Starfield z Nvidia DLSS i Frame Generation

Wśród gwiezdnych przestworzy gier wideo, Starfield szykuje się do kolejnego wielkiego skoku – tym razem w dziedzinie grafiki. Bethesda, twórca gry, zapowiada wprowadzenie wsparcia dla technologii Nvidia DLSS (Deep Learning Super Sampling) oraz Frame Generation. Oznacza to znaczącą poprawę wydajności i jakości obrazu dla graczy PC.

Czym jest DLSS i jak wpłynie na Starfielda?

Nvidia DLSS to rewolucyjna technologia wykorzystująca algorytmy uczenia maszynowego do skalowania obrazu. Pozwala na zwiększenie wydajności gry bez znaczącej utraty jakości grafiki. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się płynniejszą rozgrywką nawet na mniej potężnym sprzęcie.

Bethesda zapowiedziała, że najnowsza aktualizacja gry Starfield wprowadzi oficjalne wsparcie dla DLSS, w tym dla najnowszej wersji – DLSS 3, która zawiera technologię Frame Generation, generującą dodatkowe klatki obrazu, by uzyskać jeszcze płynniejszą animację.

Beta Testy i Optymalizacje: Co Nowego?

Przed oficjalnym wdrożeniem Bethesda zaprasza graczy do wzięcia udziału w beta testach przez platformę Steam. To szansa dla społeczności, by jako pierwsza mogła doświadczyć zmian i przyczynić się do ich dopracowania.

Oprócz DLSS aktualizacja przyniesie kontrolę nad HDR dla kompatybilnych systemów oraz szereg innych optymalizacji. Beta testy są krokiem w stronę jeszcze lepszego dostosowania gry do potrzeb graczy, niezależnie od ich sprzętu.

starfield pc

AMD vs Nvidia: konkurencja z korzyścią dla graczy

Początkowo Starfield wspierało technologię AMD FidelityFX Super Resolution (FSR), co wywołało pewne kontrowersje wśród posiadaczy kart Nvidia. Bethesda potwierdziła jednak, że przyszłe aktualizacje przyniosą również wsparcie dla FSR3. To pokazuje, że rywalizacja między AMD a Nvidia może przynieść korzyści użytkownikom, gdyż deweloperzy starają się wspierać technologie obu firm.

Moderzy vs oficjalne wsparcie: Dlaczego Oficjalna Aktualizacja ma Znaczenie?

Chociaż modderzy szybko dodali nieoficjalne wsparcie dla DLSS w Starfield, oficjalna aktualizacja od Bethesdy ma kluczowe znaczenie. Nvidia DLSS wymaga indywidualnego „treningu” AI dla każdej gry w celu optymalizacji wydajności, co oznacza, że oficjalna wersja powinna zapewnić znacznie lepsze rezultaty niż modyfikacje tworzone przez społeczność.

Aktualizacja DLSS to tylko początek

Bethesda zapowiedziała również inne usprawnienia, takie jak suwak FOV i wsparcie dla monitorów ultrawide. Wszystko to świadczy o zaangażowaniu twórców w ciągłe ulepszanie doświadczenia graczy. Wraz z postępem technologii graficznych, Starfield może stać się jeszcze bardziej immersyjnym i wizualnie imponującym światem do eksploracji.

Nadchodząca aktualizacja Starfield z obsługą Nvidia DLSS i Frame Generation to ekscytująca wiadomość dla graczy PC. Wprowadzenie tych technologii nie tylko poprawi jakość grafiki i wydajność, ale także pokaże, jak Bethesda reaguje na potrzeby swojej społeczności. Wraz z beta testami i przyszłymi aktualizacjami, Starfield ma szansę na nowo zdefiniować standardy graficzne w grach komputerowych.