Nie daj się awariom zasilania i pracuj bez obaw. Poznaj zasilacze UPS od Green Cell

Wyobraź sobie, że kończysz ważny projekt, gonią cię bezlitosne deadline’y i nagle dochodzi do awarii prądu. Chociaż nie zdarza się często, to potrafi porządnie uprzykrzyć życie. Możesz nie zdążyć przed upływającym terminem, a w najgorszym wypadku stracisz wiele godzin ciężkiej pracy, bo nie zdążyłeś zapisać dokumentu. Dlatego w Twoim domowym biurze nie może zabraknąć zasilacza UPS, który zapewni Ci dodatkowy czas na dokończenie swoich zadań oraz zabezpieczenie ważnych plików. Dowiedz się więcej i poznaj ofertę niezawodnych urządzeń od Green Cell.

Do czego służy zasilacz UPS?

Zasilacz UPS, czyli bezcenny czas na dokończenie pracy

Zasilacz awaryjny UPS, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie przeznaczone do awaryjnego zasilania najważniejszych urządzeń podczas awarii. Dlatego każdy UPS na wbudowane takie same gniazdka, jak w Twojej listwie zasilającej. Podłączysz do nich komputer stacjonarny, laptopa, monitor, dysk sieciowy, router, ładowarkę do smartfona i wiele innych sprzętów. Zasilacze z gniazdami internetowymi RJ-45 pozwolą także ochronić Twoją domową sieć internetową.

Kiedy nagle zabraknie prądu, podłączone do UPS-a urządzenia będą nadal przez pewien czas działać. Dla Ciebie to cenne minuty na dokończenie pracy lub poinformowanie przełożonych bądź klienta, że masz problemy z zasilaniem. UPS chroni Cię także przed spadkami lub skokami napięcia, które mogą prowadzić nawet do uszkodzenia sprzętu. Nie tylko nie stracisz czasu, ale także nie wydasz pieniędzy na kosztowne naprawy.

Dopóki wszystko jest w porządku, a prąd w gniazdku płynie jak należy, zasilacz pilnuje odpowiednich parametrów prądu, które mogą ulec zmianie. Dzięki temu chroni Cię przed zmianami napięcia. Gdy tylko zabraknie prądu, UPS włączy zasilanie akumulatorowe, bez jakiegokolwiek zakłócania Twojej pracy. Urządzenie Cię o tym poinformuje, więc zdążysz dokończyć swoje zadania. A kiedy prąd powróci, zasilacz UPS naładuje swój akumulator i będzie gotów na kolejne awarie (których, miejmy nadzieję, będzie jak najmniej).

Zasilacze UPS Green Cell

Inwerter – kiedy się przyda?

W ofercie urządzeń do zasilania od Green Cell znajdziesz nie tylko zasilacze UPS, ale także falowniki, inaczej nazywane inwerterami. To niezbędne urządzenia, kiedy zakładasz w domu instalację fotowoltaiczną. Służą one do przekształcenia prądu stałego wyprodukowanego przez fotowoltaikę na prąd zmienny do zasilania urządzeń. Dzięki wbudowanemu kontrolerowi ładowania MPPT zmaksymalizujesz moc uzyskaną z paneli solarnych z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Czytelny wyświetlacz LCD oraz intuicyjne oprogramowanie pozwolą Ci na proste zarządzanie instalacją oraz bieżące monitorowanie jej parametrów.

Zobacz falowniki od Green Cell

Inwerter Green Cell

Rodzaje zasilaczy UPS Green Cell. Bezpieczeństwo energetyczne szyte na miarę

Rozmiar ma znaczenie, czyli moc zasilacza

W ofercie zasilaczy awaryjnych Green Cell znajdziesz urządzenia o zróżnicowanej mocy. Dzieli się ona na moc skuteczną (całkowitą) podawaną w watach (W) oraz moc pozorną, podawaną w woltoamperach (VA).

Woltoampery (VA) należy wziąć pod uwagę przy odpowiednim wymiarowaniu okablowania i bezpieczników, gdyż określa moc, która jest pobierana z sieci. Natomiast szczególnie ważna jest dla Ciebie moc skuteczna. W uproszczeniu określa rzeczywistą moc wybranego zasilacza, czyli maksymalną sumę mocy urządzeń, jakie możesz do niego podłączyć. Miej jednak na uwadze, żeby nie kupować UPS-a „na styk” i dobrać zasilacz tak, aby podłączone urządzenie zużywały ok. 80% jego mocy.

