Telewizor na który czekają wszyscy, będzie w Polsce. Oto Xiaomi Mi TV 4A

O telewizorach marki Xiaomi jest w branży głośno już od jakiegoś czasu. Nic dziwnego. W końcu urządzenia tego producenta cieszą się dużą sympatią konsumentów. Idealnie wyważone proporcje między jakością a ceną stały się wręcz symbolem, który przyciąga użytkowników na całym świecie. A już zaraz długo wyczekiwane TV trafią do Polski. Poznaj jeden z nich – Xiaomi Mi TV 4A.

Powiedzmy sobie coś na wstępie, telewizory Xiaomi mają uderzyć w konkurencje przede wszystkim właśnie śmiesznie niską ceną w kontekście do oferowanych technicznych osiągów. Spodziewać się więc musimy raczej sprzętu średniopółkowego, jednak z aspiracjami. Ale jeżeli już teraz jesteście ciekawi, jak w specyfikacji prezentuje się cała seria Mi TV, oraz jak wypada ona w pierwszych testach, to zapraszam do tekstu Tomasza, który omawia poszczególne modele.

Jak telewizor, to przede wszystkim ekran Mi TV 4A

Telewizor Xiaomi Mi TV 4A z 32-calowym ekranem ma przekątną liczącą 80 cm długości. Rozdzielczość tego wyświetlacza LCD VA mieści się w jakości HD (1366 × 768 Mpix), jasność sięga 220 nitów, a częstotliwość odświeżania mieści się na poziomie 60 Hz. Taka kompozycja zapewnia Mi TV 4A 32” bardzo ładne odwzorowanie kolorów, przyzwoicie intensywne czernie oraz świetną widoczność, a także wyraźne kontrasty, nawet w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu i pod różnym kątem, bo do 178°.

xiaomi mi tv 4a

Matryca telewizora Xiaomi obudowana jest minimalistyczną, elegancką ramką, która nie przeszkadza w odbiorze, a wręcz sprawia, że oglądanie obrazów jest jeszcze bardziej przyjemne, naturalne i niczym nie zaburzone. Jest w tej lekkiej konstrukcji natomiast wystarczająco miejsca na dwa głośniki stereo obsługujące jakość dźwięki Dolby Atmos i DTS-HD. Do tego rozpiętość głośności brzmienia jest naprawdę szeroka.

Siłą telewizorów Xiaomi jest inteligencja systemu Smart

Paradoksalnie jednak największe atuty można znaleźć we wnętrzu telewizora Xiaomi. Wyposażony on został mianowicie w 64-bitowy czterordzeniowy procesor MTK wspierany przez system Android TV 9.0. Dodatkowo, do dyspozycji otrzymujemy łączność Wi-Fi oraz Bluetooth 4,2, co w tej klasie produktu zdecydowanie nie jest standardem.

Gdyby tego było jednak mało, Mi TV 4A dostaje również oficjalne partnerstwo między innymi takich platform, jak Netflix oraz Prime Video oraz ich preinstalowane aplikacje dostępne z panelu systemu. Ponadto na telewizorze Xiaomi skorzystać możemy także z funkcji Google Play Store oraz wbudowanego Chromecasta i Google Assistant.

xiaomi mi tv 4a telewizor

Xiaomi Mi TV 4A dostępny w sklepie x-kom

 Zobacz Xiaomi Mi TV 4A 32” w sklepie x-kom