Riot Games dołącza do Game Pass. Powiąż konta i zyskaj jeszcze więcej

Od teraz subskrybenci Game Pass, grający w swoje ulubione tytułu od Riot Games mogą cieszyć się dodatkowymi bonusami. Te dotyczą nie tylko gier na desktopy, ale obejmują również gry mobilne. Mając więc konto Riot i subskrypcję Game Pass można wiele zyskać. Powiązując ze sobą konta odblokujesz dostęp do zawartości premium, która dostępna jest tylko dla subskrybentów Game Pass.

Największe tytuły Riotu trafiają do Xbox Game Pass

W ramach współpracy Microsoftu i Riot Games zyskujemy my, gracze. Łącząc ze sobą oba konta możemy odblokować dostęp np. do wszystkich bohaterów gry. I o takie profity nic nie robiliśmy, prawda? Współpraca, co ciekawe, obejmuje nie tylko desktopowe tytuły, ale też te mobilne. Jeżeli więc zagrywacie się w Wild Rifta to tak, tam również z marszu odblokujecie wszystkich bohaterów.

Kto może powiązać konta?

Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że dosłownie każdy może powiązać ze sobą konta na Game Passie z kontem Riotu. Nowi użytkownicy tak i ci, którzy już na platformach są od jakiegoś czasu, mogą na tym skorzystać. Jeżeli więc nie masz żadnego z kont, to śmiało zakładaj i kick-startuj League of Legends czy Valoranta. Natomiast jeśli już aktywnie grasz, to może być to bardzo dobry boost. Dodatkowy boost do expa zawsze spoko, nie?

yasuo i inne postaci z gry league of legends

Co konkretne można zyskać w każdej z gier?

Każdy tytuł od Riot Games ma swoje bonusy. Zarówno mobilne, jaki desktopowe gry wzięte są pod uwagę. Konkretnie rzecz ujmując:

Valorant

Taktyczna strzelanka 5 na 5 łącząca w sobie indywidualne umiejętności bohaterów z wymagającym modelem strzelania. Tytuł oferuje tryby Deathmatch i Spike Rush – oczywiście są gry rankingowe i nierankingowe. Rozgrywki są dynamiczne i wymagają od drużyn nie tylko znajomości bohaterów i topografii map, ale też komunikacji. Udana komunikacja może okazać się kluczem do zwycięstwa.

Łącząc konto Xbox Game Pass z kontem Riot zyskujesz:

 • wszystkich udostępnionych agentów
 • premierowy dostęp do każdego nowego agenta, gdy tylko zostanie wprowadzony do gry
 • 20% premii Match XP do Battlepass, Event Pass i aktywnego kontraktu agenta

League of Legends

Jedna z najpopularniejszych gier z gatunku MOBA. Raczej przedstawiać jej nikomu nie trzeba. Tutaj zgranie drużyny i umiejętne wykorzystanie sytuacji są nieodzowne. Ponad 160 bohaterów i dziesiątki różnych przedmiotów czynią z tego tytułu bardzo ambitną grę, której zmasterowanie zabiera sporo, sporo czasu. A gdyby tak odblokować wszystko za jednym razem…

Łącząc konto Xbox Game Pass z kontem Riot zyskujesz:

 • dostęp do wszystkich grywalnych bohaterów
 • premierowy dostęp do każdego nowego czempiona w dniu premiery
 • 20% przyrostu XP

Teamfight Tactics

Rywalizuj z innymi graczami na arenie TFT budując własny, unikalny zespół złożony z bohaterów znanych z LORE League of Legends. Rozkładaj bohaterów na planszy w przemyślany sposób tak, by później, na etapie auto-battle, to Twoja drużyna wygrała starcie z drużyną przeciwnika. W każdej grze udział bierze 7 graczy. Wygrywa ten, którego drużyna zostanie przy życiu jako ostatnia. O zwycięstwie decyduje rozstawienie bohaterów, ich poziom, dobrane przedmioty i… trochę szczęścia.

Łącząc konto Xbox Game Pass z kontem Riot zyskujesz:

 • 1-gwiazdkowe Rzadkie Taktyki Małych Legend
 • 4 skiny dostępne do kwietnia 2023
 • 1 skórka w miesięcznej rotacji po 04.2023

Legends of Runterra

Strategiczna karcianka również umieszczona w świecie bohaterów Ligii Legend. Rozgrywka oferuje starcia PvP, PvE i tryb fabularny. Gra w swojej mechanice nie jest specjlanie odkrywcza – by zagrac kartę, trzeba zużyć określoną liczbę energii. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zniszczy kryształ przeciwnika. Co ciekawe, gra dostępna jest na PC-y i smartfony, a bonus – na każdej z tych platform. Nie zapomnij jednak zalogować się na to samo konto.

Łącząc konto Xbox Game Pass z kontem Riot zyskujesz:

 • wszystkie karty z zestawu Foundations Set

League of Legends: Wild Rift

Czyli chcesz zabrać ze sobą LoL-a wszędzie tam, gdzie akurat jesteś? Dobrze się składa, bo Riot o tym pomyślał tworząc mobilną wersję swojej najpopularniejszej gry. Wild Rift to nic innego jak przeniesienie Ligii Legend na mniejsze, dotykowe ekrany. Co prawda – jest mniej bohaterów i mniej przedmiotów, ale wydaje się, że wyrównanie się zawartości to jedynie kwestia czasu.

Łącząc konto Xbox Game Pass z kontem Riot zyskujesz:

 • dostęp do wszystkich (80+) grywalnych bohaterów
 • premierowy dostęp do każdego nowego czempiona, gdy tylko zostanie wprowadzony do gry
 • 20% przyrostu XP
Xbox game pass

Jak połączyć konto Riot z Xbox Game Pass?

Aby powiązać ze sobą oba konta, zaloguj się do swojego profilu przez stronę Xbox Game Pass. Jeżeli aplikacja jeszcze nie została pobrana, to pobierz ją. Następnie zainstaluj jedną z gier Riotu (którą tylko chcesz) na swoje urządzenie i uruchom ją. Przy włączaniu gry system poprosi o utworzenie konta lub zalogowane się. Po udanym logowaniu wszystkie bonusy automatycznie przypiszą się do konta. Niekiedy nagrody mogą pojawić się z drobnym opóźnieniem, ale całość nie powinna zająć więcej niż 24 godziny.

Co stanie się, kiedy zrezygnuję z Xbox Game Pass?

Jeżeli Twoja subskrypcja wygaśnie, to wszystkie bonusy znikną. Przywrócenie subskrypcji przywraca również bonusy. Tutaj, tak jak w przypadku aktywowaniu usługi za pierwszym razem, system może potrzebować 24 godzin na dezaktywację lub przywrócenie bonusów.