Systemy Vidos. Dla wygody i dla bezpieczeństwa

Dobrze jest wiedzieć kto stoi u drzwi. W końcu nie wszystkich musisz chcieć wpuszczać na posesję, ani nawet do klatki schodowej. W byciu przezornym pomagają urządzenia marki Vidos, pozwalając zerkać na ludzi chcących wejść w Twoje progi. Jak działają? Co oferują? Jak chronią dom, blok i posesję? Czas się dowiedzieć.

Wideomofony i monitory

Każdy może powiedzieć, że jest kurierem, listonoszem, ma ulotki lub przyszedł z administracji. Każdy. Słowa nic nie kosztują, lecz gdy w nie uwierzysz, możesz sporo stracić. Przez tradycyjny, kiedyś montowany domofon nie sprawdzisz niczyjej tożsamości, no bo jak? Ufasz na słowo.

Natomiast sprzęt marki Vidos pozwala Ci weryfikować, kto stoi po drugiej stronie. Wiadomo, że nie wylegitymujesz każdego, ale listonosza albo kuriera, którzy pracują w danym rewirze, znasz z widzenia, prawda? Otóż to. Dlatego każdy wideomofon Vidos posiada kamerę oraz mikrofon do dwukierunkowej komunikacji. Tak więc nie tylko zobaczysz, kto wcisnął przycisk przy bramie lub przy drzwiach, ale i dopytasz o cel wizyty.

Domofon kurier

Mieszkańcy domu lub bloku mogą ponadto korzystać z kart zbliżeniowych, którymi, mówiąc formalnie, autoryzują wejście albo wjazd autem na posesję. Zamiast pilota karta, co wyklucza także konieczność wprowadzania kodu (i ogranicza pomyłki gdy człowiek się spieszy). Kto takiej karty nie posiada, ten nie wjedzie i nie zajmie (niejednokrotnie bezczelnie) miejsca parkingowego, a te w miastach są na wagę złota! Po drugiej stronie wideomofonu (w domu lub w gabinecie) może się znaleźć monitor. Spoglądając w jego ekran zobaczysz twarz osoby, która ma do Ciebie interes, pragnie dostać się do środka.

Vidos ma w swojej ofercie wideomofony połączone ze skrzynkami na listy, urządzenia instalowane na istniejących już elementach architektury (słupki bramy itp.), jak również zestawy podtynkowe, pozwalające zachować estetykę budynku.

wideodomofon s562a

Co ważne, gdy wybierzesz i zainstalujesz u siebie jedno z rozwiązań, nic nie stoi na przeszkodzie by uzupełnić je kolejnym. Do modułu głównego dodasz na przykład czytnik zbliżeniowy i/lub klawiaturę do wprowadzania kodu dostępu. Możliwości jest wiele, a wszystkie służą poprawie bezpieczeństwa.

Zobacz wideomofony Vidos

Napędy do bram wjazdowych i garażowych

Żeby oszczędzić sobie otwierania i zamykania bramy oraz garażu, szczególnie w zimne albo deszczowe dni, sięgnij po napędy. Z nimi jest zdecydowanie łatwiej, prościej i lżej. Zdalnie otwierane bramy otworzą i zamkną się wtedy, gdy wydasz im polecenie. Są przy tym bezpieczne dla aut, a także dla ludzi i zwierząt. Enkodery i czujniki amperometryczne wykrywają przeszkody, czyli coś lub kogoś, co nie powinno się znaleźć w przestrzeni zamknięcia, powstrzymując się od dalszej pracy. To bardzo ważne w przypadku malców oraz domowych pupili, których ciężko upilnować.

Zobacz napędy Vidos do bram wjazdowych i bram garażowych

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vidos

Sprawdź wszystkie produkty Vidos w x-komie