Nowe słuchawki OnePlus Buds Z – wyciekły zdjęcia i specyfikacja

Konferencja OnePlusa w wirtualnym świecie już 14 października. Podczas niej zwiedzimy nie tylko muzeum OnePlusa i zobaczymy najnowszego OnePlusa 8T, ale też najprawdopodobniej dwa nowe modele bezprzewodowych słuchawek. Zobaczcie, czego możemy się spodziewać.

Słuchawki OnePlus Buds Z – będzie taniej

Do informacji na temat słuchawek prawdziwie bezprzewodowych OnePlus Buds Z dotarł leaker Ishan Agarwal i podał je za pośrednictwem 91mobiles. Według niego będą one tańszą wersją istniejących już słuchawek OnePlus Buds, chociaż nie znamy jeszcze ich dokładnej ceny.

Specyfikacja słuchawek

Chociaż słuchawki będą tańsze, to nie znaczy, że gorsze. Przede wszystkim według 91mobiles otrzymają one stopień ochrony IP55 w zakresie odporności na wodę i kurz, więc znacznie lepiej powinny znieść przeciwności losu. Słuchawki obsłużą łączność Bluetooth 5.0 i zaoferują dwa mikrofony.  

Przetworniki Buds Z będą mniejsze w stosunku do zwykłych Budsów – 10 mm zamiast 13,4 mm. Może to wynikać z innej budowy słuchawek, gdyż Buds Z prawdopodobnie będą dokanałowe z sylikonowymi końcówkami. O optymalizację dźwięku będzie dbać Dirac Audio Tuner i Dolby Atmos. Pojawi się też pasywna redukcja szumów.

Słuchawki OnePlus Buds Z

Niestety słuchawki najprawdopodobniej zaliczą regres pod względem wytrzymałości akumulatora. Na jednym ładowaniu będą działać przez 5 godzin i dodatkowe 15 godzin w etui ładującym. W pierwszych OnePlus Buds było to odpowiednio 7 i 23 godziny. Sytuację ratuje fakt, że Buds Z obsłużą szybkie ładowanie, które zapewni 3 godziny użytkowania po 10 minutach ładowania.

Odświeżony wygląd

OxygenUpdater zapewnił natomiast dostęp do zdjęć OnePlus Buds Z. Same słuchawki są podobne do OnePlus Buds – jednak Buds Z mają wspomniane sylikonowe końcówki. Być może dzięki nim słuchawki będą pewniej trzymać się w uszach.

Słuchawki rzekomo będą dostępne w trzech kolorach: białym, szarym oraz czarnym.

Otwarte pudełko OnePlus Buds Z

OnePlus Bullets Wireless Z Bass Edition – długa nazwa, krótszy czas pracy baterii

Prawdopodobnie dostaniemy także OnePlus Bullets Wireless Z Bass Edition. Niestety nie ma żadnych dostępnych zdjęć tych słuchawek, ale prawdopodobnie będą wyglądać i działać bardzo podobnie do istniejących OnePlus Bullets Wireless Z.

Jak sama nazwa skazuje – możemy założyć, że nowy model słuchawek zaproponuje mocne, basowe brzmienie. Na pokładzie znajdą się przetworniki 9,2 mm, łączność Bluetooth 5.0, obsługa szybkiego ładowania czy magnetyczne zaczepy, które ułatwiają używanie słuchawek.

Żywotność baterii w OnePlus bullets Wireless Z Bass Edition niestety będzie obniżona, ponieważ zagrają do 17 godzin między ładowaniem. Bullets Wireless Z dobijały nawet do 20 godzin.

Kluczowa zatem okaże się cena słuchawek i jakość dźwięku.

Kiedy premiera słuchawek OnePlus Buds Z?

Premiera słuchawek OnePlus Buds Z oraz OnePlus Bullets Wireless Z Bass Edition odbędzie się podczas premiery OnePlusa 8T – 14 października o 16:00. Urządzenia będą zaprezentowane w wirtualnym świecie, po którym można już spacerować.

Oto oficjalna zapowiedź nowych Budsów od OnePlusa:

 

Źródło: 91mobiles, xda-developers