Premiera OnePlus 8T potwierdzona. Ekran zachwyci, ale cena już mniej

Premiera OnePlus 8T właśnie została oficjalnie zapowiedziana. Producent zdradził także szczegóły dotyczące ekranu w swoim najnowszym flagowcu. To właśnie on ma być najmocniejszą kartą w talii OnePlusa, którą zamierza grać w tym roku. Cena za to najprawdopodobniej nie będzie asem w rękawie chińskiego producenta.

Kiedy premiera OnePlus 8T?

Premiera OnePlus 8T odbędzie się 14 października o 16:00 czasu polskiego. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na żywo na stronie internetowej producenta.

Nic nie wskazuje na to, żeby podczas tego wydarzenia zaprezentowano OnePlusa 8T Pro. Być może chiński producent odrobił lekcję z zeszłego roku, kiedy to OnePlus 7T Pro nie został zbyt ciepło przyjęty. Mimo że był świetnym smartfonem, to względem swojego pierwowzoru wprowadzał marginalne zmiany. Być może podobnie byłoby w tym przypadku.

Ekran w OnePlusie 8T to pewniak

Odświeżanie ekranu na najwyższym poziomie

Seria T od OnePlusa to ulepszone wersje flagowych smartfonów producenta. W tym roku OnePlus 8T będzie bardzo mocno nawiązywał do OnePlusa 8 i przewyższał go pod względem odświeżania ekranu. Ich rozmiary pozostaną bowiem takie same – 6,55″, ale wersja T zyska odświeżanie na poziomie 120 Hz, podczas gdy „zwykła” 8 oferuje 90 Hz. Do tej pory tak wysokie odświeżanie dostępne było tylko w OnePlusie 8 Pro.

Według Pete Lau, CEO One Plusa, ma to zagwarantować doskonałą płynność ekranu podczas przeglądania aplikacji czy grania w gry. I trudno mu nie uwierzyć – OnePlusy są z tego właśnie znane. Rzecz w tym, że OnePlus 8 nawet z odświeżaniem ekranu na poziomie 90 Hz gwarantuje świetną płynność działania. Dlatego Lau zdradził, czym jeszcze zaskoczy nas OnePlus 8T.

Ekran 120 Hz Fluid AMOLED

Ekran jasny jak słońce

Po raz pierwszy w historii OnePlus zastosuje elastyczny panel 2,5D. Dotychczas zastosowanie panelu 2,5D oznaczało, że to szkło pokrywające ekran będzie lekko zaokrąglone, a nie sam wyświetlacz.

Jednak według Lau taki panel ma zapewniać lepszą przepuszczalność światła, co pozwoli osiągnąć maksymalną jasność do poziomu 1100 nitów. Czytelność ekranu w ostrym słońcu powinna być zatem fenomenalna. Trudno jednak wyrokować, czy Lau mówiąc o panelu 2,5D, ma na  myśli krzywizny szkła czy też odrębną technologię?

Do tego wszystkiego OnePlus 8T, według zapewnień Lau, ma oferować najwyższą możliwą dokładność kolorów – w końcu to Fluid AMOLED. OnePlus skalibrował kolory w swoim najnowszym smartfonie w ten sam sposób, co w OnePlusie 8, osiągając praktycznie niezauważalną różnicę kolorów w skali JNCD na poziomie 0,3. W połączeniu z wysoką jasnością ekranu i rozdzielczością QHD+ jego jakość i szczegółowość może być oszałamiająca.

Co jeszcze wiemy o OnePlusie 8T?

Do tego z przodu pojawi się aparat do selfie o większej rozdzielczości (32 Mpix), a z tyłu znajdziemy dodatkowy aparat do pomiaru głębi. Będzie też obsługa szybkiego ładowania (65 W). Mówi się, że sercem nowego flagowca OnePlusa zostanie topowy Snapdragon 865+.

OnePlus 8T render

OnePlus 8T – jaka cena?

Tutaj zaczynają się schody. Chociaż producent jeszcze nie zdradził niczego na temat ceny OnePlusa 8T, to wielu spekulantów twierdzi, że może być on droższy od OnePlusa 8. Z jednej strony jest to zrozumiałe, bo oferuje jeszcze lepsze parametry. Jednak z drugiej strony OnePlus konsekwentnie odchodzi od swojej filozofii wypuszczania „flagship killerów”.

 Cenę OnePlusa 8T w wersji z 8 GB Ram i 128 GB pamięci wbudowanej przewiduje się na 799 Euro, natomiast wersja 12/256 GB może kosztować nawet 899 Euro. 

Przypomnijmy tylko, że OnePlus 7T podczas premiery kosztował 599 Euro, a 7T Pro – 759 Euro.

Jeśli podane ceny się sprawdzą, to OnePlus 8T będzie droższy niż jego pierwowzór i poprzednie flagowce serii. Dopiero rzetelne testy i porównania pokażą, czy będzie warto dopłacić do modelu z literką w nazwie.  

Źródło: Techradar