Disco Elysium otrzyma polską lokalizację w dniu premiery fizycznej edycji

Jakiś czas temu twórcy tego genialnego erpega przeprowadzali ankietę dotyczącą języków, na które gra miałaby zostać przetłumaczona. Jest i nareszcie dobra wiadomość. 25 tysięcy głosów zadecydowało, że polska wersja Disco Elysium pojawi się w grze – wraz z premierą fizycznego The Final Cut, w formie aktualizacji.

Spolszczenie Disco Elysium? A komu to potrzebne?

Było potrzebne mnie, mojej lubej, być może i Tobie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w jakiejś części za sukcesem Disco Elysium stoi wrocławskie studio The Knights of Unity, które zajmowało się stroną techniczną gry. Mimo to ten wyszukany i solidny erpeg, którego na Steamie polubiło aż 38 tysięcy graczy, nie ukazał się w języku polskim. Disco Elysium nie doczekało się nawet fanowskiego spolszczenia.

zrzut ekranu z gry disco elysium jacyś mieszkańcy

Disco Elysium – The Final Cut po polsku już będzie

Podczas eventu The Game Awards 2020 zapowiedziano, że Disco Elysium ukaże się w edycji The Final Cut. Jest to wersja, która zadebiutuje na konsolach nowej i poprzedniej generacji – Xbox Series X | S i Xbox One oraz PlayStation 5 i PlayStation 4. I poza obsługą kontrolerów uzupełni grę o dodatkową zawartość, jak nowe postaci, zadania i miejsca. A zatem Disco Elysium – The Final Cut to wersja definitywna… która na dodatek będzie w języku polskim.


Może zasłyszałeś jakiś czas temu o ankiecie, z której wyłoniono, jakie jeszcze języki w grze miałyby się pojawić. Polski znalazł się zaraz za tureckim i arabskim. I jest to doskonała wiadomość zarówno dla konsolowców, jak i graczy pecetowych, bo polska wersja językowa (napisy) zostanie udostępniona z dniem premiery fizycznego wydania Disco Elysium – The Final Cut. A dokładnie 9 grudnia 2021 roku i w postaci aktualizacji dla każdego posiadacza gry – za darmo.

To jak manna z nieba, bo to gra warta każdej godziny

W izometrycznym RPG Disco Elysium wcielasz się w zapijaczonego policjanta, któremu przyszło zająć się sprawą linczu w jednej z dzielnic miasta Revachol. Produkcja wypełniona jest po brzegi trudnymi wątkami i wyborami, a gracz musi uważać nie tylko na niebezpieczeństwa z zewnątrz, ale i własne zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Warto wspomnieć, że Disco Elysium otrzymało nagrodę za najlepszą narrację, tytuł najlepszej gry niezależnej oraz najlepszej gry RPG w 2019 roku.

A że w Disco Elysium znajduje się od groma tekstu – jak to na prawilnego erpega przystało – polskie napisy to ostatnia rzecz, której tej grze brakowało. Najwyższa pora zagrać w rodzimym języku.

Źródło: Koch Media Poland