Silver Monkey – nowa marka na polskim rynku akcesoriów

Akcesoriów komputerowych ci u nas dostatek – mowa o wszelkiej drobnicy, jaka gości na biurkach w naszych domach i w miejscach pracy. W ten gąszcz produktów wkroczyła niedawno nowa marka – Silver Monkey, której sprzedawcą jest x-kom.

Jak kupujemy akcesoria?

Akcesoria komputerowe zwykło się traktować po macoszemu. Szczególnie te obecne w domu i w biurze, bo to przecież tylko myszka, tylko klawiatura, tylko kabel albo tylko przejściówka. A później rozczarowanie. Na tym nie da się pisać, kursor skacze jak szalony, kabel się połamał i nie ładuje, a z przejściówki strach korzystać, bo wtyczka i port nie pasują tak, jak powinny.

Mnie się tak zdarzało za każdym razem, gdy chciałem „zaoszczędzić” na akcesoriach. Kiedyś kupiłem kabel HDMI
no name po taniości i szybko pożałowałem swojej decyzji. Obraz był fatalny, pomimo dobrego źródła oraz dobrego telewizora. Fałszywą nutą w tej kompozycji był wadliwy kabel HDMI, który wymieniłem na trochę droższy, za to lepiej wykonany.

Innym przykładem niech będzie duma, jaka mnie rozpierała w mojej pierwszej pracy. Otrzymałem misję zamówienia laptopów dla nowo powstającego zespołu, a że lubię się targować, zapytałem o jakiś gratis. Dostałem od sprzedawcy myszki, które rozdałem uradowanym kolegom i koleżankom. Radość trwała dokładnie 3 dni. Potem się zaczęło, a ja w mig zrozumiałem, dlaczego gryzonie ofiarowano mi za darmo.

U bliskich i znajomych widzę podobne zapędy. Co gorsza, próby przekonania, że warto wydać parę złotych więcej, najczęściej spełzają na niczym. Zwykle do czasu 😉

Silver Monkey logo

Czyli zostają tylko drogie akcesoria?

Aż tak radykalne kroki na szczęście nie są konieczne. Istnieją przecież marki, które oferują produkty dobrej jakości w przystępnej cenie. Dzięki temu relacja kwoty, jaką inwestujemy w gadżet, do jego wykonania oraz trwałości, jest zachowana. Sam zakup nie nadwyręża z kolei portfela. Mamy przecież wiele innych wydatków, prawda?

Dlatego, kiedy tylko mogę, podkreślam, że cena nie powinna, wręcz nie może być jedynym kryterium decydującym o zakupie akcesoriów. Osobiście lubię porównywać ich kompletowanie do zakupu łańcucha, gdzie wytrzymałość całości definiuje tak naprawdę siła najsłabszego ogniwa.

Co z tym Silver Monkey?

Wprowadzenie nowej marki do oferty nie było łatwe. Dlaczego?

W x-kom codziennie spotykamy się z pytaniami i komentarzami klientów poszukujących akcesoriów do smartfonów, pracy biurowej, a także do domowych multimediów. Bogaci w tę wiedzę postanowiliśmy nawiązać współpracę z nowym brandem akcesoriów – Silver Monkey.

Powołaliśmy więc zespół, który stworzył koncept portfolio, odchodząc od schematu najtańszych produktów z Chin na rzecz starannego sprawdzenia procesu dostaw oraz wizytowania fabryk na długo przed nawiązaniem współpracy.

Chcieliśmy mieć pewność, że nasi klienci będą zadowoleni z nowych produktów. Zarówno pod kątem wyglądu, jak i funkcjonowania.

Silver Monkey fotel

Pierwsze produkty, wizja kolejnych

Początki były skromne, a oferta startowa składała się z 19 produktów:

  • Kabli USB w różnych wariantach,
  • Kabli Lightning z certyfikatem MFI,
  • Kabli HDMI z obsługą standardu HDMI 2.0,
  • Ładowarek bezprzewodowych, kompatybilnych z QI.

Co ciekawe, zanim jeszcze pojawiły się one w sprzedaży, nasz zespół pracował już nad kolejnymi, czego efektem są dziś:

  • Klawiatury i myszy,
  • Adaptery,
  • Ładowarki sieciowe i samochodowe,
  • Akcesoria samochodowe,
  • Fotele dla graczy.

Poszczególne kategorie omówię w kolejnych aktualnościach. Wszystkie produkty Silver Monkey dostępne są pod tym linkiem.

Silver Monkey HUB

Jakość i konkurencyjna cena

Od samego początku kluczowa była jakość. Bez niej nikt nie poleci drugiej osobie produktu z logo Silver Monkey. Dlatego jakość została wpisana w ideę marki, towarzysząc takim wartościom, jak: nowoczesny design, funkcjonalność, bezpieczeństwo i niezawodność.


A skoro produkt ma być atrakcyjny cenowo, należność za niego musi bezsprzecznie przekonywać kupujących. Zwłaszcza tych nieuświadomionych, którzy nie chcą zbyt głęboko sięgać do kieszeni.

Wszystkie produkty i aktualności z życia marki, dostępne są na stronie internetowej Silver Monkey