Pracuj i baw się kreatywnie z Epsonem. Ten sprzęt wydrukuje Ci dokumenty i zdjęcia

Co powiesz na małą digitalizację? Albo na całkiem sporą! Na przykład na przeniesienie papierowych zdjęć do cyfrowego albumu, żeby żadne nie przepadło. W drugą stronę też się da. Wydrukuj więc sobie fotki zgromadzone w smartfonie na papierze fotograficznym i obdaruj nimi bliskich lub znajomych. W każdym przypadku pomoże Ci sprzęt marki Epson.

Interaktywny pokój Epson. Skanuj, drukuj, wspominaj

Popatrz na grafikę poniżej i skieruj kursor na poszczególne urządzenia. Zacznij od skanera wolnostojącego, który pozwala zająć się digitalizacją zdjęć oraz dokumentów bez blokowania drukarki. Zeskanowane z jego pomocą zdjęcia zachowują ostrość i wyraziste kolory.

Teraz przejdź do drukarki z systemem stałego zasilania w atrament. Ten sprzęt zajmuje się tylko drukowaniem, jest zatem kompaktowy i zajmuje niewiele miejsca. Drukuje za to w kolorze i w trybie monochromatycznym.

I wreszcie prawdziwy rarytas, urządzenie wielofunkcyjne, które drukuje zdjęcia! Niepozorna, czarna skrzynka, odznacza się niskimi kosztami eksploatacyjnymi – innymi słowy – drukujesz dużo za małe pieniądze. No i rzadziej uzupełniasz atrament. Oczywiście zdjęć nie będziesz drukować na zwykłym papierze. Do tego służy papier Premium Glossy 10 x 15 cm.

wirtualne biurko Epson

sprawdź produkty do Twojego biura

odkryj produkty

Epson Perfection V19

Epson udowadnia, że skaner wolnostojący to wciąż doskonały pomysł. Tym bardziej, że tego modelu możesz używać w pionie i w poziomie. Z tyłu jest specjalna podstawka i ona utrzymuje urządzenie w pozycji stojącej. Bez obaw, tak też możesz bezpiecznie skanować i przesyłać skany bezpośrednio do Facebooka. Np. po to, żeby pochwalić się znajomym rodzinnym zdjęciem sprzed lat.

Zdjęciem wolnym od błysku flesza, załamania światła na powierzchni, cieni i innych niedoskonałości, które zniweczą klimat wiekowej fotografii. A fotografia może być naprawdę spora. W skanerze Epson Perfection V19 zmieści się arkusz formatu A4, stąd zdigitalizowany obraz pofrunie prosto do e-maila (jako załącznik) albo do chmury, gdzie stanie się ogólnodostępny. Rodzina lub członkowie zespołu, podpięci do danego folderu, od razu zobaczą nowy skan i będą mogli z niego korzystać.

skaner Epson Perfection V19

Mniejsze formaty też obsługuje. Zeskanujesz nawet wizytówkę, kopertę (jeśli akurat jest pamiątkowa albo cenna), a także plastikowe karty identyfikacyjne. Szczegóły zostaną wiernie odwzorowane. Zapewnia to sensor typu CIS z rozdzielczością optyczną 4800 x 4800 dpi oraz 24-bitową głębią koloru na wyjściu. Skala szarości obsługuje 8 bitów na wyjściu.

Co ciekawe, drugie życie zeskanowanego zdjęcia nie kończy się wraz z zakończeniem skanowania. Teraz do akcji wkracza oprogramowanie Epson Easy Photo Fix. W nim skorygujesz oświetlenie, pożegnasz wyblakłe kolory i przywrócisz im dawny blask, usuniesz też kurz, który wgryzł się w strukturę papieru.

A kiedy skanujesz dokumenty, możesz wyostrzyć krawędzie liter, jak i zredukować przebicia z drugiej strony kartki. Zadania powtarzalne, które wykonujesz najczęściej, przypiszesz do 4 przycisków funkcyjnych, m.in.: rozdzielczość plików, format oraz lokalizację zapisu.


Epson EcoTank L120

W domowym biurze każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Musi się w nim zmieścić jeszcze kilka innych urządzeń, a nie może przecież zabraknąć miejsca na kubek z kawą! Jeśli szukasz niedrogiego, kompaktowego i taniego w użytkowaniu sprzętu, wybierz drukarkę Epson EcoTank L120.

drukarka Epson EcoTank L120

Drukuje w kolorze i w trybie czarno-białym. Buteleczki z atramentem, które otrzymujesz na starcie, pozwalają wydrukować do 4000 stron w trybie monochromatycznym i nawet 6500 stron w kolorze. Zadrukowane arkusze opuszczają drukarkę z prędkością 8,5 str./min. (czarno-białe) oraz 4,5 str./min. (kolorowe).

Co ważne, masz stały podgląd poziomu atramentu w zbiorniczkach – właśnie w zbiorniczkach, bo tutaj rządzi system stałego zasilania. Nie trzeba wymieniać kartridży. Nie trzeba się obawiać, że przez przypadek kupi się gdzieś nieoryginalne, które zapchają głowice. Co jakiś czas dolewasz jedynie odrobinę atramentu. Dziecinnie prosta czynność.


Epson EcoTank L3160

Wszechstronne urządzenie, które wprawdzie wygląda niepozornie, za to potrafi zaskakująco dużo. Przykłady? Proszę bardzo. Druk to rzecz oczywista, lecz Epson EcoTank L3160 drukuje bezpośrednio ze smartfonów i tabletów przez Wi-Fi oraz AirPrint. Skanowanie odbywa się bezpośrednio do maila, więc nawet poufny dokument będzie bezpieczny. Nie trafi przypadkiem na czyjś komputer.

urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3160

W kolorze drukujesz z prędkością 15 stron na minutę. Natomiast w trybie mono spod głowicy wyjdą aż 33 strony w ciągu minuty – 1 arkusz w mniej niż 2 sekundy, nieźle! Tym sposobem zadrukować możesz nośniki w formacie A4, A5, A6, B5, DL, Letter oraz formaty niestandardowe. W tym także zdjęcia!

EcoTank L3160 znakomicie radzi sobie z drukowaniem zdjęć, pomagając zapełnić rodzinny album bez wychodzenia z domu. Jeśli uznasz, że masz sporo zdjęć do wydrukowania, żaden problem. W zestawie z urządzeniem otrzymasz buteleczki z atramentem. Te kolorowe zadrukują nawet 6500 stron. A kiedy przyjdzie je uzupełnić, skorzystaj z prostego systemu stałego zasilania w atrament.


Epson Premium Glossy Paper

Czy w domu da się drukować zdjęcia w jakości dorównującej laboratorium? Oczywiście, że tak! Pamiętaj jednak, że oprócz fotki w super jakości i drukarki o odpowiednich parametrach, potrzebny jest jeszcze papier. Najlepiej papier klasy premium. Taki, jak Papier Epson Premium Glossy 10 x 15 cm. Ten format zmieści się w każdym albumie i będzie się w nim świetnie prezentował.

Epson Premium Glossy Paper 10x15

Kolory będą soczyste w dniu wydrukowania zdjęcia, po tygodniu, po miesiącu, w kolejnym roku i za kilka lat także. Za każdym razem, gdy z nostalgią będziesz przeglądać zdjęcia, wspomnienia powrócą – żywe i intensywne, jak w dniu, w którym były zrobione.