PS5 Slim – data premiery, specyfikacja, cena i wygląd. Czy Sony planuje nową konsolę?

Niedawno premierę miała najnowsza konsola Sony – PlayStation 5, choć zainteresowanie zdecydowanie przerosło oczekiwania producenta. Ale nie ma co pastwić się nad tym tematem, ponieważ w sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat PlayStation 5 Slim, a więc mniejszej wersji konsoli. Co wiemy o PS5 Slim? Na kiedy planowana jest data premiery? Jak prezentować ma się jej wygląd, specyfikacja i cena?

PS5 Slim – data premiery

Produkcja PS5 Slim ma rozpocząć się w 2023 roku, a konsola do sprzedaży ma trafić na przełomie 2023 i 2024 roku. PS4 Slim pojawił się na rynku trzy lata po premierze PS4 i podobnie ma być z Playstation 5 Slim. Ale wiemy, jak to jest z dostępnością (a raczej jej brakiem) PS5, co wiąże się głównie z tematem pandemii. Nie problem przełożyć premierę (tym bardziej jeszcze oficjalnie niezapowiedzianą), więc raczej trzeba uzbroić się w cierpliwość.

PlayStation 5 Slim – specyfikacja

Najnowsze informacje odnośnie do specyfikacji pochodzą z kanału YouTube RedGamingTech. Konsola ma być mniejsza, a więc trzeba do tego wyprodukować odpowiednie podzespoły. Z przecieku wynika, że Sony już ustawiło się do kolejki w TSMC po procesory 5-nanometrowej litografii. Oznacza to, że nowy układ jest w fazie rozwoju lub Sony planuje nową konsolę po PS5. Wiązałoby się to jednak z koniecznością modyfikacji również GPU.

RedGamingTech uważa, że 5-nanomentrowe procesory TSMC są przeznaczone dla PlayStation 5 Slim. Osoba wtajemniczona bardziej w temat produkcji PS5 Slim wyjaśniła jednak, że to nie przeciek, a tylko teoria. Przy użyciu wspomnianego procesora, Sony mogłoby rozpocząć produkcję, ale PS5 Pro.

W takim razie co ze specyfikacją PS5 Slim? Sony zapewne zdecyduje się na podobną, jeśli nie taką samą moc obliczeniową, jak w przypadku PlayStation 5. Slim nie powinno być więc słabszą wersją PS5, a po prostu mniejszą. Tak samo zresztą było w przypadku PS4 i PS4 Slim.

PS5 Slim – wygląd

Różnica w wyglądzie to z pewnością mniejszy rozmiar, ale oficjalnych informacji na temat designu jeszcze nie ma. W tej chwili można się opierać na koncepcji witryny LetsGoDigital, która zaprezentowała swój własny model 3D konsoli PS5 Slim. Jej kształt jest bardziej zwarty, a podstawa płaska, co miałoby ułatwić umieszczenie Slima w szafce pod telewizorem. Poniżej możecie poznać ich propozycje i trzeba przyznać, że Sony może chcieć pójść w tym kierunku:

PlayStation 5 Slim – cena

Premiera PS5 Slim to jeszcze dość odległa sprawa więc trudno określić, jaka będzie cena konsoli. Sugerować możemy się jedynie kwotami w jakich aktualnie można kupić PlayStation 4 Slim – około 1400 zł. Ale jako że ceny mają to do siebie, że zwykle idą w górę, na PS5 Slim warto będzie zaoszczędzić nieco więcej.

PS5 – dostępność

My tu gadu-gadu o nowym PS5 Slim, a sprawa dostępności flagowej konsoli PS5 ciągle się nie poprawiła. Krążą plotki, że w niektórych zagranicznych sklepach konsole są dostępne od ręki. Ile w tym prawdy? Trudno powiedzieć, ale jest to dobry zwiastun. Miejmy nadzieję, że Sony lepiej poradzi sobie z zainteresowaniem PS5 Slim, które z pewnością będzie ogromne.

Źródła: techvivi.com / psu.com