Pokemon Legends: Arceus. Do czego użyć zielonych, czerwonych i niebieskich odłamków (ang. green, red i blue shards)?

Pokemon Legends: Arceus to pierwsza odsłona serii, która tak mocno stawia na crafting. Do znalezienia i zebrania mamy sporo składników, które możemy potem wykorzystywać jako składniki użytecznych lub kosztownych itemów (o ile oczywiście dysponujemy odpowiednimi recepturami). Problem sprawiają odłamki: zielone, czerwone i niebieski (ang. green, red, blue shards), które zbieramy hurtowo podczas tzw. zniekształceń czasoprzestrzeni (ang. space-time distortions). Do czego można je wykorzystać? Odpowiedź w poniższym miniporadniku.

Czym są zielone, czerwone i niebieskie odłamki w Pokemon Legends: Arceus?

Zniekształcenia czasoprzestrzeni (space-time distortions), cyklicznie pojawiające się w Pokemon Legends: Arceus to doskonały sposób na to, by złapać rzadkie, silne stworki, często niemożliwe do złapania w innych obszarach gry. To również okazja do tego, aby znaleźć niezwykle cenne przedmioty, jak na przykład kamienie ewolucji.

Itemami, które podczas „anomalii” pojawiają się najczęściej, są jednak odłamki w kolorach: zielonym, czerwonym i niebieskim. „Green shards”, „red shards” i „blue shards” mnożą się w naszym ekwipunku bardzo szybko i początkowo trudno w ogóle odgadnąć, do czego można je wykorzystać.

pokemon legends arceus sklep

„Green, red, blue shards” w Pokemon Legends: Arceus wykorzystacie do… zarabiania na craftingu

Stety lub niestety, odłamki można wykorzystać tylko w jednym celu, mianowicie w przerabianiu ich na „Star Pieces”, czyli przedmioty warte 5 tysięcy PokéDolarów za sztukę. Aby jednak w ogóle móc zacząć, potrzebny będzie Wam przepis.

Dostaniecie go u Anvina, gościa z Jubilife Craftworks zajmującego się sprzedażą przedmiotów i przepisów właśnie. Co prawda za recepturę trzeba zapłacić aż 10 tysięcy PokéDolarów, ale jest to inwestycja, którą warto podjąć z tego prostego powodu, że szybko się spłaca.

pokemon legends arceus przepis star piece

Jakie składniki są potrzebne do wykonania Star Piece?

Wycraftowanie jednego gwiezdnego kawałka wymaga aż dziesięciu składników:

  • 3 czerwone odłamki,
  • 3 zielone odłamki,
  • 3 niebieskie odłamki,
  • 1 gwiezdny pył (ang. stardust)

Brzmi strasznie? Niekoniecznie, bo zbieranie powyższych przedmiotów to co najwyżej „efekt uboczny” wykonywania innych czynności, więc pojawiają się w naszym ekwipunku tak czy siak. Na dalszym etapie gry craftowanie kawałków gwiazd może być naprawdę niezłym źródłem zarobkowania w grze.