Sztuczna inteligencja napisała scenariusz reklamy G4M3RÓW, a x-kom go zrealizował. Jak wyszło?

Pisze opowiadania, artykuły blogowe, przepisy kulinarne i nie tylko. Jak mogliśmy się przekonać, tworzy również scenariusze reklam. Piśmienna sztuczna inteligencja ChatGTP, bo o niej mowa, wkracza na mainstreamowe salony, siejąc z jednej strony podziw, a z drugiej strach tych, których już niedługo może zastąpić. Próbkę umiejętności ChatGTP już poznaliśmy. Specjaliści z social mediów x-komu zlecili AI napisanie scenariusza reklamy komputerów serii G4M3R, a następnie go zrealizowali. Efekty zobaczycie poniżej.

Życie pisze najlepsze scenariusze, a AI — coraz lepsze

Przyszłość jest dzisiaj, chciałoby się powiedzieć, ale czy w tej przyszłości znajdzie się miejsce dla „organicznych” marketerów? Trudno powiedzieć. Narzędzia oparte na algorytmach sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym nie dość, że się mnożą, to jeszcze potrafią coraz więcej. Do tego nie wołają o podwyżki, nie robią dram i nie chodzą na zwolnienia lekarskie.

Czy to już ten moment, kiedy powinniśmy zainteresować się podstawami fryzjerstwa, handlu czy przygotowywania ciał do pochówku? Nasi koledzy i koleżanki z social mediów x-komu postanowili to sprawdzić. 

Nie dość, że zaprzęgli aplikację ChatGTP do pracy, każąc jej przygotować scenariusz reklamy, to jeszcze ten scenariusz zrealizowali w formie filmu. Dodajmy, że jako pierwsi w Polsce. 

Produktem, który AI miało zareklamować, były desktopy linii G4M3R, a efekt końcowy tej osobliwej współpracy człowieka z maszyną zobaczycie poniżej:

Jak eksperyment wyglądał od kuchni?

Pierwszym krokiem było znalezienie „wspólnego języka” z aplikacją ChatGPT. Specjaliści od mediów społecznościowych musieli stworzyć odpowiednio precyzyjne polecenie, żeby uzyskać od AI sensowną odpowiedź. Metodą prób i błędów udało się, ChatGPT napisał scenariusz. Kolejnym etapem było więc zrealizowanie go w formie filmu reklamowego.

Ingerencje w scenariusz? Obejrzenie tej dość dziwnej, momentami absurdalnej reklamy daje raczej jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Nasi specjaliści byli wierni zamysłowi – ekhm… – „twórcy” mniej więcej tak, jak łabędź jest wierny swojej łabędzicy. Czyli bardzo. Zachowali wszystkie napisane sceny, uszanowali kolejność i wykorzystali każdą linijkę dialogów. Niektóre kwestie dodali co prawda od siebie, ale były to drobnostki, które nijak nie wypaczały scenopisarskiej wizji ChatGPT.

„Making of” całej akcji uwieczniliśmy na osobnym filmie:

Co o przedsięwzięciu sądzą ci, którzy maczali palce w realizacji?

Cezary Łopaciński, Senior Social Media Specialist w x-komie: „w x-komie zawsze chcemy testować nowe technologie i rozwiązania. Być prekursorami. Od jakiegoś czasu mówi się, że AI jest przyszłością wielu zawodów, dlatego chcieliśmy się przekonać, czy już może nas zastąpić lub wesprzeć w pracy”. 

Reklama G4M3R-ów napisana przez AI, zrealizowana przez x-kom

Paulina Szczubidło, Senior Social Media Specialist w x-komie: „wielu specjalistów już używa AI w codziennej pracy i zanim się obejrzymy, stanie się to standardem. Nie możemy zostać w tyle, dlatego sprawdzamy większość rozwiązań, które pojawiają się na rynku, i oceniamy, na ile możemy je wykorzystać w pracy. W naszej komunikacji testowaliśmy już: DALL·E 2, Midjourney czy, jak w tym przypadku, ChatGPT. Czujemy, że AI to jeden z trendów, które będziemy obserwować w 2023 roku nie tylko w marketingu”.

Reklama G4M3R-ów napisana przez AI, zrealizowana przez x-kom

Czym są komputery G4M3R?

G4M3R to polska marka komputerów stacjonarnych dla graczy. Wyróżnia je autorski system chłodzenia, który zapewnia wysoką kulturę pracy i wydajność. Charakteru sprzętowi dodaje zmienne podświetlenie aRGB i szklany panel boczny, który umożliwia szybki dostęp do wnętrza.

Każdy G4M3R, zanim trafi do klienta, przechodzi drobiazgowe testy wydajności i sprawności. Dzięki temu zaraz po wyjęciu z pudełka jest gotowy do gry w najlepsze tytuły AAA na najwyższych detalach. Wszystkie komputery G4M3R są objęte bezpłatną 36-miesięczną gwarancją door-to-door, która zapewnia naprawę w ciągu 5 dni roboczych.