Motorola Edge 20 Pro, Edge 20 i Edge 20 Lite – nowe (prawie) flagowce od Motoroli

Motorola podczas wydarzenia Hello Event zaprezentowała nową rodzinę smartfonów – Motorola Edge 20 Pro, Edge 20 oraz Edge 20 Lite. Nowa seria od Motoroli aspirująca do miana flagowców stawia na możliwości foto-wideo, łączność 5G oraz bardzo dobrej jakości ekrany. Zobacz, czym jeszcze charakteryzują się najnowsze smartfony Motoroli, poznaj ich specyfikację i wygląd.

Motorola Edge 20 – nowa rodzina smartfonów

Motorola właśnie zaprezentowała trzy nowe smartfony: Motorola Edge 20 Pro, Motorola Edge 20 oraz Motorola Edge Lite. Jest to więc (prawie) flagowiec, na który składają się trzy różne modele smartfona różniące się od siebie wydajnością i możliwościami foto-wideo. Nowe propozycje od Motoroli mają jednak ze sobą wiele wspólnego, o czym przeczytasz w dalszej części materiału.

Wszystkie modele Motorola Edge 20

Aparaty w Motoroli z serii Edge 20

Prowadzący wydarzenie skupili się przede wszystkim na możliwościach aparatu w nowych smartfonach spod loga wielkiego „M”. Zresztą, najlepiej świadczy o tym fakt, że wszystkie trzy smartfony dostały obiektyw główny o rozdzielczości 108 Mpix. Poszczególne modele różnią się oczywiście od siebie liczbą obiektywów i ich specyfikacją:

  • Edge 20 Pro – obiektyw główny 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix, którego rozdzielczość podwaja się w trybie marko oraz czujnik głębi.
  • Edge 20 – obiektyw główny 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny i makro 16 Mpix, teleobiektyw 8 Mpix z 3-krotnym zoomem optycznym.
  • Edge 20 Lite – obiektyw główny 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny i makro 16 Mpix oraz peryskop 8 Mpix z 5-krotnym zoomem optycznym.

Na froncie wszystkie modele mają ten sam obiektyw o rozdzielczości 32 Mpix.

Za jakość zdjęć odpowiada także ulepszony soft aparatu, m.in. w postaci Ultra Pixel Technology. Dzięki niemu 9 pikseli zamienia się w jeden o bardzo wysokiej jakości. Ma to przełożyć się na większą światłoczułość i zapewnić zdecydowanie lepsze zdjęcia robione w słabych warunkach oświetleniowych.

Peryskop w Motoroli Edge 20 Pro
Peryskop Motoroli Edge 20 Pro

Panel OLED dla każdej Motoroli Edge 20

Wszystkie modele Motoroli Edge 20 będą miały ekran o tej samej przekątnej w postaci 6,7 cala i rozdzielczości Full HD. Każda z nich pochwali się także panelem OLED. Różnice następują natomiast w częstotliwości odświeżania adaptacyjnego. Dla Motoroli Edge Lite będzie to „jedynie” 90 Hz, natomiast dla Edge 20 Pro i Edge 20 to aż 144 Hz! Standardem we flagowcach wciąż są 120 Hz, więc to właśnie tym aspektem nowe urządzenia Motoroli będą się wyróżniać na tle konkurentów.

Motorola Edge 20 w kolorze Frosted Pearl
Motorola Edge 20

Motorola Edge 20 – specyfikacja i obsługa 5G

Wprawdzie żadna z Motoroli Edge 20 nie będzie mogła pochwalić się topową wydajnością. To sprawia, że nieco trudno nazywać te nowe smartfony nowymi flagowcami, ale i tak jest nieźle. W końcu procesor Snapdragon 870 w Edge 20 Pro należy do czołówki najsilniejszych procesorów i z 12 GB pamięci RAM smartfon na pewno będzie bardzo szybki. „Zwykła” Edge 20 będzie natomiast napędzana Snapdragonem 778G z 6 lub 8 GB pamięci RAM. W Edge 20 Lite znajdzie się natomiast MediaTek Dimensity 720, który charakteryzuje się niskim poborem mocy.

Jest zatem nieźle, zwłaszcza dodając do tego fakt, że oczywiście wszystkie modele obsługują łączność 5G. Jako ciekawostka, Motorola chwali się, że jej najnowsze smartfony to jedne z najcieńszych smartfonów z modemem 5G na rynku.

wegańska skóra w Motoroli Edge 20 Pro
Motorola Edge 20 Pro w wersji z obudową z wegańskiej skóry

Pojemność baterii i czas ładowania

W tym aspekcie nowe smartfony Motoroli również się od siebie różnią. Największą baterię o dziwo ma Motorola Edge Lite 20, bo jej pojemność wynosi 5000 mAh. Zaraz za nią plasuje się Moto Edge 20 Pro z 4500 mAh, natomiast Edge 20 to „tylko” 4000 mAh.

Wszystkie warianty łączy jednak ta sama moc ładowania w postaci 30 W. Czas ładowania w zależności od modelu smartfona powinien zatem oscylować wokół niecałej godziny, ale to najlepiej zweryfikują testy. I tak, w zestawie ze smartfonem znajdzie się ładowarka.

Cena i dostępność Motoroli Edge 20

Wszystkie modele trafią do sprzedaży

Data premiery nowych Motoroli Edge 20 na rynek Wielkiej Brytanii jest wyznaczona na 19 sierpnia i takiej też daty należy spodziewać się dla premiery tych urządzeń w Polsce. Ich ceny na rynek europejski kształtują się następująco:

  • Motorola Edge Pro – 699,99 euro;
  • Motorola Edge 20 – 499,99;
  • Motorola Edge 20 Lite – 349,99 euro.

W przeliczeniu na złotówki powinno to dać całkiem sensowne ceny za smartfon, który charakteryzuje się topowym wyświetlaczem i przede wszystkim dobrym aparatem. Tak jest przynajmniej na papierze, a czy nowe smartfony z serii Edge 20 okażą się hitem, zobaczymy dopiero po skrupulatnych testach.

Zobacz smartfony Motorola w x-kom

Źródło: Motorola