza przy możliwościach, jakie daje młodzieży nieograniczony dostęp do sieci. Kiedy już jednak zaadaptujecie się do tej formy edukacji, odkryjecie jej pozytywy. Dlatego przedstawiamy przydatne testy online dla uczniów oraz podpowiadamy na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni i co pomoże w przygotowaniu własnego e-sprawdzianu.
zastanawia mnie tylko czemu testy oszukują dzieci z 1 klas np. pytanie ” ile dni ma tydzień” gdy córka zaznaczyła program jej tego nie zaliczył i uznał odpowiedź za błędną może dla twórców tego testu tydzień ma może 16 lub 26 dni.
Może układający test zapomnieli zaznaczyć prawidłową odpowiedź.
Posiadam hacki do każdej z tych platform 😀
no i co z tego
mów dalej, mów dalej…
Program nie zalicza pytania gdy odpowiedź wpisana przez nauczyciela jako rozwiązanie różni się np. początkową literą : wielka / małą. Jeśli nie jest identyczna ze wzorem , program jej nie uzna.
Podobnie z jednostkami . Gdy trzeba wpisać np. „20” (bo tak jest we wzorze wpisanym przez nauczyciela) to jeśli ktoś napisze „20 km” odpowiedź nie będzie uznana.
Ja dla pewności przejrzałam kiedyś testy i było kilka tego typu błędów – korygowałam liczbę punktów i ocenę ręcznie:)
Można dodać kilka odpowiedzi jako poprawne, kwestia sprytu tworzącego
Niestety wydaje mi się że wszędzie tak jest – z czego bym nie korzystała nie polecam na autosprawdzaniu bo właśnie wiele opcji nie zalicza (nawet tak banalnych jak postawienie kropki na końcu zdania – i już błędna odpowiedz) ;(
Sprawdzian z chemii dział 2 dla klady 7 z odpowiedziami
xd
cześć
testportal to koszmar wszystkich uczniów
są skrypty pozwalające opuszczać karte bez „licznika” więc nie powiedział bym haha