Sposoby na jesienną nudę dla dzieci i dorosłych? Gry planszowe

Długie jesienne wieczory mają dwie podstawowe cechy – są długie i jesienne. Do tego zawsze przychodzą zdecydowanie za szybko. Chcąc Was jednak nieco zainspirować i umilić okres wyczekiwania zimy, przygotowałam propozycje ciekawych gier planszowych dla dzieci oraz dorosłych. Jestem przekonana, że nie tylko genialnie zagospodarują Wam czas, ale także będą doskonałym pretekstem do spędzenia go w gronie najbliższych.

Planszówki sprawdzają się zawsze

Czy w dobie komputerów i konsol tradycyjne planszówki mają w ogóle jeszcze jakąkolwiek rację bytu? Oczywiście, że tak. Z grami planszowymi zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom zabawy nie grozi najmniejsza nuda.

Niezależnie od wieku gracza oraz stopnia trudności danego tytułu, niepodważalnym atutem gier planszowych jest ich funkcja integracyjna. Innymi słowy, gry planszowe dają genialną okazję do bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, znajomymi czy rodziną. Ponadto perfekcyjnie kształtują umiejętność współpracy i zrozumienia drugiej strony, poprzez chęć dążenia do wspólnego celu.

sposoby na jesienną nudę gry planszowe

Ważne są również emocje, jakie wzbudzają planszówki. Z reguły, już w trakcie przygotowań do rozgrywki uczestnicy spotkania układają różne scenariusze gry i alternatywne rozwiązania – liczy się przecież, aby możliwie szybko i w jak najprostszy sposób zwyciężyli. Współpraca we wspólnym osiąganiu celu to klucz do sukcesu. Czasem wystarczy zręczność i szybkie podejmowanie decyzji. Przy kolejnej okazji niezbędne będzie logiczne myślenie, czujność i umiejętność przewidywania różnych sytuacji. Bez względu na to jak potoczy się gra, ważne jednak, aby przede wszystkim przynosiła radość i satysfakcję.

Gry planszowe na jesienne wieczory – jakie tytuły wybrać?

Coraz więcej osób stawia na planszówki jako sposób na wspólne spędzenie czasu. Właśnie przez to, gry w tej formie przeżywają istny renesans. Niektóre kultowe wydania doczekały się nawet reedycji lub rozszerzeń. Ale czym właściwie powinna się cechować ciekawa gra planszowa i jakie tytuły warto wybrać?

sposoby na jesienną nudę gry planszowe

Postawcie na gry plasznowe, w których odnajdziecie elementy zręcznościowe w połączeniu z logicznym myśleniem i nieskomplikowaną strategią lub planszówki edukacyjne, które nie tylko bawią, ale i uczą. Te ostatnie sprawdzą się, szczególnie jeśli w rozgrywce biorą udział dzieci. Dla starszych uczestników spotkania możecie też wybrać gry planszowe kooperacyjne, które zmuszą uczestników rozgrywki do strategicznego myślenia i efektywnej pracy w grupie.

Propozycje gier planszowych dla dzieci

Hasbro Cluedo

Hasbro Cluedo gra planszowa na jesień

Ciekawa gra detektywistyczna, która spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom spotkania.  W Cluedo możecie grać pojedynczo lub w drużynach. Liczy się skuteczność, łącznie faktów, logiczne myślenie i dorwanie przestępcy. Oprócz planszy grę wyposażono w pionki, kości, karty niezbędne do rozgrywki oraz przystępną instrukcję obsługi. 

Zobacz Hasbro Cluedo w sklepie al.to

Hasbro Monopoly The Child

hasbro monopoly the child

Unikalna odsłona gry, którą pokochały pokolenia. Kultowe Monopoly wraca, aby znów bawić, uczyć i rozwijać małych i dużych graczy. Tym razem w niepowtarzalnym klimacie Gwiezdnych Wojen. Dajcie porwać się niezwykłej przygodzie na wiele długich godzin. Doskonałą zabawę i wielkie emocje dziecko ma tutaj gwarantowane. 

Sięgnij po Hasbro Monopoly The Child w sklepie al.to 

Ravensburger Labirynt Junior

Ravensburger Labirynt Junior

Labirynt Junior to specjalna wersja kultowej gry Labirynt zawierająca wariant rozgrywki dla młodszych dzieci. Jest prosta i logiczna, a jednocześnie szalenie atrakcyjna. Zachowana została w klimacie poszukiwaczy skarbów i wielkich przygód, przez co z pewnością spodoba się każdemu maluchowi. Do tego jest przepięknie wydana. Jednym słowem, propozycja idealna na rodzinny wieczór. 

