E3 2022 odwołane. Jak rysuje się przyszłość targów?

Jest to już oficjalny komunikat, który wcześniej podawały za pośrednictwem mediów społecznościowych osoby z branży. Mieli oni otrzymać mejle z informacją, że E3 2022 się nie odbędzie. Tym samym potwierdziły się plotki ze stycznia. Czy w przyszłości zobaczymy jeszcze E3? A jeśli tak, to w jakim wydaniu?

Targi E3 2022 zostały anulowane

Niestety. Zaplanowane targi E3 2022 miały odbyć się wyłącznie online, jak zresztą każda z takich imprez podczas pandemii COVID-19. Już wcześniej pojawiały się plotki, jakoby nawet to rozwiązanie zostało odrzucone. Pierwszym potwierdzeniem o anulowaniu targów zdaje się być wczorajszy tweet Willa Powersa, piarowca firmy Razer. Tłumaczy w nim, że nieszczęśliwą nowinę przekazano mejlem.

Następnie informację podłapał serwis IGN. Nie trzeba było długo czekać na oficjalne oświadczenie ESA (organizatora E3), które nie pozostawia żadnych złudzeń. E3 2022 rzeczywiście zostało anulowane. A jak tłumaczy stowarzyszenie, planuje się przeznaczyć wszystkie siły i zasoby na zorganizowanie E3 2023 już zarówno stacjonarnie, jak i online. W zupełnie nowym i interaktywnym formacie. W Los Angeles. Dalszych szczegółów póki co nie ujawniono.

Co mogło być powodem odwołania targów?

Oczywiście żadna z podanych za chwilę informacji nie jest nigdzie potwierdzona. Ale ludzie potrzebują wyjaśnienia. I dzieje się wedle powiedzenia: jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

e3 2022 odwołane anulowane

Czas pandemii wbrew pozorom przyniósł wiele dobrego branży. Ludzie przekonali się przede wszystkim, że swoją pracę równie efektywnie można wykonywać zdalnie. A brak stacjonarnego eventu E3 nie skreśla możliwości ogłaszania swoich projektów, bo można to zrobić na własnym wydarzeniu – i to bez wychodzenia z domu! Czego najlepszym przykładem będzie EA Play Live, bo wcześniej pokazy EA Play miały miejsce właśnie na E3. Rok temu zapowiedziano tam m.in. remake gry Dead Space.

Czas pokaże, co stanie się z kolejnym E3 2023. Uczestnictwo na miejscu daje ludziom dużo frajdy i trudno byłoby z tego zrezygnować całkowicie. Niewykluczone jednak, że coraz więcej firm będzie decydować się na ujawnianie swoich gier samodzielnie, bez wykupywania stoiska na którymkolwiek z eventów. Bo jak marka silna, to każdy o niej usłyszy, gdziekolwiek by o niej nie powiedziano.

A jeśli nie E3 2022, to co?

Pozostali wiedzą co, bo przy wieści o odwołaniu E3 2022 niedługo potem na Twitterze innego wydarzenia Summer Game Fest ukazało się zaproszenie. Event zaplanowany jest na czerwiec. Zeszłoroczne SGF 2021 do podzielenia się nowościami z graczami zaprosiło takie firmy, jak 2K, Blizzard, Capcom, PlayStation czy Xbox. W sumie były ich dziesiątki.

I może dzięki temu możemy chociaż trochę otrzeć łzy po anulowanym E3.

źródło: The Verge, Gearrice, Entertainment Software Association