Reboot Fable z nowym zwiastunem. Gra ma zadebiutować w 2025 roku

Prawie 3-minutowy zwiastun nowego Fable był jednym z najciekawszych punktów Xbox Games Showcase Microsoft. To, co zobaczyliśmy, może budzić spory optymizm w kontekście premiery, co do której wiemy tyle, że ma się odbyć w 2025 roku.

Od premiery Fable 2 minęło już niespełna 16 lat. Zarówno sequel, jak i pierwsza część, zyskały sobie wśród graczy miano gier kultowych. Toteż można się dziwić, dlaczego na premierę kolejnej tytułu z tego IP przyszło nam czekać tak długo. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że okres oczekiwania zbliża się ku końcowi.

Fable

Kiedy premiera Fable? Na jakie platformy trafi?

Dokładnej daty nie podano, na ten moment wiemy jedynie, że gra planowo ma się pojawić w nadchodzącym 2025 roku. Nowe Fable będzie dostępne na pecetach z systemem Windows oraz na konsolach Xbox Series X|S. Ponadto od dnia premiery gra zostanie dodana do biblioteki Game Passa.

Najnowszy zwiastun Fable

Na ostatnim Xbox Games Showcase Microsoft zobaczyliśmy nowy zwiastun rebootu Fable. Film trwa niespełna trzy minuty, prezentuje się nieziemsko i zdradza garść świeżych informacji na temat gry.

Bohaterem trailera jest Humphry, emerytowany mistrz Albionu, który niegdyś był mentorem kobiecej bohaterki, która, jak możemy przypuszczać, będzie protagonistką gry. Poza tym widzimy fragment niezwykle efektownego świata przedstawionego, interakcje z postaciami pobocznymi i zapowiedź osobliwego humoru.

Trudno nie zwrócić uwagi na samą warstwę graficzną rebootu Fable. Poprzednie dwie części charakteryzowała stylizowana baśniowa grafika. Reboot – jak pokazuje zwiastun – łączy baśniowość z próbami doskoczenia do poprzeczki fotorealizmu. Trudno powiedzieć, jak gra będzie wyglądać ostatecznie, historia nauczyła nas, aby w takich sytuacjach zachować pewną ostrożność, ale na ten moment świat Fable wygląda fenomenalnie.

Fable

Kto jest odpowiedzialny za produkcję rebootu Fable?

Za powodzenie restartu serii Fable odpowiada Playground Games, a więc studio, które w swoim portfolio ma takie tytuły jak: Forza Horizon 1, 2, 3, 4 i 5. I to wszystko. Brzmi odrobinę niepokojąco? Być może. Ale nie ma co się martwić na zapas, tym bardziej że dotychczasowe materiały na temat remake’u Fable budzą zdecydowanie więcej optymizmu niż pesymizmu.