Korzystaj z sieci 5G w całym domu! Wybierz system Mesh Wi-Fi Netgear Orbi 5G NBK752

Standard 5G coraz lepiej poczyna sobie w otaczającej nas przestrzeni. Dzieje się to jednak na zewnątrz. Czy da się go przenieść do domu? Oczywiście, że tak! Co ważne, wystarczą do tego dwa niewielkie, przyjemne dla oka urządzenia (nie żadne maszty). Mowa o Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752, nowatorskim systemie Mesh, który łączy się z siecią 5G i rozprowadza ją po domu w postaci stabilnego Wi-Fi.

Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752 rozsyła internety

Żeby rozwiać wszelkie niejasności – Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752 nie służy wyłącznie do rozgłaszania internetu. Takie zaszufladkowanie byłoby dla tego sprzętu krzywdzące. Nie ukazywałoby w pełni jego możliwości, wskazywałoby wyłącznie na jedną, jedyną opcję, jaką jest transmisji danych, a tak przecież nie jest. Na pokładzie systemu Mesh gości kilka interfejsów oferujących szereg funkcji, które za chwilę omówię szczegółowo.

Muszę jednak podkreślić, że wyjątkowość systemu Mesh Netgear Orbi 5G NBK752 polega na fuzji szybkiego połączenia pochodzącego od operatora komórkowego z szybkim Wi-Fi o dużym zasięgu.


Samo urządzenie wygląda niepozornie. Gdy spojrzysz na poniższe zdjęcie, zobaczysz nowoczesną, minimalistyczna konstrukcję. Bryłę niepozorną, acz wyrazistą. Nieprzypadkowo poświęcam kilka zdań designowi, bo uważam, że twórcy bardzo się postarali, ubierając nowatorskie rozwiązanie w nowoczesną formę wizualną.

Musisz wiedzieć, że Mesh Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752 ani trochę nie przypomina masywnego kombajnu najeżonego antenami. Osobiście uważam, że bliżej mu do odświeżacza powietrza, ale to tylko moje skojarzenia, choć niewątpliwie wprowadza on technologiczny powiew świeżości (a nawet zjawisko nazywane po angielsku near gale).

Netgear Orbi 5G WiFi6 NBK752

Naprawdę można się nim zachwycić, gdyż to urządzenie, którego wymiary wynoszą zaledwie 24 x 20 x 0,8 cm, w pojedynkę emituje sygnał o zasięgu minimum 465 metrów kwadratowych (mowa o Wi-Fi). Po dodaniu satelitów maksymalny zasięg zwiększa się do 925 metrów kwadratowych. Każdy satelita powiększa zasięg o 180 metrów kwadratowych, łącząc się z routerem dedykowanym łączem Wi-Fi 6 (ax). W dodatku jest to stały sygnał Wi-Fi, a więc kluczowa kwestia dla takich zadań jak:

 • praca zdalna połączona z przesyłaniem dużej ilości danych (paczek z grafikami, zdjęciami i wideo);
 • uczestnictwo w webinarach i wideo-callach;
 • gaming online;
 • oglądanie filmow w serwisach VOD;
 • wszystkie powyższe czynności jednocześnie;

W kwestii łączności – router może pobierać dane z masztu 5G albo z przez port LAN/WAN, by przesyłać go dalej, do urządzeń Twoich oraz domowników. Transmisja danych w obrębie domu odbywa się przy użyciu wiązki w paśmie 2,4 GHz i 5 GHz z wykorzystaniem technologii MU-MIMO dla wielu urządzeń jednocześnie. Nie jest więc tak, że tylko jedno jest uprzywilejowane i zgarnia większą pulę danych, niż inne.

Prędkość transmisji z wykorzystaniem Wi-Fi 6 osiąga nawet 4200 MB/s, obsługując do 40 urządzeń w tym samym czasie. To bardzo dużo. A skąd tyle urządzeń może się wziąć w jednym domu? Na przykład z instalacji smart home, na która składają się przecież zewnętrzne czujniki pogodowe, inteligentne gniazdka, elementy zarządzające oknami i roletami, wykrywacze dymu, gazu i sensory temperatury, jak i wiele innych. Po zsumowaniu wszystkich sprzętów okazuje się, że tworzą pokaźny zbiór, wymagający solidnej dawki danych. Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752 bez trudu ogarnie to stadko.

Zapytacie: co z urządzeniami podłączanymi wyłącznie po LAN? Odpowiadam: do tego celu Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752 ma 2x 1 Gigabit Ethernet na routerze (tu jest jeszcze 1x Gb/s WN) oraz 2x 1 Gigabit Ethernet na każdym satelicie. Do nich podłączysz konsole wideo lub telewizor, żeby korzystać z funkcji Smart TV.

5G o prędkości do 1 Gigabita

Mając kartę nano SIM 5G i plan taryfowy od dostawcy, rozprowadzisz stabilny, silny sygnał po całym domu. Po to jest Mesh Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752, by doprowadzić internet do każdego zakątka domu i wyeliminować martwe strefy utrudniające, czy wręcz uniemożliwiające połączenie z szybką siecią.

Netgear Orbi 5G WiFi6 NBK752 sieć 5G

Wspomniana stabilność wynika z samego funkcjonowania systemu Mesh, który dynamicznie połączy Cię z anteną emitującą sygnał o najlepszej jakości z prędkością do 1 Gbps. Z tym rozwiązaniem nie może się mierzyć żaden wzmacniacz sygnału Wi-Fi.

Maksymalna prędkość sieci rozgłaszanej przez jest Mesh Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752 sięga 4,2 Gb/s, co pozwala cieszyć się strumieniowaniem materiałów w jakości 4K oraz 8K.

Dodatkowe funkcje Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752

Obiecałem wymienić funkcje, jakie obsługuje Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752. Oto one:

 • Obsługa IPv6
 • Serwer VPN
 • Sieć gościnna
 • Przekierowanie portów
 • DHCP
 • NAT
 • MU-MIMO
 • Sterowanie głosem
 • UPNP
 • SNMP
 • VLAN
 • DMZ

Bezpieczeństwo i proste zarządzanie

Zacznę od końca, czyli od prostego, intuicyjnego zarządzania systemem Mesh od Netgear. Konfiguracja sieci 5G wymaga jedynie zainstalowania karty SIM 5G, pobrania aplikacji Orbi i wykonania poleceń, które pojawiają się na ekranie, a potem uruchomienia satelity w innej części domu.

Aplikacja Orbi daje ponadto możliwość ustawienia sieci Wi-Fi dla gości, uruchomienia zabezpieczeń rodzicielskich, monitorowania zużycia danych, i wiele więcej. Nie mogę nie wspomnieć o NETGEAR Armor, czyli subskrypcji chroniącej wszystkie urządzenia podłączone do domowej sieci.

Wbudowane zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej to z kolei:

 • 64/128-bit WEP
 • WPA-PSK
 • WPA2-PSK
 • Filtrowanie adresów MAC
 • WPA3-Personal
Netgear Orbi 5G WiFi6 NBK752 aplikacja

Materiał powstał we współpracy z Netgear

Mesh Netgear Orbi 5G Wi-Fi 6 NBK752 znajdziesz w sklepie x-kom