„Gwiezdne wojny” pierwszy raz w 4K i inne nowości na Disney Plus

O Disney Plus pisaliśmy już kilkukrotnie. Tym razem mamy dobre wieści dla wszystkich fanów starej trylogii „Star Wars”– będzie można je zobaczyć pierwszy raz w rozdzielczości Ultra HD i z dźwiękiem w technologii Dolby Atmos. Wiemy też, co pojawi się na platformie w grudniu.

Co przygotował dla nas Disney?

Wielkie W nie zwalnia. Po wyboistym starcie swojej platformy streamingowej, świetnym odbiorze flagowego serialu z uniwersum Star Wars, The Mandalorian, dostaliśmy nowe, napawające radością informacje.

disney plus star wars

Zacznijmy od wiadomości, która ucieszy przede wszystkim wszystkich fanów starej trylogii Gwiezdnych Wojen. Pojawiła się już zapowiadana przez Disneya dodatkowa opcja – pierwszy raz w historii będzie możliwość obejrzenia klasycznych trzech części Star Wars w rozdzielczości 4k i z HDR-em. A to nie wszystko, bo oprócz samej jakości obrazu (ostrego i wyraźnego jak nigdy), nasze uszy rozpieszczał będzie zaimplementowany w produkcjach dźwięk w technologii Dolby Atmos. System ten pozwala wytwarzać dodatkowe ścieżki dźwiękowe, pogłębiając dźwięk przestrzenny 5.1 oraz 7.1. Oczywiście, żeby wykorzystać to rozwiązanie, potrzebny nam jest odpowiedni sprzęt.

Dla fanów serii jest to niewątpliwie istotne wydarzenie. Mnie osobiście zastanawia fakt, jak będą prezentować się efekty CGI, zaimplementowane przez Lucaca w późniejszych edycjach oryginalnej trylogii, wyglądające średnio już nawet w dniu premiery odnowionych wersji.

Epizody I – III, a także nowsze filmy, jak Przebudzenie Mocy oraz Łotr Jeden, również dostępne są w wysokiej jakości. W przypadku tych drugich nie jest to jednak nowość, bo już od dłuższego czasu można nabyć je w Ultra HD na nośnikach Blu-ray.

Warty odnotowania jest fakt, że Disney udostępnia opisane funkcjonalności każdemu użytkownikowi, który wykupi abonament. Nie ma tu, jak w przypadku Netflixa, podziału na konta podstawowe i premium. To miłe rozwiązanie, zwłaszcza, że przy platformach udostępniających treści, takie jak filmy, seriale, gry czy muzyka, coraz częściej mamy do czynienia z różnymi progami i cenami abonamentów.

Garść nowości

W ciągu najbliższych tygodni pulę tytułów dostępnych na Disney+ zasili pokaźna ilość seriali oraz filmów. Pierwszy raz na platformie zobaczymy między innymi Coco, Glory Road, Garfielda, a także kolejne odcinki The Mandalorian czy The World According to Jeff Goldblum. W zestawieniu znalazł się również Thor Ragnarok, który zniknął jakiś czas temu z Netflixa. Pełną listę znajdziecie na oficjalnym Twitterze Disney+.

disney plus seriale

Od czasu naszej poprzedniej publikacji nie pojawiła się niestety żadna potwierdzona informacja zapowiadająca datę oficjalnej premiery Disney Plus w Polsce. Czekamy więc dalej cierpliwie, na możliwość oficjalnego korzystania z tej platformy VOD w naszym kraju.

Źródło: Disney Plus, twitter

Przeczytaj też: