Premiera smartfonów Honor Magic 4. Czy rzeczywiście są tak czarujące?

Targi MWC w Barcelonie trwają w najlepsze. O uwagę dziennikarzy i kieszenie użytkowników zabiegał dzisiaj Honor, który zaprezentował smartfony z serii Magic 4. Po tym, jak Honor Magic 3 trafił wyłącznie na rynek chiński, producent postanowił odważnie wrócić na światową arenę i stanąć w szranki z najlepszymi z najlepszych flagowców. Chińczycy nie porywają się jednak z motyką na słońce.

Honor Magic 4 i Magic 4 Pro – specyfikacja godna flagowca

Procesor i pamięć RAM

Smartfony z serii Honor Magic 4 napędza topowy i ciągle świeżutki procesor Snapdragon 8 Gen 1. Czołowe wyniki wydajności w benchmarkach to już więc formalność. Model podstawowy, jak i Pro, dostępne będą w wariantach z 8 GB lub 12 GB pamięci RAM oraz maksymalnie 512 GB pamięci na dane. To absolutnie oczekiwane liczby przy współczesnych flagowcach. A jak sytuacja wygląda z zewnątrz?

Ekran Honor Magic 4

Oba urządzenia są wyposażone w 6,81-calowe wyświetlacze LTPO odświeżane w 120 Hz. Wypełniają one aż 93% powierzchni frontowej smartfonów. Natomiast dlaczego nie OLED? Honor twierdzi, że ekrany LTPO pozwalają efektywniej zarządzać zużyciem energii oraz częstotliwością odświeżania, a także mniej męczą oczy.

Pomimo takiej samej przekątnej, inne są rozdzielczości ekranów. Magic 4 dostał panel w rozdzielczości 2664 × 1224 (430 ppi), Magic 4 Pro zaś 2848 × 1312 (460 ppi). Dobrze, że to nie oklepane Full HD+, szkoda, że tańszemu modelowi poskąpiono tych kilku pikseli wzdłuż i wszerz. Całe szczęście reszta parametrów Honorów Magic 4 pozostaje bez zmian – jasność 1000 nitów, obsługa HDR10+ i 100% pokrycia zakresu kolorów DCI-P3.

Specyfikacja Honor Magic 4
Źródło: Honor

Bateria i ładowanie

Podstawowy Honor Magic 4 posiada baterię o pojemności 4800 mAh, a Magic 4 Pro… 4600 mAh. W ramach rekompensaty lepszy ze smartfonów dostał funkcję SuperCharging 100 W, dzięki której naładuje 90 procent baterii w ciągu zaledwie pół godziny. Zwykły Magic 4 naładujemy z godziwą, acz mniej magiczną mocą 66 W.

Duże możliwości fotograficzne Honor Magic 4. Dosłownie

Aparaty w Honorach Magic 4 zwracają uwagę, bo trafiły do gigantycznej wyspy na pleckach. Producent nazywa ją pieszczotliwie „Okiem muzy” i ma ku temu powody. Oba telefony otrzymały dwa 50-megapikselowe aparaty – szerokokątny i ultraszerokokątny o polu widzenia 122 stopni. Model podstawowy ma ponadto 8-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy, Honor Magic 4 Pro zaś 64-megapikselowego potwora, który umożliwia 3,5-krotny zoom optyczny i 100-krotny zoom cyfrowy.

Chociaż 50 megapikseli i 100-krotny zoom nie brzmią już tak innowacyjnie, jak jeszcze rok czy dwa lata temu, to aparaty w Honorach Magic 4 mają pewien killer ficzer. To funkcja nazwana „Multi-Camera Fusion”, która łączy zdjęcia ze wszystkich obiektywów, aby otrzymać jak najlepszą fotografię końcową. Powinno to znacząco poprawić zdjęcia wykonywane zwłaszcza obiektywem szerokokątnym i teleobiektywem, które nawet w najdroższych smartfonach cierpią na nieco mniejszą szczegółowość i jasność.

Specyfikacja Honor Magic 4 pro
Źródło: Honor

Niewiele powiedziano natomiast o kamerze do selfie. Honory Magic 4 dostaną oczka o kącie widzenia 100 stopni, ale model Pro dostanie jeszcze czujnik ToF 3D służący do skanowania twarzy. Moim zdaniem niepotrzebnie – jest to oczywiście bezpieczniejsze od standardowego „skanowania” twarzy pojedynczym aparatem do selfie, ale nadal nie jest to poziom Face ID od Apple. Przyda się jednak przy zdjęciach portretowych, gdyż czujnik pomoże lepiej przyciąć krawędzie obiektu przed rozmytym tłem.

Cena i dostępność Honor Magic 4

Póki co nie wiadomo, kiedy smartfony z serii Honor Magic 4 trafią do sklepów, chociaż spekuluje się o marcu. Poznaliśmy jednak ceny, które są iście flagowe. Podstawowa konfiguracja Honora Magic 4 (8/256 GB) to 899 euro (około 4225 złotych), natomiast Magic 4 Pro 8/256 GB to 1099 euro (około 5165 złotych). Pozostaje czekać na pierwsze recenzje tych smartfonów – jeżeli możliwości foto będą rzeczywiście magiczne, to ceny będzie można uznać za honorowe.

Zobacz także: