Takiego laptopa jeszcze nie było. HP Omen X 2S będzie mieć dwa ekrany!

Gamingowa górna półka to idealna przestrzeń do eksperymentów sprzętowych. HP zdecydowało się na odważny krok, konstruując laptop dla graczy z dwoma ekranami. Mowa o modelu HP Omen X 2S, który wręcz elektryzuje wyglądem. Ceną niestety też, lecz jeśli przyjrzeć się funkcjom i specyfikacji, to HP nie grzeszy przesadą.

Dwa ekrany w HP Omen X 2S

Właściwie, po co mi dwa wyświetlacze w laptopie? Jak dotąd był jeden i wystarczało, prawda? No właśnie nie do końca. Szczególnie gdy grało się i jednocześnie prowadziło stream z rozgrywek. Widok podglądu zajmował jednak miejsce na wyświetlaczu, niby tylko niewielki prostokąt, ale jednak. Ta część widoku pozostawała zasłonięta.

Laptop HP Omen X 2S dwa ekrany

Omen X 2S ma to zmienić właśnie dzięki drugiemu, 6-calowemu ekranowi 1080 px. Na mniejszym panelu znajdzie się choćby widok Twitch, dzięki czemu 100% głównego ekranu zajmie gra. Dodatkowy wyświetlacz może się także stać przestrzenią dla komunikatorów, gdzie toczą się rozmowy wewnątrz teamu albo miejscem, z którego będziemy zarządzać ustawieniami panelu Omen Command Center.

Przydatna rzecz, jeśli zechcemy dodać podzespołom nieco poweru. Zdefiniowane wcześniej ustawienia aktywujemy jednym dotknięciem, odrywając się od gry może na ułamek sekundy. Drugi ekran HP Omen X2S daje się bowiem obsługiwać dotykowo.

Laptop HP Omen X 2S klawiatura

Odświeżanie do 240 Hz. Rozdzielczość nawet 4K

Ekran główny będzie areną walk, serwując obraz w jakości Full HD z odświeżaniem 144 Hz lub 240 Hz. Szykuje się więc prawdziwa żyleta oraz brak smużenia, choćby nasz bohater wykonywał szaleńcze młynki mieczem, raz po raz odpierając ataki krwiożerczej bestii.

Modele z panelem 4K mają otrzymać odświeżanie 60 Hz. Poza tym w arsenale HP Omen X 2S znajdzie się technologia G-Sync. Ona zadba o jednorodność obrazu i brak efektu rwania klatek. Skoro na pokładzie laptopa zagości G-Sync, to siłą rzeczy grafikę napędzać będzie karta graficzna NVIDIA. Czy tak rzeczywiście się stanie?

Specyfikacja HP Omen X 2S

Oczywiście. GPU pochodzi ze stajni GeForce, konkretnie są to modele RTX 2080 i 2070 w wersji Max-Q. A skoro RTX, to nie może zabraknąć wsparcia dla technologii DLSS oraz ray-tracingu w czasie rzeczywistym. Poza tym w różnych modelach goszczą różne procesory, stąd w jednych laptopach będzie to jednostka 6- w innych 8-rdzeniowa, w każdym przypadku Intel Core generacji 9. Wesprze je nawet do 32 GB pamięci RAM DDR4 z taktowaniem 3200 MHz.

Laptop HP Omen X 2S ekran

Czuć moc. A skoro moc, to musi być ciepło. Rzecz jasna komponenty będą je generować, ale producent zainwestował w solidny układ chłodzący. Oprócz licznych otworów wentylacyjnych CPU i GPU otrzymają pastę termoprzewodzącą Thermal Grizzly Conductonaut na bazie ciekłego metalu. Podzespoły lepiej oddadzą ciepło i zachowają stabilność w ogniu walki.

Podświetlona klawiatura, dotykowy gładzik boczny

Ze względu na usytuowanie ekranu dotykowego, klawiatura powędrowała w dół, bliżej gracza. Poza tym klawisze mają konfigurowalne podświetlenie RGB LED oraz funkcję N-Key Rollover. Na prawej krawędzi klawiatury znajdziemy gładzik, a tuż pod nim 2 przyciski funkcyjne. Dźwięk w czasie batalii dostarczy do naszych uszu nagłośnienie opracowane przez specjalistów z Bang & Olufsen. 

Laptop HP Omen X 2S logo

Cena Omen X 2S

Producent wycenił swoje dzieło w „podstawowej” konfiguracji na 11 499 zł. To nie jest mało, zważywszy na kurs europejskiej waluty, no ale chwila. HP wprowadza na rynek nie dość, że sprzęt na topowej konfiguracji, to jeszcze z nowatorskim rozwiązaniem. W dodatku takim, z którego gracze faktycznie skorzystają.

Recenzja laptopa HP Omen X 2S

Od zapowiedzi notebooka minęło już trochę czasu i dziś mamy już kompletną recenzję HP Omen X 2S, do przeczytania której gorąco zachęcam.