Świnka Peppa powróci na konsole i pecety już w 2023 roku. Będzie brzydko jak zawsze, ale przynajmniej światowo!

Sól w mym oku, a jednocześnie pierwsza miłość moich synów, różowa i paskudna Świnka Peppa, idzie za gamingowym ciosem i po nieźle przyjętej grze „Moja Znajoma Świnka Peppa” już wkrótce powróci na pecety i konsole z nowiusieńkim tytułem. „Świnka Peppa: Światowe Przygody”, bo tak zwie się ta świńska produkcja, będzie dostępna do ogrania już w pierwszym kwartale 2023 roku.

„Świnka Peppa: Światowe Przygody”, czyli jak zapewnić sobie święty spokój

Domyślam się, że nie jest to gra, na którą czekacie, spoglądając nerwowo w kalendarz co najmniej trzy razy dziennie. Podejrzewam nawet, że część z Was nie zainteresowałoby się nią nawet wtedy, gdyby dołączano do niej akcje Tesli.

Natomiast zdaję sobie sprawę, że są wśród Was tacy, którzy – podobnie jak ja – są rodzicami i wbrew temu, co mówią specjaliści do spraw wychowywania purchląt, chcieliby czasem mieć chwilę spokoju, oddechu, choćby po to, by móc sobie przygotować Melisę lub wziąć tabletki na uspokojenie. Dlatego pozwalają swoim pociechom grać w gry i oglądać głupie kreskówki.

Już poprzednia odsłona przygód świni z głową przypominającą suszarkę do włosów dawała rodzicom możliwość osiągnięcia stanu psychicznej równowagi. „Moja Znajoma Świnka Peppa” była grą prostą, odrobinę mądrzejszą niż serialowy pierwowzór i na tyle udaną, że moi synowie wsiąknęli bez reszty. Co prawda tylko jeden grał, a drugi jedynie patrzył, ale efekt był taki, jakiego oczekiwałem.

Pół godziny (w porywach do godziny) spokoju.

Świnka Peppa Światowe Przygody

Czy „Świnka Peppa: Światowe Przygody” ma szanse powtórzyć sukces poprzedniczki? Wiele na to wskazuje.

Po pierwsze dlatego, że to… Świnka Peppa, a więc uniwersum, które – nie wiedzieć czemu – dzieci kochają bardziej niż kradzieże słodyczy i jedzenie ich po kryjomu.

Po drugie — twórcy z Outright Games obiecują nam globalną wręcz przygodę, bowiem będziemy towarzyszyć Peppie w podróżach po Nowym Jorku, Paryżu, Australii, Londynie i wielu innych miejscach, gdzie różowa Świnio-suszarka uda się, żeby… obcować z zabytkami.

Po trzecie wreszcie — gra będzie mocno stawiać na zbieractwo. W trakcie naszych eskapad będziemy mogli zbierać różne przedmioty, którymi potem udekorujemy nasz dom. Tak jak „Moja Znajoma Świnka Peppa” dostaniemy kreator postaci, choć tym razem mamy mieć możliwość tworzenia… całej rodziny.

Generalnie w nowej odsłonie ma być więcej wszystkiego niż w poprzedniej: więcej lokalizacji, postaci, dłuższa fabuła, no i, rzecz jasna, więcej zabawy.

Świnka Peppa Światowe Przygody

„Świnka Peppa: Światowe Przygody” – data premiery i trailer

„Świnka Peppa: Światowe Przygody” lub jak kto woli – „Peppa Pig: World Adventures” ukaże się 17 marca 2023 roku. Gra będzie dostępna na wszystkie czołowe platformy, a więc: PC, Xbox, PlayStation oraz Nintendo Switch.

Co ciekawe, Outright Games wypuściło trailer swojej nadchodzącej produkcji.