Zobacz Ravensburger Labirynt Junior w sklepie al.to

Hippocampus Było sobie życie

Hippocampus Było sobie życie

Było sobie życie to genialna gra planszowa stworzona na bazie legendarnego serialu dla dzieci. Ta wyjątkowa pozycja pozwoli w przystępny sposób zgromadzić  wiedzę na temat zdrowia oraz ludzkiego organizmu. Przy doskonałej zabawie dziecko pozna najważniejsze informacje na temat tajników ludzkiego ciała. 

Sprawdź Hippocampus Było sobie życie w sklepie al.to 

Trefl 5 sekund Junior

Trefl 5 sekund Junior

Genialna gra, która bawi zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wersja 5 sekund Junior dedykowana najmłodszym obejmuje podstawowe zagadnienia z wiedzy ogólnej. Gracz otrzymuje pytanie o 3 rzeczy z danej kategorii i ma tylko 5 sekund, aby na nie odpowiedzieć. Czy zdoła się wystarczająco skupić? Mnóstwo emocji i doskonała zabawa gwarantowana. 

Sprawdź Trefl 5 sekund Junior w sklepie al.to 

Propozycje planszówek dla dorosłych 

ALEXANDER Prawda czy wyzwanie

ALEXANDER Prawda czy wyzwanie

Kto z nas nie zna kultowej gry imprezowej Prawda czy wyzwanie? Stawiając na pozycję wydawnictwa ALEXANDER, otrzymujesz ją w nowej, turboatrakcyjnej wersji. Zestaw zawiera karty z gotowymi pytaniami, pionki, klepsydrę i jasno opisaną planszę. Pozostaje jedynie…  dobrze się bawić i odkrywać tajemnice współzawodników.

Sięgnij po ALEXANDER Prawda czy wyzwanie w sklepie al.to 

Winning Moves Cluedo Gra o Tron

Nowa odsłona jednej z najpopularniejszych gier detektywistycznych powraca w edycji opartej na scenariuszu legendarnego serialu Gra o Tron. Zadaniem będzie oczywiście rozwiązanie zagadki. Musicie odkryć kto, gdzie i jakim narzędziem dokonał zbrodni. Pięknie wydana i szalenie wciągająca pozycja.

Zobacz Winning Moves Cluedo Gra o Tron w sklepie al.to

Albi Party Time Znasz mnie

Party Time Znasz mnie?  to zabawna gra towarzyska, które pochłonie wszystkich na wiele godzin. Pierwszy z graczy losuje kartę i wybiera pytanie. Pozostali zapisują odpowiedź, a następnie kładą ją na stole. Gracz zadający pytanie decyduje, która odpowiedź jest najlepsza, ale jej nie ujawnia. Reszta obstawia, którą opcję wybrał. Oryginalna forma zabawy sprawiła, że Party Time pokochały rzesze imprezowiczów.

Sięgnij po Albi Party Time Znasz mnie w sklepie al.to 

Galakta DOOM: Gra planszowa

 
Galakta DOOM: Gra planszowa

DOOM zawiera dwie operacje po sześć misji. Każda misja rozgrywa się na unikalnej planszy i oferuje różne zestawy celów i zagrożenia. Karty celów przedstawiają warunki zwycięstwa oraz związane z nimi zasady szczególne. Pięknie wydana planszówka z realistycznymi figurkami i niesamowitym klimatem. Wciąga na długie godziny. 

Sprawdź Galakta DOOM: Gra planszowa w sklepie al.to

Trefl Kolejka

 
Trefl Kolejka

Kolejka to pięknie wydana, historyczna gra planszowa, która naprawdę przenosi w czasie, opowiadając o realiach życia codziennego w latach schyłkowego komunizmu w Polsce. Poczuj klimat PRL-u i podejmij wyzwania tamtych czasów. Może okazać się, że nie są wcale tak proste, jak sądzisz. 

Sięgnij po Trefl Kolejka w sklepie al.to

Zainteresował Cię ten temat?

Zobacz wszystkie gry i zabawy w sklepie al.to

Sprawdź również: