Star Wars: Wyprawa na Batuu – nowy dodatek do The Sims 4

Do długiej listy dodatków The Sims 4 dołączy kolejny, totalnie z innej, ale wszystkim znanej galaktyki. 27 sierpnia podczas wirtualnego Gamescomu, Electronic Arts zapowiedziało rozszerzenie The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu. Premiera nastąpi 8 września. Sprawdźcie czego się spodziewać.

Kosmiczna mieszanka dwóch światów

Już od 8 września życie Simów może kosmicznie się zmienić. W najnowszym dodatku opuszczają swoje przytulnie urządzone domy, aby wyruszyć na Batuu i opowiedzieć się po jednej ze stron sporu między Ruchem Oporu a Najwyższym Porządkiem. Działania Simów będą miały wpływ na to, która ze stron wygra i przejmie kontrolę nad Batuu. Dzięki wykonywanym misjom i zdobytym punktom reputacji Simowie będą mieć możliwość spotkać się z przywódcami organizacji i zmieniać losy planety.

Kawałek Gwiezdnych Wojen u Sima pod dachem

Ale nie tylko o losy Batuu chodzi w tym dodatku. Nie można przecież zapomnieć o dobrej zabawie. Podczas rozgrywki Sim wybierze się na przykład na trening z mieczem świetlnym, rozegra partyjkę sabaka czy odblokuje dostęp do myśliwców. Ważne jest też, aby Simowie przemierzając planetę, zdobywali kryształy Kyber i rękojeści, które stworzą najbardziej pożądany artefakt – miecz świetlny. Oprócz tego Simowie mogą posiadać własne droidy, które zabiorą ze sobą do domu. Ale to nie wszystko, bo w drogę powrotną bohaterowie wezmą też stylizowane dodatki, które pozwolą na aranżację mieszkania w galaktycznym stylu.

The Sims 4 Star Wars: wyprawa na Batuu

Rozmawiając z mieszkańcami Batuu, wciągniesz Sima w gwiezdną rzeczywistość i poznasz, co wyróżnia tę planetę na tle innych. A może Twój Sim pozna tam swoją drugą połówkę i będzie to początek międzyplanetarnego romansu?

Międzygalaktyczna mieszanka uczuć

Twórcy The Sims są wielkimi fanami Gwiezdnych Wojen i w przeszłości pojawiały się już elementy nawiązujące do nich. Jest to jednak pierwszy dodatek tak głęboko osadzony w uniwersum.

I chociaż Gwiezdne Wojny są już w mainstreamie mocno zakorzenione i nie trzeba być nerdem, aby wiedzieć, kim jest Kylo Ren, to jestem jednak ciekawa, jakim echem odbije się to rozszerzenie do The Sims 4 i czy podbije serca fanów zarówno jednej, jak i drugiej serii.

The Sims 4 Star Wars: wyprawa na Batuu

Źródło: ea.com