Przykładowo do zestawu komputer stacjonarny + monitor o łącznej mocy 290 W wybierz zasilacz UPS o mocy min. 360 W (np. Green Cell Power Proof UPS01LCD), a najlepiej jeszcze większej. Nigdy nie wiesz, czy w przyszłości nie dokupisz kolejnego urządzenia, które zechcesz zabezpieczyć na wypadek utraty zasilania. Pamiętaj także, że im większa moc zasilacza, tym większe i cięższe urządzenie, a także więcej emitowanego przez niego ciepła. Upewnij się, że znajdziesz dla niego odpowiednie miejsce, które zapewni prawidłową cyrkulację powietrza.

Pamiętaj również, że moc urządzenia dzieli się na chwilową i ciągłą:

  • Chwilowa (szczytowa) – moc jaką urządzenie jest w stanie oddać w krótkim czasie. Część urządzeń często pobiera znacznie więcej mocy w trakcie rozruchu. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiedni zapas mocy zasilacza.
  • Ciągła – moc jaką jest w stanie udostępnić przez długi czas. Po krótkim, ale intensywnym momencie rozruchu, sprzęt obniża moc potrzebną do utrzymania prawidłowego funkcjonowania.

Liczba dostępnych gniazdek

Sprawdź także, ile urządzeń chcesz podłączyć do zasilacza. Im więcej sprzętu, tym więcej gniazdek potrzebujesz. W ofercie zasilaczy UPS Green Cell znajdziesz modele z dwoma, czterema czy nawet sześcioma gniazdkami. Tutaj także warto zrobić zapas – a nuż będziesz potrzebować podpiąć drukarkę albo kasę fiskalną, której nie wzięto wcześniej pod uwagę?

Topologia Line-interactive

Topologia Line-interactive z układem AVR w zasilaczach UPS chroni sprzęt zarówno przed nagłym brakiem zasilania, jak i przed zakłóceniami sieci. Nawet jeżeli napięcie sieciowe spadnie lub podniesie się, układ AVR skoryguje jego wartość. Dzięki temu zasilacz nie przełączy się na pracę z akumulatora, a Ty nawet nie odczujesz, że cokolwiek się działo. Ponadto rzadsze rozładowywanie i ładowanie baterii to jej dłuższa żywotność.

Zobacz zasilacze Green Cell z topologią Line-interactive

Topologia online

Zasilacze UPS z topologią online korzystają z wyprodukowanego przez siebie prądu, czyli tego, który magazynowany jest we wbudowanym akumulatorze. W zasilaczach tych zachodzi podwójna konwersja, dzięki czemu urządzenia są chronione w trybie ciągłym (czas przełączania wynosi 0 ms). Natychmiast przełączają się między zasilaniem sieciowym a bateryjnym, minimalizując ryzyko wyłączenia się sprzętu lub jego uszkodzenia.

Takie zasilacze mają zwykle dużą moc, co oznacza dla Ciebie możliwość podpięcia kilku urządzeń o wysokiej mocy jednocześnie. Ponadto dzięki czystej fali sinusoidalnej zasilacze te dedykowane są zwłaszcza do urządzeń z silnikami indukcyjnymi (np. klimatyzator, lodówka z agregatem) i do urządzeń pojemnościowych (urządzenia z pojemnościową fazą rozruchowo-roboczą).

Zobacz zasilacze Green Cell z topologią online

Akumulatory AGM Green Cell. Zapewnij sobie więcej czasu na działanie i tchnij nowe życie w zasilacz UPS

Akumulatory Green Cell wykorzystasz do zasilaczy UPS, aby wydłużyć ich czas działania lub po prostu wymienić zużyte ogniwo. Użyjesz ich także np. w instalacji alarmowej, aby podtrzymać napięcie w razie braku prądu. Dzięki temu alarm nie zacznie nagle wyć, gdy zasilanie sieciowe na zmianę będzie pojawiać się i znikać.

Co istotne, zastosowana w akumulatorach Green Cell technologia AGM pozwala korzystać z nich w dowolnej pozycji, nie tylko pionowej. Z łatwością ustawisz zasilacz UPS tak, jak Ci wygodnie, bez obaw o problemy z działaniem. Ponadto elektrolit wchłonięty jest w separator z włókna szklanego, co zapobiega jego wyciekowi. Jest to znacznie bezpieczniejsza alternatywa dla zwykłych akumulatorów kwasowo-ołowiowych.

Zobacz akumulatory AGM Green Cell

Poznaj pełną ofertę urządzeń do zasilania awaryjnego od Green Cell w x-komie

Artykuł powstał we współpracy z Green Cell.