Skompletuj sprzęt do pracy zdalnej. Tu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz

Co jest potrzebne do długotrwałej pracy zdalnej? Pytanie łatwe i trudne zarazem, bo w pierwszej chwili przychodzą do głowy 3 lub 4 kluczowe urządzenia. Później okazuje się, że przydałoby się jeszcze to lub tamto i trzeba ponownie składać zamówienie. Odwiedź więc nasz interaktywny pokój, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Skompletuj listę urządzeń

Przed Tobą interaktywny pokój do pracy zdalnej. Miejsce wyposażone we wszystko, co przydaje się do aranżacji własnego biura domowego. Przesuń kursorem po poszczególnych urządzeniach i sprawdź, co znalazło się na naszym biurku.

Klikając na każde z nich, przeniesiesz się do odpowiedniej kategorii urządzeń. Tam możesz wybrać to, które odpowiada Ci najbardziej. Do szybszego zlokalizowania modelu idealnego użyj filtrów. Podstawowe znajdują się po lewej stronie, rozbudowane pojawią się po kliknęciu w pole Pokaż wszystkie filtry.

Zacznij od sprzętowego must-have

Punkt wyjścia – komputer. To oczywiste, bo bez niego ani rusz. Może to być kompaktowa skrzynka biurowa albo potężny desktop z podzespołami do obsługi programów graficznych, renderingu albo montażu wideo. Jeśli nie masz doświadczenia w samodzielnym składaniu komputera, skorzystaj z gotowych, sprawdzonych rozwiązań.

Potrzebujesz fachowej porady?

Sam komputer nie wystarczy – niezbędny jest przecież monitor. Jego przekątna i proporcje też nie mogą być przypadkowe, bo innego monitora potrzebuje grafik, innego analityk, jeszcze innego księgowa. Żeby sprawnie i właściwie dopasować monitor do swojej pracy, przeczytaj poradnik:

Mobilną alternatywą dla komputera i monitora są laptopy. Tego sprzętu nie mogło oczywiście zabraknąć w naszym pokoju pracy zdalnej. Ponownie stajesz przed wyborem jednego z setek dostępnych urządzeń o silnie zróżnicowanych konfiguracjach. O tym, jaki powinien być laptop do pracy zdalnej, pisaliśmy obszernie w tym artykule:

Zadbaj o komfort wygodę

Siedzenie na zwykłym albo kuchennym krześle przez 8 godzin doskwiera właściwie wszystkim. Gdy praca zdalna nie jest jedynie kilkudniową koniecznością, ale stałym zajęciem, zainwestuj w wygodny, ergonomiczny fotel. Może to być zaskakujące, niemniej w tej roli doskonale sprawdzają się fotele dla graczy. Więcej na ten temat przeczytasz w poradniku:

Niebywały wprost komfort pracy zapewniają słuchawki. Izolują od dźwięków z dworu (gdy pracujesz przy otwartym oknie albo na balkonie), jak również te z domu (uczących się dzieci, pracującego partnera, bądź małżonka). Przeczytaj zatem:

Dodaj urządzenia peryferyjne i akcesoria

Doszliśmy do najbardziej obszernego punktu – urządzeń peryferyjnych i akcesoriów. To, co z pewnością przyda się w pracy zdalnej to:

Wróć teraz do interaktywnej grafiki i skompletuj swój niezbędnik pracy biurowej. Gotową listą modeli możesz podzielić się w komentarzu. Powodzenia!