realme GT 5G vs realme GT Master Edition 5G – porównanie. Czym różnią się te smartfony?

Najnowsze flagowce realme bardzo dobrze radzą sobie na rynku. Wydajne podzespoły i niezwykle ciekawy wygląd w połączeniu z atrakcyjną ceną, czynią te urządzenia topowymi w swoim segmencie. realme postanowiło wypuścić dwie wersje – GT 5G oraz Master Edition 5G. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem jednego z nich, sprawdź poniższe porównanie. Pomoże Ci to zdecydować, który model będzie dla Ciebie lepszy.

realme GT vs realme GT Master Edition – specyfikacja

Zasadniczą różnicą między nowymi flagowcami chińskiego producenta jest procesor. realme GT napędza mocarny Qualcomm Snapdragon 888, podczas gdy w GT Master Edition znalazł się słabszy (ale nie słaby) Snapdragon 778G. Inne są również układy graficzne – w mocniejszej wersji Adreno 660, a w ME Adreno 642L. Minimalnie różnią się baterie – 4500 mAh w GT oraz 4300 mAh w GT ME. Obydwa modele obsługują ładowanie o mocy 65 W.

W realme GT znajdziemy maksymalnie 12 GB pamięci RAM, a w GT ME 8 GB RAM-u. W mocniejszej wersji producent zamontował głośniki stereo, czego niestety nie można powiedzieć o ME.

Ale realme GT Master Edition ma też przewagę nad realme GT. Tańszy model otrzymał lepszy ekran – Super AMOLED, a droższy (tylko) AMOLED. Ponadto aparat przedni ME cechuje się matrycą 32 Mpix, a realme GT 16 Mpix. Master Edition oferuje też 20-krotny zoom cyfrowy, a w GT obraz przybliżymy 10x.

Na koniec podobieństwa, a jest ich sporo. W obydwu urządzeniach przekątna ekranu wynosi 6,43-cala, a panele otrzymały odświeżanie na poziomie 120 Hz. Takie same są również aparaty tylne: z obiektywem głównym 64 Mpix, szerokim kątem 8 Mpix i makro 2 Mpix. Niezależnie, który z modeli wybierzemy, maksymalnie otrzymamy 256 GB pamięci wewnętrznej i Androida 11 na pokładzie. Nie ma kompromisów w łączności, smartfony obsługują NFC, 5G, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6, otrzymujemy też złącze USB-C, mini-jack i slot na dwie karty nanoSIM. realme GT oraz GT Master Edition odblokujemy między innymi skanerem twarzy czy czytnikiem linii papilarnych.

Wygląd i budowa realme GT 5G | realme GT Master Edition 5G

Smartfony realme GT i realme GT Master Edition niewiele różnią się od siebie pod względem budowy. Przedni aparat znajduje się w lewym górnym rogu, przyciski rozmieszczono po obydwu stronach, a na dolnych krawędziach znajdziemy port USB-C, gniazdo mini-jack oraz głośnik. Tak naprawdę jedyną dostrzegalną różnicą jest wysepka z aparatami – w realme GT obiektywy nie odstają, a lampa jest podłużna, natomiast w GT Master Edition obiektywy lekko wystają z wyspy, a latarka ma formę kropki.

Warto zwrócić uwagę na wersje kolorystyczne smartfonów realme GT oraz realme GT Master Edition. Szczególną uwagę przykuwają: sportowy realme GT 12/256GB Racing Yellow 5G 120Hz, śnieżna biel realme GT Master Edition 5G 8/256GB 120Hz White oraz designerski realme GT Master Edition 5G 8/256GB 120Hz Grey. Wszystkie wersje kolorystyczne znajdziesz na poniższych grafikach:

realme GT 5G | realme GT Master Edition 5G – ceny

Ceny zależne są od wersji pamięciowych smartfonów. Różnica w cenie między wariantami 8/128 GB a 12/256 GB w przypadku realme GT to 200 zł. Wersje 6/128 GB i 8/256 GB realme GT ME różnią się kwotą 300 zł.

realme GT 5G – cena


realme GT Master Edition 5G – cena


Podsumowanie: realme GT 5G vs realme GT Master Edition 5G. Który wybrać?

Jeśli szukasz smartfona, którego wydajność stoi na najwyższym obecnie poziomie – wybierz realme GT 5G. Mocniejsza wersja nie ugnie się przed wymagającymi zadaniami, aplikacjami i jest świetną propozycją, jeśli jesteś mobilnym graczem. A jeśli rozglądasz się za urządzeniem, które nie uderzy zbyt mocno po kieszeni, jednocześnie zapewni odpowiednią wydajność i komfort pracy, dobrym wyborem będzie realme GT Master Edition 5G.

Koniecznie sprawdź recenzje tych smartfonów, co w pełni rozwieje Twoje wątpliwości:

Smartfony realme znajdziesz w sklepie x-kom