Niestety, w tej serii nadal znajdziemy matryce klasy 60Hz, nie będzie też HDMI 2.1, czy możliwości współpracy z Calmanem (autokalibracja). Także matryce będą najprawdopodobniej mieszane: część modeli z wysokontrastowymi VA, a część z niskokontrastowymi IPS. Po prostu trzeba będzie się mieć na baczności.
Które telewizory będą mieć matryce klasy 120Hz?
Tego typu wyświetlacze będą dostępne we wszystkich OLED-ach oraz w LCD od serii 9205 w górę.
Które telewizory będą mieć złącze HDMI 2.1?
Złącza HDMI 2.1 znajdziemy w następujących seriach:
- OLED: 706, 806, 856,
- LCD: 9206, 9506, 9636,
Czy w ofercie będą telewizory 4K bez systemu Android, jak w latach poprzednich?
Tak. Seria 7506 i niższe będą działać pod kontrolą systemu Saphi – dobrze znanego z lat ubiegłych.
Co nowego w systemie Ambilight?
Mam dobrą wiadomość dla miłośników systemu Ambilight. Philips postanowił poszerzyć ofertę modeli z 4-stronnym Ambilightem. W najnowszej gamie telewizorów znajdziemy go w aż 5 seriach:
- OLED: 806, 856;
- LCD: 9206, 9506, 9636.
Mam bardzo podobne odczucia jak autor – też jestem mega podjadany nowymi telewizorami. Akurat w tym roku fajnie byłoby wymienić odbiornik i chyba wiem jakiego producenta wybiorę 😀
Mam nadzieję, że pojawią się recenzje 😉
…a potem puszczą w telewizorni Hobbita z bitratem jak na Polsacie Film. Nie wiem jak inni, ale ja głównie oglądam filmy i kanały filmowe TV z appki czyli więcej niż 720p nie ustawiam żeby się nie cięło. Przeważnie to i tak jest to 576p bo wtedy „strumień” wieczorami nie wariuje.