Samsung Galaxy Note 10+. Jakie robi zdjęcia? Test aparatu

Podczas konferencji Galaxy Unpacked Samsung chwalił się możliwościami poczwórnego aparatu w nowym Galaxy Note 10+. jego specyfikacja rzeczywiście prezentuje się imponująco, niemniej dopiero zdjęcia pokazują, co tak naprawdę potrafi moduł foto we współpracy z algorytmami AI. Ja już to wiem i zapraszam do obejrzenia zdjęć (oraz filmu) wykonanych aparatem Galaxy Note 10+.

Ile pikseli ma aparat Galaxy Note 10+?

To zależy który. Ten główny w Galaxy Note 10+ ma 4 aparaty (12 + 12 + 16 Mpix + 3D Depth Camera). W szczegóły nie chcę się wdawać, bo moduł fotograficzny rozłożył na czynniki pierwsze Michał, w swoim artykule: Aparaty Galaxy Note 10 | 10+. Czy są powody do zachwytu?

Galaxy Note 10+ biały apaaraty

Pozwolę sobie dodać jedynie, że Galaxy Note 10+ dorównał tym samym topowym smartfonom fotograficznym, przynajmniej jeśli chodzi o wielokrotność zastosowanych obiektywów. Rzecz jasna finalna jakość zdjęcia zależy od wielu czynników, niemniej skłonny jestem uwierzyć, że przy tak zaawansowanym aparacie trzeba by się naprawdę postarać, żeby popsuć ujęcie.

Kooperacja optyki, matrycy i oprogramowania stoi na najwyższym poziomie. Soft ma przy okazji wspierać użytkownika i być tak intuicyjnym, żeby każdy mógł w mig pojąć zasady rządzące funkcjami fotograficznymi. Nieprzypadkowo Samsung inwestuje w automatyczne rozpoznawanie scenerii, prawda?

Galaxy Note 10 Aura Glow

Zdjęcia z aparatu Galaxy Note 10+

Pora rozwiać aurę tajemniczości i pokazać zdjęcia zrobione aparatem Galaxy Note 10+. Uprzedzam lojalnie, że są to pierwsze fotki, jakie udało nam się nim zrobić. Korzystaliśmy z trybu automatycznego, ale w mojej opinii właśnie ten tryb najlepiej oddaje możliwości aparatu. Dlaczego?

Tryb profesjonalny jest, jak sama nazwa wskazuje, dla profesjonalistów. Osób rozumiejących kruchą relację rządzącą sztuką fotografii. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby później próbować swych sił z trybem pro, ale na początku pstryka się zdjęcia w trybie auto. Z resztą interfejs aparatu domyślnie ustawiony jest na ten tryb.

Takie zdjęcia robi aparat Samsung Galaxy Note 10+:

Od razu popisówka kamery, która, jak widać, błyskawicznie ustawia ostrość dokładnie tam, gdzie trzeba:

Samsung Galaxy Note 10+ i zdjęcia nocne

Uwielbiam robić zdjęcia nocą. Snuć się po zachodzie słońca tu i ówdzie, wyławiając z mroku fragmenty architektury oraz budynki, które dopiero w ciemności pokazują się od piękniejszej strony. Nocne życie jest równie fascynujące, bo kiedy, jak nie po zmroku czuć w powietrzu ulotny, romantyczny klimat? Noc jest także najtrudniejszym sprawdzianem dla aparatu w smartfonie.

Brak naturalnego światła, sztuczne oświetlenie o zróżnicowanej barwie, drżenie rąk – to tylko część trudności, jakie czekają na nocnego fotografa. Tym chętniej sprawdziliśmy, jak aparat Galaxy Note 10+ radzi sobie w nocy. Poniżej próbka jego możliwości.

Jaka cena nowego Galaxy Note? Ile jest modeli?

Portfolio Samsunga wzbogaciło się o 7 nowych modeli. Są to:

 Ceny smartfony Samsung Galaxy serii 10. kształtują się z kolei następująco:

  • Samsung Galaxy Note 10 kosztuje 4149 zł
  • Samsung Galaxy Note 10+ kosztuje 4799 zł
  • Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB kosztuje 5249 zł

Za pomoc przy zdjęciach i filmie serdecznie dziękuję chłopakom z Rootblog 🙂

Dowiedz się więcej o Samsung Galaxy Note 10 | 10+