Command & Conquer: Legions. Nowa odsłona kultowej serii jeszcze w tym roku ma zadebiutować na Androidzie i iOS

Seria gier Command & Conquer, znana i ceniona przez wielu graczy na całym świecie, powraca z nową odsłoną przeznaczoną na urządzenia mobilne. Nowa gra, zatytułowana Command & Conquer: Legions, chce nieco zamieszać w gatunku mobilnych strategii. Będzie przełom czy to kolejna odsłona, która nie uniesie ciężaru kultowej serii?

Co nowego w Command & Conquer: Legions?

Command & Conquer: Legions to nie tylko kolejna gra z serii, ale także zupełnie nowe podejście do rozgrywki strategicznej na urządzeniach mobilnych. Gra oferuje „przemyślaną na nowo fabułę” i „nowatorskie podejście do rozgrywki strategicznej”, które „otwiera nieskończone możliwości strategiczne”.

Dodatkowo, gracze będą mieli okazję spotkać „ikonicznych bohaterów i złoczyńców, frakcje oraz szeroką gamę jednostek” znanych z wcześniejszych odsłon serii.

Command & Conquer: Legions
źródło: cnclegions.com

Premiera i dostępność Command & Conquer: Legions

Gra Command & Conquer: Legions ma zostać wydana pod koniec 2023 roku na platformy iOS oraz Android.

W tym miesiącu planowane jest przeprowadzenie zamkniętych testów beta na platformie Android w takich krajach jak: Australia, Kanada, Francja, Meksyk, Nowa Zelandia oraz Filipiny. Niestety Polski nie ma na liście.

Kto stoi za produkcją?

Za produkcję gry odpowiada studio Level Infinite, które dzięki umowie licencyjnej z właścicielem marki Command & Conquer, firmą EA, ma możliwość tworzenia tej gry. Warto dodać, że Level Infinite pracuje również nad innymi ciekawymi projektami, takimi jak Assassin’s Creed Codename Jade oraz Song of Nunu, będący spin-offem serii League of Legends.

Poprzednie próby i przyszłość serii

To nie jest pierwsza próba przeniesienia serii Command & Conquer na urządzenia mobilne. W 2018 roku EA wprowadziło na rynek grę Command & Conquer: Rivals, która jednak nie była aktualizowana od września 2019 roku.

Pozostaje mieć nadzieję, że Legions odniesie większy sukces niż niektóre z ostatnich mobilnych projektów EA, tym bardziej że marka C&C zdecydowanie na to zasługuje. Niestety trochę pesymizmu w umysły graczy może wlewać fakt, że w styczniu Electronic Arts ogłosiło, że zamierza zakończyć wsparcie dla Apex Legends Mobile oraz wstrzymać prace nad mobilną wersją gry Battlefield.

Kiepska seria, jeśli chodzi o tytuły mobilne.