Premiera serii Huawei Mate 40 już dziś. Jakie będą nowe flagowce?

Premiera najnowszych flagowców Huawei serii Mate 40 odbędzie się już za kilka godzin. Niebawem specyfikacja, wygląd i cena będą oficjalne. Można uzbroić się w cierpliwość i poczekać. Ciężko jednak oprzeć się pokusie poplotkowania o przeciekach, które pojawiły się w ciągu ostatnich dni w sieci. Ciekawe, ile z tych przypuszczeń się sprawdzi?

Premiera Huawei Mate 40 Series

Już dziś (22 października), o godzinie 14:00, odbędzie się premiera nowych, flagowych smartfonów Huawei z serii Mate 40. Emocje, związane z oczekiwaniem na oficjalną prezentację, podsycają liczne plotki, przecieki, a także opublikowane przez producenta filmy.

Wydarzeniu ma przyświecać hasło Dosięgnij przyszłości, a w zapowiedziach dominuje motyw koła. Zapewne jest to związane z wyglądem wyspy aparatów. Według przecieków na pleckach Huawei Mate 40 zagości obręcz skupiająca kilka obiektywów.

zapowiedź konferencji Huawei Mate 40 Series
Źródło: Huawei

Jeśli wierzyć plotkom, podczas dzisiejszego wydarzenia zobaczymy aż 4 wersje flagowca: Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+ oraz Mate 40 RS Porshe Design. Nie powinno także zabraknąć innych produktów. Na swoim Twitterze Huawei zapowiedziało również premierę słuchawek FreeBuds Studio oraz zegarka Watch GT 2 Porshe Design.

Wnioskując po samych filmach zapowiadających nową serię smartfonów, po Huawei Mate 40 możemy spodziewać się szybkiego ładowania czy sterowania gestem. Jeden ze spotów wskazuje też prawdopodobnie na poprawione możliwości obiektywu szerokokątnego i korekcję zniekształceń, charakterystycznych dotąd dla ujęć obejmujących szerokie pole.

Specyfikacja Huawei Mate 40 Pro?

Im bliżej premiery, tym więcej pojawia się w sieci plotek i przecieków dotyczących specyfikacji oraz wyglądu całej serii. Najwięcej doniesień dotyczy natomiast modelu Huawei Mate 40 Pro. A sprawcą tego zamieszanie jest przede wszystkim portal WinFuture, który opublikował niedawno ciekawe informacje dotyczące cech nowego flagowca.

Z licznych doniesień wynika, że sercem smartfona Huawei Mate 40 Pro będzie procesor Kirin 9000. Wykonana w procesie litograficznym 5 nm jednostka składa się z czterech rdzeni: ARM Cortex-A55 o taktowaniu 2,04 GHz, trzech rdzeni ARM Cortex-A77 o taktowaniu 2,54 GHz oraz jednego również Cortex-A77, ale o taktowaniu aż 3,13 GHz.

Podobno w modelach, które trafią na europejski rynek, ten potężny procesor wpierać ma pamięć RAM 8 GB. A pamięć wewnętrzna, oparta na UFS 3.1, wyniesie 256 GB.

Nie powinno zabraknąć także modemu 5G pozwalającego na obsługę sieci najnowszej generacji.

przewidywany wygląd huawei mate 40 pro
Przewidywany design Huawei Mate 40 Pro | Źródło: WinFuture

Wyświetlacz

Przecieki wskazują na to, że przedni panel o mocno zagiętych krawędziach pokrywać ma ekran OLED o przekątnej 6,76”, rozdzielczość wyniesie 2772 x 1344 px, a zagęszczenie pikseli aż 456 ppi. Według wcześniejszych doniesień mówić można także o częstotliwości odświeżania obrazu 90 Hz. A taki parametr potwierdzać może kolejny oficjalny film promujący nową serię smartfonów Huawei.

Aparaty

Według nieoficjalnych informacji okrągła wyspa aparatów, znajdująca się na pleckach Huawei Mate 40 Pro, obejmie trzy następujące obiektywy:

 • główny 50 Mpix, f/1.9 z optyczną stabilizacją obrazu,
 • ultraszerokokątny 20 Mpix, f/1.8,
 • teleobiektyw 12 Mpix, f/3.4 z 5-krotnym zoomem.

Ponadto Mate 40 Pro miałby dostać nowy system, który łączy autofocus optyczny i laserowy oraz czujnik temperatury barwowej, dbający o realistyczne kolory ujęć.

Na przodzie, w formie podwójnego, poziomego otworu, miałby się natomiast znaleźć aparat 13 Mpix z przysłoną f/2.4 oraz sensor 3D. Plotki, które sugerują, że to połączenie ma umożliwić sterowanie smartfonem za pomocą gestów, zdaje się potwierdzać jeden z opublikowanych przez Huawei filmów.

Aparaty całej serii Mate 40

Według najświeższych przecieków 4 modele z serii Mate 40 mają mieć następującą liczbę oczek:

 • Huawei Mate 40 – 3 obiektywy,
 • Huawei Mate 40 Pro – 4 obiektywy,
 • Huawei Mate 40 Pro+ – 5 obiektywów,
 • Huawei Mate 40 RS Porshe Design – 5 obiektywów i czujnik temperatury.

Różnić ma je także kształt wyspy aparatów. Edycja Porshe Design ma być wyposażona w aparat o kształcie ośmiokąta. Natomiast pozostałe trzy modele dostaną wyspę przypominającą obręcz. Choć do tej pory uważano, że opublikowane rendery przedstawiające nietypową, foremną wyspę aparatów ukazują model Mate 40 Pro+.

Bateria i superszybkie ładowanie

W Huawei Mate 40 Pro może się znaleźć bateria o pojemności 4400 mAh. Jeśli wierzyć plotkom, największym atutem będzie jednak bardzo szybkie ładowanie przewodowe o mocy 65 W. Takie połączenie powinno w efekcie pozwolić na pełne zasilenie energii w niecałą godzinę.

Dostępna ma być także opcja ładowania bezprzewodowego oraz zwrotnego.

Pozostałe informacje

Nieoficjalne informacje sugerują, że na pokładzie Huawei Mate 40 Pro mają się znaleźć także:

 • NFC
 • Bluetooth 5.2
 • Wi-Fi 6
 • USB-C
 • Gniazdo na kartę NanoMemory
 • System operacyjny Android 10 z nakładką EMUI 11
 • Czytnik linii papilarnych w ekranie

Przewidywane wymiary modelu Huawei Mate 40 Pro to 75.5 mm szerokości, 162.9 mm długości oraz 9.1 mm grubość, a waga 212 g. Na rynku europejskim mają być dostępne ponoć tylko wersje z czarną i srebrną obudową.

Premiera już dzisiaj

Wszystkie powyższe informacje to jedynie przypuszczenia. Jednak zarówno nieoficjalne doniesienia, jak i oficjalne publikacje Huawei wskazują na to, że dzisiejsza konferencja będzie bardzo ciekawa.

Wyczekując najnowszej serii, warto przypomnieć sobie, jak wyglądała ubiegłoroczna konferencja i modele Huawei Mate 30. A już za kilka godzin na Geex pojawi się relacja z premiery Huawei Mate 40 Series.

 Źródło: WinFuture, Gizmochina, Huawei