Tak pojemnych dysków HDD jeszcze nie było. Wszystko o Seagate IronWolf 16 TB

Backup’ów nigdy za wiele, jak mawiał jeden z bohaterów Długiej ziemi autorstwa duetu Pratchett & Baxter. Potrzebna jest tylko przestrzeń na dane. One lubią dużo miejsca, zwłaszcza gdy są to filmy w 4K, biblioteki projektów lub kompletne kopie zawartości dysków komputerowych. Na taką okazję Seagate przygotował dyski HDD o rekordowej pojemności 16 TB.

IronWolf 16 TB – pierwszy spośród równych

Dla macierzy i serwerów NAS, które obsługują olbrzymie ilości danych, najlepszym i najtańszym rozwiązaniem wciąż pozostają tradycyjne dyski HDD. Dlatego Seagate, będący jednym z liderów segmentu HDD, wprowadził do sprzedaży nośniki IronWolf o pojemności 16 TB.

Są to konstrukcje 3,5”, kompatybilne z serwerami NAS (wyposażonymi w maksymalnie 8 kieszeni), domowymi serwerami multimedialnymi i prywatnymi chmurami danych.

Mogą pracować 24/7, wirując z prędkością 7200 obr./min. Wymiana danych odbywa się przez złącze SATA III (6 Gb/s). Producent zapewnia 3-letnią gwarancję oraz zapis do 180 TB na rok. MTBF wynosi 1 000 000 godzin.

Seagate HDD 16 TB

IronWolf Pro 16 TB – dysk klasy korporacyjnej

W dużych firmach, gdzie pracują dziesiątki albo setki osób i gdzie serwery obsługują monumentalne wprost ilości danych, tam sprawdzą się dyski Seagate IronWolf Pro 16 TB. Są to konstrukcje 3,5” klasy korporacyjnej, a więc obliczone na znacznie większą wydajność, niż ma to miejsce w zastosowaniach prywatnych, czy na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw. Prędkość wirowania talerzy wynosi tyle samo, co w bazowej wersji IronWolf 16 TB.

Poza tym, w tym modelu współczynnik obciążenia wynosi 300 TB na rok, z kolei sam nośnik został w pełni zoptymalizowany pod kątem pracy w środowisku multi-user. Co ważne, parametry IronWolf Pro pozwalają na instalację dysku w macierzy nawet z 24 kieszeniami.

Producent zapewnia ponadto aż 60 miesięcy gwarancji (5 lat) oraz 2-letni plan odzyskiwania danych.

Dyski HDD Seagate 16 TB do kupienia w x-kom

Nowe, superpojemne nośniki HDD od Seagate są już dostępne w sklepie x-kom.

Jeśli tworzycie akurat sieć firmową, sprawdźcie pozostałe dyski HDD oraz macierze NAS