Zdjęcia Oppo Watch 2 wyciekły na dzień przed premierą. Oficjalna prezentacja nowego smartwatcha Oppo

Tuż przed dzisiejsza premierą Oppo Watch 2 na rynku chińskim do sieci trafiły zdjęcia, które prezentują, jak wygląda nowe akcesorium wearables. Grafiki krążące w internecie potwierdzają, że w pakiecie z solidną specyfikacją i bogatym zapleczem funkcjonalności, niniejszy smartwatch ma szansę stać się hitem. Sprawdźmy, co już wiadomo na jego temat.

Zdjęcia nowego Oppo Watch 2

Grafiki z nowym zegarkiem od Oppo udostępnił na swoim Twitterze Evan Blass, znany w świecie technologicznym z tego typu posunięć. Dziennikarz i entuzjasta nowych technologii pokazał światu zegarek Oppo Watch 2, który ma mieć swoją oficjalną premierę na macierzystym rynku dopiero dzisiaj.

Co się okazało? Oppo Watch 2 wizualnie prawie wcale nie różni się od swojego poprzednika. Podobnie do pierwszej wersji zegarka, smartwatch będzie miał prostokątny kształt. Oprócz tego, otrzymał też dwa manualne przyciski po prawej stronie, zakrzywione szkło na wyświetlaczu i aż trzy opcje kolorystyczne — czarną, niebieską i pomarańczową.

Najważniejsze jednak, że zdjęcia jasno wskazują, iż nowy smartwatch Oppo będzie potrafił obsługiwać połączenia głosowe – miałoby to być możliwe dzięki wbudowanemu modułowi e-sim. Wszystko wskazuje także, że Oppo Watch 2 będzie pokazywał dane nawigacyjne – a to, według wielu, świadczy o zaimplementowanym w urządzeniu module GPS.

Specyfikacja i możliwości Oppo Watch 2

Jeśli do tych wszystkich, ujawnionych wczoraj informacji, dodamy przewidywaną specyfikację Oppo Watch 2, to otrzymamy zegarek, który może realnie zainteresować, a nawet zachwycić entuzjastów takich gadżetów.

O co chodzi? Mówi się, że smartwatch Oppo drugiej generacji to sprzęt, który otrzyma nowy system od Google, o którym pisałam w artykule:

oppo watch 2
fot. @evleaks / TT

Ponadto Oppo Watch 2 będzie zasilany przez Snapdragon Wear 4100 SoC. W sieci można też znaleźć informacje, że Snapdragon będzie współpracował z Apollo4s, co sugeruje, że Oppo Watch 2 może mieć znacznie poprawioną żywotność baterii.

Większość osób spekuluje też, że premierowy zegarek Oppo będzie mógł pochwalić się certyfikatem wodoodporności IPX5 i ponad 50 trybami sportowymi.

Co więcej, smartwatch będzie posiadał rozbudowane funkcjonalności dotyczące monitorowania tętna i organizmu w ogóle, w tym nowe opcje: aplikację Relax i funkcję wykrywania stresu.

Według doniesień, gadżet na nadgarstek od Oppo otrzymał także wbudowane moduły łączności bezprzewodowej, tj. Wi-Fi oraz Bluetooth. Ale to nie wszystko. Oppo Watch 2 dostanie prawdopodobnie także dwa razy więcej pamięci, niż jego poprzednik. Tym razem będzie to aż 16 GB.

Oficjalna premiera lada moment 

Światowa premiera nowego Oppo Watch 2 na jego rodzimym rynku ma odbyć się dzisiaj, tj. 27.07.2021. Po jej ogłoszeniu, z pewnością wrócimy do Was z aktualizacją informacji na ten temat.  

Chiński producent oficjalnie przedstawił swój drugi smartwatch – Oppo Watch 2. Co przynosi w praktyce na rodzimym rynku?

  • Wyświetlacz 3D AMOLED
  • Budowa i design zbliżony do Oppo Watch z 2020 roku
  • Dwa rozmiary: 42 mm i 46 mm
  • Ponad 100 tarcz wyświetlacza i funkcję AI Outfit 2.0. do ich generowania
  • Dwa procesory:  Qualcomm Snapdragon Wear 4100i Apollo4s
  • Dwa systemy operacyjne: ColorOS Watch oparty na systemie Android i RTOS
  • Baterię wytrzymującą 4 dni pracy, a po całkowitym przełączeniu się na system ROTS nawet do 16 dni
  • Najważniejsze funkcje:  tryby sportowe, monitorowanie tętna, śledzenie snu, śledzenie chrapania, monitorowanie poziomu tlenu we krwi i wiele innych
  • Oferta Oppo objęła trzy modele, z których dwa obsługują łączność LTE, a ich cena na rynku chińskim zaczyna się od 200 USD, czyli około 750 zł

Źródło: gadgets.ndtv.com, Twitter/ @evleaks / Gizmochina