Popraw zasięg sieci bezprzewodowej z Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 Mini

Pracownicy biura czy mieszkańcy domów piętrowych dobrze wiedzą, co oznacza problem z odpowiednim zasięgiem sieci Wi-Fi. Z internetu z powodzeniem mogą korzystać tylko Ci, którzy znajdują się w pobliżu jego źródła. Jeśli również spotykasz się z tym problemem i szukasz rozwiązania, poznaj system mesh Netger Orbi Pro Wi-Fi 6, którego zadaniem jest zapewnienie stabilnego i szybkiego internetu na dużej powierzchni.

System mesh od Netgear na ratunek sieci bezprzewodowej ze słabym zasięgiem

Słaby zasięg sieci bezprzewodowej w domu lub w biurze to problem, z którym spotkać można się bardzo często. Zwykle wystarczy odejść od routera na kilka metrów i jakość połączenia spada, internet zwalnia, wysłanie wiadomości graniczy z cudem, a przesyłanie plików całkowicie odpada. Nie zawsze jest możliwość, by korzystać z laptopa czy smartfona w pobliżu routera w celu uzyskania lepszego sygnału sieci Wi-Fi. Na szczęście problem ten da się rozwiązać, a jednym ze sposobów jest system mesh.

System mesh to urządzenia sieciowe, które poszerzają zasięg sieci Wi-Fi. Zestaw składa się przynajmniej z dwóch nadajników, które współpracując ze sobą, tworzą sieć bezprzewodową na większym obszarze. Podobnie działają repeatery, których zadaniem również jest poprawa zasięgu sieci bezprzewodowej, jednak, pomimo niższej ceny, ich konfiguracja jest trudniejsza, a stabilność działania niższa.  

Na jaki model systemu mesh warto postawić? Jeśli szukasz rozwiązania do domu lub małego biura, świetnie sprawdzi się Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 Mini. Z kolei do profesjonalnych zastosowań, odpowiednie będą systemy Netgear Orbi WiFi System RBK853 oraz Netgear Orbi Pro WiFi 6 SXK80.

Możliwości Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 Mini

Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 Mini to system mesh stworzony z myślą o wymagających użytkownikach. Obejmuje zasięgiem powierzchnię do 250 m2, czyli tyle, co standardowy dom jednorodzinny lub biuro w firmie. Obsługuje najnowszy protokół Wi-Fi 6, który cechuje się wyższą prędkością, lepszą stabilnością i większym zasięgiem sieci bezprzewodowej w stosunku do poprzednich generacji. Ponadto łączna przepustowość danych sięga 1,8 Gb/s.

Z powodzeniem pozwoli Ci to prowadzić ważne wideokonferencje, a w tym samym czasie Twoi pracownicy nie będą zgłaszać problemów z „wolnym internetem”, ponieważ bez problemu prześlą pliki czy wczytają potrzebną stronę internetową.

Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 obsługuje najnowsze protokoły bezpieczeństwa, w tym WPA3, a także pozwala odseparować klientów dzięki połączeniu VLAN-SSID. Są to zabezpieczenia klasy biznesowej, stworzone po to, by przez całą dobę chronić dostępu do wrażliwych danych. Jednocześnie klienci Twojej firmy będą mogli korzystać z sieci gościnnej. Sprawdzi się to również w domu, kiedy gość poprosi Cię o hasło do Wi-Fi. Nie musisz mu go podawać, ponieważ połączy się z siecią dla gości.

Dodatkowe porty LAN, które znajdują się z tyłu każdego urządzenia wchodzącego w skład zestawu, umożliwią podłączenie drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, a także każdego innego sprzętu, jaki może wymagać połączenia przewodowego.

Łatwa instalacja i zarządzanie poprzez aplikację mobilną

Jedną z głównych zalet Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 jest bardzo łatwa konfiguracja. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy z zakresu działania urządzeń sieciowych, by system zaczął działać. Proces konfiguracji odbywa się przez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne. Wystarczy, że wykonasz wszystkie polecenia, jakie wyświetlą się na ekranie smartfona lub tabletu i po kilku minutach Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 jest gotowy do pracy.

Aplikacja mobilna wraz z usługą Netgear Insight pozwoli Ci też w łatwy sposób zarządzać i kontrolować sieć niezależnie od tego, gdzie jesteś. Zawiera wszystkie niezbędne funkcje, które zapewniają bezpieczne działanie sieci Wi-Fi. Sprawdzisz, jakie urządzenia łączą się z siecią i w jaki sposób wykorzystują zasoby. Możliwe jest też filtrowanie treści, które ochroni Twoją firmę przed utratą ważnych danych. Dzięki temu ze spokojem możesz zająć się prowadzeniem firmy, a wszystko to, co będzie wymagało Twojej uwagi pojawi się w powiadomieniach.

netgear orbi pro wifi 6

Dlaczego warto postawić na system mesh od Netgear?

Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 Mini jest bardzo dobrą propozycją, jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić zasięg sieci bezprzewodowej w swojej firmie lub w domu. Wyróżnia się dużą przepustowością łącza, niezwykle łatwo nim zarządzać, a do tego posiada zabezpieczenia najwyższej klasy. Jednocześnie jest to model, którego zakup nie powinien mocno uderzyć w firmowe lub domowe finanse. Inwestycja odpłaci się stabilnie i szybko działającym internetem.

Netgear Orbi Pro Wi-Fi 6 Mini znajdziesz w sklepie x-kom