Oppo Watch po raz pierwszy w Polsce. Specyfikacja i cena to jego zdecydowany plus

Płatności NFC, możliwość przeprowadzania rozmów głosowych, cała masa mierników i genialna bateria – to tylko niektóre z atutów, które ma przynieść za sobą pierwszy smartwatch Oppo. Entuzjaści akcesoriów wearables grzmią, że premierowy Oppo Watch po premierze w Polsce może okazać się hitem sprzedażowym również w kontekście ceny. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Smartwatch w stylu Oppo

Inteligentny zegarek spod szyldu Oppo to pierwsze urządzenie wearables od tego producenta. Co prawda, swoją światową premierę miał już jakiś czas temu, ale do polskiej dystrybucji ma ostatecznie trafić 31 sierpnia 2020.  Cena zegarka ma wynosić kolejno 999 i 1299 zł.

Oppo Watch smartwatch
źródło: Oppo

Klasa premium już na pierwszy rzut oka

Oppo Watch ma być również dostępny w dwóch rozmiarach: 41 mm i 46 mm oraz w kilku wersjach kolorystycznych. Na froncie smartwatacha znajduje się zakrzywiony po bokach wyświetlacz. Jest to naturalnie AMOLED z przekątną 1,6 cala i 301 ppi w opcji 41 mm, a w wariancie 46 mm – 1,91 cala i 326 ppi.

Zakrzywione ramki z obu stron sprawiają, że zegarek wygląda bardzo elegancko i pasuje do każdej stylizacji. Z kolei dzięki doskonałym parametrom wyświetlany obraz jest wyraźny i czytelny, również w słabych warunkach oświetleniowych. Jego jakość w kontekście ceny onieśmiela. W sieci pojawiły się głosy, że spokojnie można zestawić z flagowymi modelami dostępnymi na rynku.

Oppo Watch smartwatch
źródło: Oppo

Wisienką na torcie jest fakt, że tarcze w Oppo Watch można ustawić adekwatnie do nastroju, a nawet ubioru – jest to możliwe za pomocą dedykowanej aplikacji HeyTap Health, która dopasowuje wygląd wyświetlacza do naszego ubioru za pomocą… zdjęcia. Niesamowite, prawda?  

Wear OS by Google i moduł NFC 

Premierowy Oppo Watch będzie napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100 i system Wear OS by Google, z nakładką ColorOS Watch. I to jest powód, dla którego naprawdę wiele osób może po niego sięgnąć. Otrzymując wsparcie Google, zegarek oferuje dostęp m.in. do docenionego Asystenta Google. A w duecie ze wbudowanym modułem NFC umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą Google Pay. To po prostu musi być hit. Smartwatch jest kompatybilny z Androidem w wersji 6.0 lub nowszym (z wyłączeniem wersji Go) oraz z iPhone’ami z iOS 12.0 lub nowszym.

Oppo Watch smartwatch
źródło: Oppo

Funkcje smart&health

Płatności mobilne to dopiero początek, bo Oppo Watch zapewnia całe spectrum funkcji ułatwiających zarządzaniem zadań podczas codziennych obowiązków. Bez problemu powiadomi o wiadomościach, pozwoli wydać polecenia głosowe i szybko odpisać na wiadomość (po uprzednim sparowaniem ze smartfonem). Dodatkowo błyskawicznie wskaże pogodę dla wskazanej lokalizacji, znajdzie telefon, gdy nie masz go pod ręką oraz umożliwi wygodne sterowanie muzyką, np. podczas treningu.

Na tym jednak nie koniec. Jako miernik aktywności, Oppo Watch pozwoli także śledzić stan zdrowia i kondycję. Do dyspozycji jest tutaj 24-godzinne monitorowanie tętna, kontrola ćwiczeń, seria zajęć treningowych po 5 minut, wskazówki głosowe w trakcie treningu czy np. pomiar pokonanego dystansu na podstawie wbudowanego GPS. Zegarek pozwoli także na monitorowanie snu wraz z jego poszczególnymi fazami, a w konsekwencji umożliwi lepsze planowanie odpoczynku. Jego wodoodporność w wersji większej potwierdzono certyfikatem 5 ATM, a w mniejszej 3 ATM.

Oppo Watch smartwatch
źródło: Oppo

Bateria też niczego sobie

Oppo zapewnia, że większy zegarek ma żywotność baterii do 30 godzin w trybie inteligentnym i 21 dni w opcji oszczędzania energii, a dzięki zaimplementowanej w nim technologii szybkiego ładowania w 15 minut naładujemy go nawet do 46%. W przypadku mniejszego modelu bateria wytrzyma do 24 godzin w trybie inteligentnym i 14 dni w trybie oszczędzania energii, a w 15 minut podładujemy ją o kolejne 30 %.

Samodzielna łączność LTE?

Podczas światowej premiery Oppo Watch poinformowano, że zegarek będzie obsługiwał eSIM i zezwalał na wykonywanie połączeń. Pozwalałoby to na swobodne rozmowy, bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Jednak według internetowych doniesień, wersja dedykowana Polsce, póki co nie będzie miała takiej możliwości.

Oppo Watch, który pojawi się w polskich sklepach w najbliższy poniedziałek, ma mieć możliwość wykonywania połączeń wyłącznie w momencie, gdy znajduje się blisko sparowanego smartfona i dysponuje łącznością Wi-Fi. Wersja zegarka z eSIM ma być u nas wprowadzona w późniejszym terminie.

 

Źródło: Oppo