Oppo Enco Free 2. Słuchawki, które przyciągają dobrą specyfikacją i korzystną ceną

Douszna konstrukcja True Wireless, aktywna redukcja szumów ANC i 30 godzin pracy na jednym ładowaniu – to tylko początek możliwości słuchawek Oppo Enco Free 2, które niebawem mają trafić do regularnej sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że oprócz imponującego potencjału dousznych pchełek, otrzymamy też niebywale korzystną propozycje cenową, dzięki czemu Enco Free 2 mają szansę stać się godną uwagi alternatywą do rozwiązań brylujących na rynku.

Oppo Enco Free 2: specyfikacja, budowa i funkcje, na które warto zwrócić uwagę 

Nowe Oppo Enco Free 2 to propozycja godna uwagi, z której już niebawem będą mogli skorzystać właściciele urządzeń z Android oraz iOS. Całkowicie bezprzewodowe słuchawki Oppo mają łączyć się z niniejszymi systemami za pośrednictwem wbudowanego modułu Bluetooth 5.2.

Premierowe słuchawki Oppo otrzymamy w etui o kształcie jajka z wejściem USB-C, które jednocześnie pełni rolę ładowarki. Oprócz tego, w zestawie znajdziemy także kabel do ładowania oraz pakiet niezbędnych broszur informacyjnych.

Jeśli idzie o design, na pierwszy rzut oka Oppo Enco Free 2 do złudzenia przypominają AirPods Pro od Apple – zarówno jeśli chodzi o sam wygląd wkładek dousznych, jak i dedykowanego im pudełeczka. Widać, że twórcy premierowych słuchawek Oppo mocno inspirowali się wspomnianym, kultowym już na chwilę obecną modelem.

Oppo Enco Free 2 specyfikacja cena
fot. channelnews.com.au

Z rzeczy konstrukcyjnych ważne jest to, że Oppo Enco Free 2 są całkowicie odporne na wodę i kurz w skali IP54. Dodatkowo ich konstrukcja zakończona jest silikonowymi końcówkami, przez co małe douszne pchełki perfekcyjnie dopasowują się do ucha i nie wypadają z niego, nawet podczas gwałtownych ruchów. Całkowita waga słuchawek True Wireless z etui ładującym wynosi natomiast 47,6 gramów.

Co ciekawe, w trosce o najwyższą jakość dźwięku same wkładki douszne zostały zaprojektowane we współpracy z duńskimi mistrzami Hi-Fi Dynaudio. Zaowocowało to przetwornikami dźwięku 10 mm, oferującymi pasmo przenoszenia dźwięku od 20 Hz do 20 000 Hz oraz wsparciem dla kodeków audio AAC i SBC. Słuchawki charakteryzują się także niską latencją, dzięki podwójnej technologii transmisji, którą docenią szczególnie gracze i fani multimediów.

Oppo Enco Free 2 mają zapewniać też ulepszony algorytm przeciwwiatrowy. Wszystko dzięki aż trzem mikrofonom, pomagającym w redukcji szumów podczas połączeń. Mówiąc wprost Oppo Enco Free 2 otrzymały trzyrdzeniowy układ redukcji szumów, który umożliwia zmniejszenie ich głębokości aż do 42 dB. 

Znajdziemy w nich też automatyczną funkcję korektora dźwięku oraz tzw. tryb przezroczysty, z którego można skorzystać, kiedy chcemy, aby słuchawki jednak w określonych momentach przepuszczały hałas z otoczenia.

Z opcji dodatkowych, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, Oppo Enco Free 2 przynoszą również automatyczne połączenie w momencie włączenia słuchawek (naturalnie muszą być wcześniej sparowane) i automatyczne wstrzymywanie muzyki po zdjęciu wkładek dousznych z ucha. Za ich pośrednictwem odbierzemy też połączenie bez konieczności brania smartfona w rękę. No i na koniec „wisienka na torcie”: Oppo Enco Free 2 mają działać również jako zdalna migawka dla sparowanego telefonu.

Oppo Enco Free 2 specyfikacja cena
fot. channelnews.com.au

Co daje aktywna redukcja szumów w słuchawkach ANC?

Skąd taki szum wokół redukcji szumów? Otóż Active Noise Control (ang.) to funkcja redukująca hałas z zewnątrz – w czasie rozmowy lub/i w trakcie słuchania muzyki. 

Mówiąc najprościej, aktywne ANC całkowicie odcina użytkownika słuchawek od dźwięków otoczenia, gwarantując tym samym obcowanie z najwyższej klasy przekazem dźwiękowym. Tłumienie odgłosów o różnym natężeniu i naturalizowanie hałasu z zewnątrz są więc jej głównymi zaletami. Właśnie tę funkcję otrzymały nowe Oppo Enco Free 2.

Bateria, która wytrzyma 30 godzin

Niepodważalnym atutem Oppo Enco Free 2 ma być także fakt, że wytrzymają aż do 30 godzin pracy na jednym ładowaniu całego zestawu. 

Konkretniej ujmując każda słuchawka douszna wytrzyma aż 4 godziny z włączonym trybem redukcji szumów. Jeśli z kolei tryb redukcji szumów będzie wyłączony, bezprzewodowe pchełki będą działać do 6,5 godziny każda. Wszystko dzięki zaimplementowanej w każdej z słuchawek baterii, mającej pojemność 41 mAh. W samym etui ładującym znajduje się z kolei bateria 480 mAh. 

Naładowanie całego zestawu do pełna – etui i wkładek dousznych – ma natomiast zajmować jednorazowo około 1,5 h.

fot. gsmarena.com

Cena i dostępność Oppo Enco Free 2

Obecnie słuchawki Oppo Enco Free 2 nie są dostępne w Polsce. W momencie, gdy będzie miało się to zmienić, z pewnością Was o tym poinformujemy. 

Ceny widoczne na zagranicznych portalach pozwalają jednak przypuszczać, że słuchawki od Oppo mogą być hitem sprzedaży. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę oferowaną przez nie jakość. W Chinach, na rodzimym rynku producenta, jest to 599 juanów, co w przeliczeniu daje około 360 zł.

Sięgnij też po pełną ofertę słuchawek dostępną w x-kom

Źródła: oppo.com, gsmarena.com, channelnews.com.au