Pokémon GO Community Day w sierpniu 2022 – jaki Pok i data

Wydarzenie Community Day w Pokémon GO, czyli Dzień Społeczności, odbywa się co miesiąc. Jest to najlepsza okazja na schwytanie nowych Pokémonów do swojej kolekcji, otrzymanie nowych ataków i przedmiotów czy zawiązanie przyjaźni z trenerami z całego kraju. Grasz w Pokémon GO? Nie przegap tego eventu.

Pokémon GO Community Day – co to za wydarzenie i jak wygląda?

logo pokemon go community day wydarzenie

To ogólnoświatowe i comiesięczne wydarzenie graczy Pokémon GO. Podczas Community Day trenerzy Pokémon mają zwiększone szanse na złapanie wybranego Pokémona, jak i zdobycie ekskluzywnego ataku dla niego – wcześniej konieczna może być ewolucja. Oprócz tego mogą obowiązywać dodatkowe bonusy, jak podwójne XP lub zmniejszone dystanse do przebycia dla wyklucia się Pokémona z jajka.

Pokémon GO Community Day to również większe prawdopodobieństwo na znalezienie wersji Shiny wyróżnionego Pokémona. Podaje się, że szansa wynosi 1 na 25, choć nie uczyniono z tego reguły.

Ile trwa Pokémon GO Community Day?

Z zasady Pokémon GO Community Day nie trwa dłużej niż 3 godziny i tylko jednego dnia weekendu każdego miesiąca.

Wyjątkiem był okres kwiecień 2020 – marzec 2022. Czas wydłużono wtedy do 6 godzin, czego powodem była pandemia COVID-19.

A czym jest Community Day Classic?

Pokémon GO Community Day Classic to odrębne wydarzenie, zapowiedziane po raz pierwszy w styczniu 2022 roku. Jest niczym innym, jak tylko powrotem do starszych i oryginalnych Community Day, i odbywa się na tych samych warunkach co reszta.

Kiedy następny Pokémon GO Community Day i czego się spodziewać?

pokemon go community day sierpień zigzagoon
  • Wyróżniony Pokémon: Galariański Zigzagoon
  • Data: 13 sierpnia 2022 roku
  • Czas trwania: 11.00 – 14.00 czasu lokalnego
  • Wyjątkowy atak: Obstruct
  • Badanie specjalne: Field Notes: Galarian Zigzagoon
  • Bonusy:

– 3× Stardustu za złapanie.

– 2× Candy za załapanie Pokémona

– Incense aktywowane w trakcie wydarzenia będzie działać przez trzy godziny.

– Można dokonać jednej dodatkowej wymiany specjalnej podczas wydarzenia i do pięciu godzin po nim, czyli maksymalnie trzy wymiany na dzień

– 2× szansa dla trenerów na poziomie 31 i wyższym na otrzymanie XL Candy za złapanie Pokemona

– Lure Module aktywowane w trakcie wydarzenia będą działać przez trzy godziny.

– Zróbcie kilka zdjęć podczas wydarzenia Community Day, aby otrzymać niespodziankę!

– Wymiany dokonane podczas wydarzenia i do pięciu godzin po nim będą kosztowały o 50% mniej Stardustu.

  • Bonus dla grupy:

– Jeśli z pomocą jednego Lure Module złapiecie wystarczającą liczbę Pokémonów, to w pobliżu tego PokéStopu na dziko pojawi się Galariański Linoone!

  • Czterogwiazdkowy rajd Galariański Linoone

W sierpniowym Pokémon GO Community Day pojawi się Galariański Zigzagoon, Pokémon drobny szop. Będzie można natrafić na jego wersję Shiny. Aby nauczyć go Obstructu, trzeba najpierw wyewoluować go w Obstagoona. Wspomniany atak w bitwach trenerów ma 15 mocy, a w przypadku raidów 20 mocy.

Do badania specjalnego Field Notes: Galarian Zigzagoon można uzyskać dostęp po zakupie za 1 USD (lub równowartość w lokalnej walucie).

Spotkania z okazji Dnia Społeczności – gdzie?

Brak informacji o spotkaniach – póki co. Tekst zostanie zaktualizowany, jeśli się pojawią.

A kiedy Klasyczny Dzień Społeczności i co powróci?

Twórcy jeszcze nie podzielili się informacjami na temat sierpniowego Klasycznego Dnia Społeczności. Aktualizacja pojawi się w stosownym czasie.

Przygotuj się na Pokémon GO Community Day w sierpniu 2022 roku

Czas najwyższy złapać nowego Shiny. Wykonać parę zadań. Schwytać jak najwięcej Pokémonów. A w międzyczasie przejść się po okolicznych PokéStopach i uzupełnić swoje Poké Balle oraz zapasy Berries. Nie zapomnij także o wykorzystaniu swoich Lures, które pomogą Tobie i innym trenerom, zwłaszcza że będą trwać dłużej. Generalnie wyciśnij z tego czasu najwięcej jak się da (bo przy zwiększonym XP i otrzymywanym Stardust). I po prostu baw się dobrze na Pokémon GO Community Day w sierpniu 2022 roku!

źródło: Bulbapedia, Pokémon GO Live, The Silph Road