Opera GX. Poznajcie pierwszą internetową przeglądarkę dla graczy

Tego jeszcze nie było. Opera pokazała nową wersję przeglądarki, która dedykowana jest… graczom. Poznajcie Opera GX, tworzącą nową przestrzeń, wypełnioną unikatowymi funkcjami, które skutecznie wspomagają korzystanie z gier i Internetu. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Nowe oblicze Opera GX – GX Design

Gamingowy charakter przeglądarki zauważalny jest już na pierwszy rzut oka. Dlaczego? Otóż, Opera GX jest wyposażona w charakterystyczny ciemny motyw z kolorowymi i natychmiast rzucającymi się w oczy elementami – trzeba przyznać, że jej interfejs perfekcyjnie wpisuje się w unikalny gamingowy design sprzętu i akcesoriów dla graczy. Co więcej, jej twórcy przygotowali również zestaw tapet, z których można skorzystać, wypełniając tło za skrótami.

GX Control – moc pod kontrolą

Bardzo przydatna funkcjonalność, która pozwala ustawić, ile pamięci RAM i procesora może wykorzystać przeglądarka podczas wykonywania konkretnych poleceń. Od teraz nie musicie jej zamykać, aby uzyskać lepsze efekty. Możecie sami precyzyjnie dopasować, kiedy i jak sprzęt ma wykorzystywać swój potencjał dla osiągania jak najlepszych wyników. Poziomy wykorzystania RAM i CPU możecie ustawić ręcznie, ale nie tylko. Macie również możliwość zdania się na predefiniowane, twarde założenia. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie Wam zależy.

control cx

Wszystko w jednym miejscu, czyli GX Corner

Ta opcja to nic innego jak ulepszona i nieco zmieniona „pod graczy” karta startowa przeglądarki. Znajdziecie tu najlepsze oferty cenowe odnośnie konkretnych tytułów, informacje o najnowszych premierach czy np. wiadomości z gamingowego podwórka. Innymi słowy, dosłownie wszystko, co może zainteresować każdego gracza, a do tego – aktualizowane na bieżąco i w końcu w jednym miejscu.

opera gx

GX Dźwięk imponuje

Wiadomo, że dobry dźwięk w grze to jedna z fundamentalnych podstaw najlepszych wrażeń. W Opera GX zadbano zatem również o niesamowite efekty dla ucha. Skomponowano je we współpracy z inżynierem dźwięku Rubenem Ronconem, znanym z tego, że niedawno otrzymał nominację do renomowanej nagrody BAFTA Games Awards za ścieżkę do gry Gris. Teraz macie możliwość włączania i wyłączana ich z poziomu ustawień przeglądarki. Genialne, prawda?

Integracja z Twitchem w Opera GX

Z Opera GX nie przegapicie żadnej transmisji na żywo – macie to jak w banku. Ikona Twitcha została tu umieszczona bezpośrednio na pasku bocznym, dzięki czemu jest lepiej zauważalna i zawsze pod Waszą ręką. Dostęp do kanałów, aktywności użytkowników i powiadomień o bieżących transmisjach macie więc jeszcze prostszy niż dotychczas.

twitch opera

Operę GX możecie pobrać z oficjalnej strony przeglądarki.

Źródło tekstu i grafik: Opera