Microsoft Flight Simulator ze wsparciem VR

Wirtualne latanie samolotami wchodzi na wyższy poziom. Popularny Microsoft Flight Simulator, póki co dostępny wyłącznie na komputery osobiste, dostał właśnie aktualizację, która przenosi rozgrywkę do wirtualnej rzeczywistości. Za pośrednictwem zestawów VR gra ma zaoferować użytkownikom autentyczne, angażujące doświadczenia, jeszcze mocniej zbliżone do lotów prawdziwymi samolotami.

VR w Microsoft Flight Simulator to duża zasługa społeczności

Jak przekonuje Microsoft na portalu news.xbox.com, dużą rolę w przystosowywaniu tytułu do VR odegrała społeczność skupiona wokół Microsoft Flight Simulator. Z informacji nie dowiadujemy się, jak wyglądała współpraca między deweloperem a fanami symulatorów lotu.

Z całą pewnością można jednak założyć, że Microsoft nie był głuchy na pomysły, zastrzeżenia i spostrzeżenia ludzi, którzy z MFS spędzili wiele godzin, o czym zresztą świadczy treść oświadczenia, w którym firma pisze, że nie może doczekać się dalszego zaangażowania społeczności, które ukształtuje przyszłość franczyzy.

Screenshot Microsoft Flight Simulator 2020 Nowa Zelandia

Aktualizacja MFS ma być kompatybilna z większością zestawów VR

Microsoft zdradza, że celem firmy było udostępnienie aktualizacji jak największej liczbie graczy dysponującej zestawami VR. Aby ten cel osiągnąć, konieczne było dopracowanie jej kompatybilności z wieloma dostępnymi na rynku urządzeniami do obsługi wirtualnej rzeczywistości.

Aktualizacja jest oczywiście darmowa. Próbkę jej możliwości możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Kiedy premiera Microsoft Flight Simulator na konsolach Xbox?

Pecetowcy w Microsoft Flight Simulator grają już od sierpnia tego roku. Co ciekawe, gra dostępna jest nie tylko w sprzedaży detalicznej, ale też w ramach abonamentu Game Pass na komputery osobiste lub Game Pass Ultimate, łączący konsolową wersję usługi z pecetową.

Od początku było jednak wiadomo, że Microsoft przygotowuje również port na swoje konsole Xbox Xbox Series X (do niedawna mówiło się też o Xbox One). Tutaj również premiera ma się odbyć latem, w rok po ukazaniu się Microsoft Flight Simulator na PC. Dokładnej daty jeszcze nie znamy, możemy jednak być pewni, że MFS na Xbox Series X już na premierę dostępne będzie na xboksowym Game Passie.

 

Źródło: materiały prasowe

Kup MFS w x-kom