realme GT 2 Pro przed premierą. Innowacyjność to jego drugie imię

Kto spodziewał się, że podczas specjalnego wydarzenia realme pokaże najnowszego flagowca GT 2 Pro, musi czuć się nieco rozczarowany. O samym smartfonie w dalszym ciągu wiemy niewiele, ale z drugiej strony, producent pochwalił się kilkoma nowościami, które będą wyróżniać GT 2. Poznajcie innowacyjne rozwiązania, jakie pojawią się w realme GT 2 Pro, a także jego prawdopodobną specyfikację.

Innowacyjny realme GT 2 Pro. Czym wyróżni się z tłumu?

realme zdobyło duże uznanie wśród użytkowników, szczególnie za sprawą niezwykle udanego modelu GT 5G. Niecały rok po jego premierze, przyszła pora na następcę. Ale podczas ostatniej konferencji, poznaliśmy jedynie innowacyjne rozwiązania, jakie pojawią się w najnowszym flagowcu. Specyfikacja realme GT 2 Pro oraz (zapewne) słabszych wersji to w dalszym ciągu duży znak zapytania. W takim razie, co nowego w topowym smartfonie realme?

Bio-polimerowa obudowa realme GT 2 Pro

Obudowa smartfona będzie wykonana z przyjaznego dla środowiska materiału. Bio-polimer firmy SABIC, który to będzie wykorzystany przy produkcji GT 2 Pro, spełnia normy środowiskowe REACH, RoHS i EPEAT. Ponadto posiada certyfikat ISCC (International Sustainability and Carbon Certification). Bio-polimer pozwoli zmniejszyć udział plastiku w obudowie smartfona z 21,7% do 0,3%.

Aparat z obiektywem 150 stopni

realme GT 2 Pro to pierwszy smartfon, którego aparat otrzyma 150-stopniowy ultraszerokokątny obiektyw. Rozszerzy to pole widzenia telefonu aż o 278%. Wraz ze specjalnym trybem rybiego oka, pozwoli uchwycić niezwykłe krajobrazy w ich pełnej krasie.

tryb rybiego oka w realme gt 2 pro
Źródło grafiki: xda-developers.com

Nowy system anten

realme GT 2 Pro będzie wyposażony w system Antena Array Matrix. Jest to technologia, która wykorzystuje 12 anten typu wrap-around. Pokrywają one wszystkie boki telefonu, obsługując główne pasma. Takie rozwiązanie poprawi stabilność połączenia z siecią komórkową.

Kolejnym elementem układu jest wzmacniasz sygnału Wi-Fi. Wykorzystuje on symetryczną antenę, co zapewnia zrównoważoną siłę sygnału. Dzięki temu jakość połączenia Wi-Fi będzie większa o 20% w porównaniu do asymetrycznej konstrukcji anteny.

Nowy system anten to także 360-stopniowe NFC. Zwiększa to obszar wykrywania NFC aż o 500%, a odległość, w jakiej smartfon jest się w stanie komunikować w tym standardzie, wzrośnie o 20%. Smartfon wykryje sygnał NFC z każdego kierunku w jego górnej części.

system antena array matrix w realme gt 2 pro
Źródło grafiki: xda-developers.com

realme GT 2 Pro – specyfikacja

Oprócz innowacji, jakie zaprezentowało realme, niewiele wiadomo w temacie specyfikacji i wyglądu GT 2 Pro. A przynajmniej oficjalnie. Smartfon otrzyma procesor Snapdragon 8 Gen 1, a więc najnowszy układ, jaki oferuje Qualcomm. Jest to zarazem jedyna potwierdzona informacja odnośnie specyfikacji. Przecieki sugerują, że wyświetlaczem ma być 6,8-calowy OLED o rozdzielczości WQHD+, z odświeżaniem 120 Hz. Użytkownicy dostaną do dyspozycji 256 GB pamięci wewnętrznej, aparat przedni 32 Mpix i bardzo szybkie ładowanie 125 W. Smartfon trafi do sprzedaży z Androidem 12 i nakładką realme UI 3.0 na pokładzie.

Dostępne mają być dwie wersje kolorystyczne, widoczne na poniższych renderach (nie są to oficjalne grafiki). W oczy rzuca się przede wszystkim podłużny układ aparatów. Możliwe, że podobnie jak w przypadku realme GT, producent zdecyduje się wprowadzić model Yellow Racing.

realme gt 2 pro render
Źródło grafiki: Onleaks / 91mobiles

realme niestety nie pochwaliło się najważniejszą informacją – datą premiery. Trudno też stwierdzić, jakie wersje trafią do sprzedaży. Pozostaje czekać na kolejne oficjalne informacje chińskiego producenta.

Źródła: xda-developers.com / 91mobiles.com

Sprawdźcie recenzje ostatnich flagowców realme: