PGA 2020 oficjalnie odwołane. Targi odbędą się w przyszłym roku

Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził. PGA 2020 zostało właśnie przesunięte. Największe polskie targi gamingowe odbędą się dopiero w 2021 roku. Organizatorom pomimo wszelkich starań nie udało się dotrzymać aktualnego terminu imprezy.

Nowy termin Poznań Game Arena

Wstępnie tegoroczne targi miały się odbyć 20-22 listopada, czyli zaraz po premierze Xbox Series X oraz PlayStation 5. Event byłby świetną okazją na prezentację możliwości powyższych konsol oraz szansą na przetestowanie ich przez uczestników. Niestety tak się nie stanie. Od 17 października Poznań, jak i cały powiat poznański jest objęty czerwoną strefą, co jest jednoznaczne z zakazem organizacji wszelkiego rodzaju targów i konferencji.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby tegoroczna edycja PGA odbyła się w tradycyjnym kształcie. I do samego końca wierzyliśmy, że będzie nam dane spotkać się przy okazji corocznego święta gamingu i nowych technologii. Okres, jaki dzieli nas od przyszłorocznej edycji wydarzenia, obiecujemy jednak wykorzystać na przygotowanie jeszcze atrakcyjniejszej imprezy, która zrekompensuje nam wszystkim tegoroczną rozłąkę. Do zobaczenia w 2021 roku!
PGA logo
Zespół organizacyjny targów Poznań Game Arena

Jak mogliście przeczytać, targi odbędą się w 2021 roku, nie znamy jednak dokładnej daty.

W ubiegłorocznym wydarzeniu udział wzięło ponad 79 tysięcy osób. Przy obecnych obostrzeniach, na obszarze całych targów jednocześnie mogłoby się znaleźć… niecałe 1000 uczestników. Wykluczyłoby to międzynarodowy, huczny charakter imprezy. Sama rywalizacja pomiędzy graczami i ilość stoisk, również uległaby stosownemu obniżeniu.

Jeśli kupiliście już bilety i zastanawiacie się co dalej, to nie musicie się obawiać. Ważność biletów automatycznie została przedłużona na przyszły rok. Jeśli jednak nie macie pewności, czy nowy termin będzie Wam odpowiadać, istnieje możliwość zwrócenia biletów. Jednak spieszcie się, możecie to zrobić do końca października.

stoisko x-kom aorus

Wróćmy myślami na PGA 2019

Żeby jednak nie było tak smutno, przypomnijcie sobie wszystkie niezapomniane chwile z ubiegłorocznych targów. Sprawdźcie relację z Poznań Game Arena 2019. W niej m.in. prezentacja strefy free-to-play  z desktopami x-kom G4M3R, jedna z pierwszych zapowiedzi nadchodzącego Cyberpunk 2077 i wiele innych.

Poznań Game Arena 2021

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli celebrować święto gamingu i technologii bezpiecznie, w doborowym towarzystwie.