Tekken 7: Bandai Namco zapowiedziało DLC z wojowniczką z Polski

Ciekawe wieści płyną do nas z krainy wirtualnego naparzania się po pyskach. Słynna seria bijatyk Tekken, a konkretnie ostatnia odsłona, już wkrótce da nam opcjonalną możliwość wcielenia się w wojowniczkę zrodzoną w Kraju Kwitnącej Cebuli, zahartowaną w dymie palonych opon wydobywającym się z kominów domów jednorodzinnych, a co najistotniejsze – reprezentującą wszystkich Polaków-rodaków z pozycji Prezeski Rady Ministrów.

Musi wygrać dla wszystkich Polakow

Na razie wiemy niewiele, bo i sam trailer reklamujący DLC jest krótki i niezbyt treściwy. Jednocześnie jednak wiemy wystarczająco dużo, by w naszych biało-czerwonych sercach wybrzmiały patriotyczne nuty.

Choć znajdą się i tacy, którzy w nowej wojowniczce Tekken 7 doszukają się politycznej prowokacji. No bo wiecie, kobieta w roli premiera w świetle ostatnich wydarzeń związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji… cóż, istnieją w Polsce media, którym potrzeba znacznie mniej, by rozdmuchać polityczną aferę.

Ponieważ jednak my do takich mediów się nie zaliczamy, skupmy się na konkretach. Te są takie, że zwiastun DLC trwa ledwie 35 sekund, z czego połowa to intro, outro i plansze tekstowe. Dostajemy kilka ujęć zdradzających co nieco o lokalizacji, z której pochodzi tajemnicza postać, by potem usłyszeć swojsko brzmiące: „muszę wygrać dla wszystkich Polaków”.

Cirilla Kowalska, córka górnika i organistki kościelnej

Niestety nie widzimy całej postaci; twarz pokazana jest połowicznie, co jest o tyle ciekawe, że w takim ujęciu Pani Premier przypomina… Ciri z Wiedźmina 3. Charakterystyczne siwe włosy i facjata naznaczona blizną. Nie wiadomo, czy coś jest na rzeczy, czy w ogóle to świadome przedsięwzięcie Nandai Namco, czy po prostu nic nie znaczący przypadek.

Niemniej gdyby okazało się, że Panią Premier rzeczywiście jest Ciri, nie byłby to pierwszy gościnny występ postaci z wiedźmińskiego uniwersum w bijatyce. W Soulcalibur 6 mieliśmy przecież możliwość wcielenia się w Geralta z Rivii.

Polska Premier Ciri Tekken 7

Możemy już ogłaszać, że Polska jest mocarstwem?

Czy Polacy mogą czuć się wyróżnieni faktem doczekania się własnej bohaterki w Tekken 7? I tak, i nie. Tak, bo to dość sympatyczna inicjatywa ze strony twórców, że dostrzegli istnienie takiego kraju jak nasz i stworzyli postać, z którą Polak potencjalnie może się utożsamiać (a przy okazji pogłębić własne kompleksy wobec innych państw).

Z drugiej strony seria Tekken już od dawna szczyci się obsadą, którą charakteryzuje geograficzna różnorodność. Znajdziemy tu bowiem postaci pochodzące z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Japonii, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej, a nawet z Księstwa Monako. Polska jest więc po prostu kolejnym krajem, którym twórcy inspirowali się podczas tworzenia nowych postaci.

Tekken 7: Kiedy premiera DLC z Polską Premier?

Tak czy inaczej czekamy z niecierpliwością na premierę DLC z Polską Premier, a ta już wkrótce, bo  wczesną wiosną 2021 roku. Sam jestem ciekaw, jakie umiejętności będzie posiadała wojowniczka z naszego kraju; będzie rzucać węglem, łatać przeciwnikami dziury na ulicach, a może oblewać ich wodą święconą? Poczekamy, zobaczymy.

Źródło: Gamerant.com