Razer prezentuje Viper Ultimate. Najlżejszą mysz e-sportową

Mysz bezprzewodowa do gier? Niby tak, ale trzeba ładować, no i ma opóźnienia. Tak może się stać, jeśli zaprzęgnięcie do gamingu pierwszy lepszy model bez ogonka. Jeśli ma być szybko i bezprzewodowo, popatrzcie na nowość od Razer. Mysz Viper Ultimate z technologią HyperSpeed.

Viper Ultimate jest szybszy i bardziej niezawodny

Razer informuje wprost, że mysz Viper Ultimate powstała z myślą o trudach gier turniejowych. Tam, jak wiadomo, nie ma lekko. Dlatego inżynierowie Razer opracowali najstabilniejszą obecnie technologię bezprzewodową – HyperSpeed.

Testy przeprowadzone przez instytut certyfikacji TUV SUD PSB wykazały, że technologia HyperSpeed jest o 25% szybsza niż wiodące bezprzewodowe myszy do gier. Dzięki najniższemu opóźnieniu przy kliknięciu gwarantuje ona najwyższą prędkość transmisji wśród wszystkich myszy bezprzewodowych, natychmiast rejestrując ruchy myszki i kliknięcia.

Co więcej, udoskonalona technika Adaptive Frequency Hopping, z której korzysta HyperSpeed, wspomaga utrzymywanie wolnego od opóźnień połączenia bezprzewodowego, stale skanując kanały częstotliwości pod kątem zakłóceń i płynnie zmieniając je w czasie rzeczywistym.

Kolejną zaletą Razer HyperSpeed jest niższe zużycie energii. #najlepiej. W rezultacie czas pracy na baterii wydłużył się o 25%, a to oznacza aż do 70 godzin nieprzerwanej gry (mniam, mniam).

Chcecie bardziej obrazowo? Ładowanie Viper Ultimate raz w tygodniu w zupełności wystarczy do codziennego grania przez 10 godzin. Czego chcieć więcej?

Mysz Razer Viper Ultimate

Nowy sensor optyczny, nowe możliwości

Razer Viper Ultimate ma sensor optyczny Razer Focus + oraz pakiet inteligentnych funkcji opracowanych we współpracy z firmą Pixart. Mowa o Smart Tracking, Asymmetric Lift-Off i Motion-Sync, które w skrócie zapewniają rozdzielczość na poziomie 99,6%, czułość 20 000 DPI i prędkość śledzenia 650 cali na sekundę (IPS). Czas wyjaśnić, co dokładnie potrafią:

Smart Tracking dokonuje automatycznej kalibracji, dostosowując się do różnych powierzchni pod myszą. Zapewnia przy tym stałą odległość odrywania i dokładność. Eliminuje również niedogodności związane z ręczną kalibracją.

Asymmetric Lift-Off umożliwia z kolei przygotowanie własnej konfiguracji wysokości na jakich myszka przestaje odczytywać położenie. Pozwala to na zwiększenie dokładności podczas gry. LOD to odległość do punktu, w którym mysz wznawia śledzenie – powinna być ustawiona jak najbliżej powierzchni.

Motion-Sync zapewnia transfer informacji z sensora do komputera w dokładnych odstępach czasu, co ma na celu uzyskanie lepszej reakcji czujnika i zwiększenie spójności śledzenia. Dzięki tej funkcji komputer stale otrzymuje aktualne informacje o dokładnej pozycji myszy.

Bezprzewodowa mysz Razer Viper Ultimate

Przełączniki optyczne

Myszki bezprzewodowe zwykle pracują przy niskim napięciu, aby wydłużyć żywotność baterii, co pogłębia efekt korozji ich przełączników mechanicznych. Efektem ubocznym jest niestety krótsza żywotność połączona z wyższym ryzykiem niezamierzonych kliknięć. Koszmar, prawda?

Tymczasem przełączniki optyczne, obecne bezprzewodowej myszy Viper Ultimate, nie wymagają kontaktu fizycznego, by przesyłać sygnały elektryczne do komputera. Znika tym samym opóźnienie sygnału, znika też korozja.

Sensor optyczny Viper Ultimate

Viper Ultimate to mysz wagi piórkowej

Ważąca jedynie 74 gramy Viper Ultimate jest najlżejszą bezprzewodową myszą marki Razer. Konstrukcja jest lekka, choć nie zastosowano struktury plastra miodu. Oprócz tego, żeby mysz mogła gładko sunąć po podkładce, dodano jej gładsze teflonowe stopki.

Czy informacje o zaletach myszy Viper Ultimate nie są aby przesadzone? Bynajmniej! Razer Viper Ultimate przeszedł już chrzest bojowy, stanowiąc groźną broń w rękach znanych e-sportowców. Oto opinia jednego z nich, żywej legendy CS:GO:

Prędkość bezprzewodowa tej myszy jest naprawdę duża, urządzenie w dotyku jest idealnie gładkie i nie odczuwam różnicy między taką rozgrywką a graniem na kablu. Ten niezwykle dokładny sensor jest idealny do intensywnych gier, takich jak CS: GO – Epitácio „TACO” de Melo z Team MIBR.

Razer Viper Ultimate najlżejsza mysz e-sportowa

Ekstremalne możliwości personalizacji

A teraz to, co użytkownicy lubią najbardziej – personalizacja. Korzystając z Razer Synapse 3, możecie zmienić działanie ośmiu programowalnych przycisków, przypisać makra i inne funkcje, a także przechowywać wszystkie konfiguracje profili we wbudowanej pamięci Viper Ultimate.

Viper Ultimate jest dostępny w pakiecie ze stacją ładującą Razer Mouse Dock. Obsługuje ona aplikację Razer Chroma RGB z 16,8 milionów kolorów i bogatym pakietem efektów świetlnych. Stacja ładująca obsługuje wejście USB-A do obsługi Viper Ultimate w trybie pełnego połączenia przewodowego za pomocą dołączonego kabla Speedflex.

W redakcji czekamy na możliwość przetestowania Viper Ultimate. Zanim to nastąpi, zapraszam do recenzji Razer Viper – myszy, którą testował kolega Igor.