One Plus Band oficjalnie. Nadchodzi tania opaska z pulsoksymetrem

One Plus pokazał światu swoją pierwszą opaskę sportową. I choć w kuluarach mówiło się raczej o smartwatchu od tego producenta, to może okazać się, że to właśnie premiera smartbanda będzie noworocznym strzałem w dziesiątkę. Otóż oprócz funkcji, które znamy z podobnych urządzeń wearables, opaska od One Plus została wyceniona na zaledwie 130 zł, a przy tym otrzymała pulsoksymetr, co w dobie pandemii może przeważyć o jej sukcesie.

One Plus Band po raz pierwszy

Zgrabna konstrukcja i ekran AMOLED

Premierowy smartband One Plus może pochwalić się 1,1-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 126 x 294 px. Żywy wyświetlacz typu AMOLED przynosi jasne kolory i niesamowity kontrast, przez co komunikaty są zawsze czytelne – nawet przy słabym oświetleniu. Ponadto wygląd ekranu w nowym trackerze będzie można dostosować do bieżących potrzeb, np. ubioru. Jak? Wystarczy wybrać jedną z predefiniowanych ku temu tarcz. Jest ich tu aż 37.

Według specyfikacji producenta opaska One Plus jest odporna na wodę, pył i kurz – potwierdzono to certyfikatami 5ATM i IP68. Cała konstrukcja waży zaledwie 22,6 gram i daje możliwość błyskawicznego wymieniania pasków, które decyzją inżynierów One Plus w tym przypadku występują również w  opcjach dwukolorowych (do dokupienia).

źródło: oneplus.in

Bateria i kompatybilność

One Plus Band bez problemu sparujemy za pomocą Bluetooth 5.0 LTE z urządzeniami z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej. Jeśli chodzi o współpracę z iPhone’ami, póki co pozostaje ona w sferze planów. Smartband obsługuje łączność Bluetooth 5.0 LTE.

Niemniej, po połączeniu z właściwym telefonem, użytkownicy mogą korzystać z dedykowanej smartbandowi aplikacji OnePlus Health, która znacznie poszerza jego funkcjonalność, dając możliwość szczegółowej i przejrzystej analizy zebranych danych.

Co ważne, opaska otrzymała również sporą baterię. Pojemność akumulatora to tutaj aż 100 mAh, a to w praktyce zapewnia nawet do dwóch tygodni użytkowania, bez konieczności doładowania sprzętu.  Jeśli już jednak zajdzie potrzeba uzupełnienia energii, to One Plus Band będzie można ładować indukcyjnie, za pomocą dedykowanej do tego ładowarki, którą producent dołącza w zestawie.

źródło: oneplus.in

Opaska sportowa (i nie tylko)

Pierwsza opaska fitness spod szyldu One Plus posiada całodobowy czujnik tętna, zaawansowany monitor snu, żyroskop oraz 3-osiowy akcelerometr. Dodatkowo tracker, standardowo dla tego typu urządzeń, wskaże spalone kalorie oraz przebyte kroki.

OnePlus Band to z założenia opaska sportowa, wiec doskonale sprawdzi się również jako indywidualny trener i motywator do ćwiczeń. Obsługuje bowiem śledzenie aktywności w aż 12 predefiniowanych trybach. Dzięki temu zarejestrujemy m.in. bieganie w pomieszczeniach i na zewnątrz, spacery w pomieszczeniach i na zewnątrz, jazdę na rowerze stacjonarnie i na zewnątrz, trening eliptyczny, wioślarstwo, pływanie, jogę, badminton, krykiet itd. Po zakończonym treningu, skrupulatnie zebrane efekty ćwiczeń szczegółowo prześledzimy natomiast w aplikacji OnePlus Health.

Oprócz powyższego, warto również zwrócić uwagę na pozostałe funkcje One Plus Band. Mowa tutaj o obsłudze powiadomień, sterowaniu odtwarzaniem muzyki, funkcji Znajdź mój telefon, a także możliwości wyciszania lub odrzucania połączeń przychodzących.

źródło: oneplus.in

Smartband z przydatnymi funkcjami

Na pierwszy rzut oka, można stwierdzić, że nowe „dziecię” ze stajni One Plus nie za bardzo różni się od tych, do których przyzwyczaił nas obecny rynek wearables.

Niska cena i podobne funkcjonalności sprawiły, że od momentu premiery, OnePlus Band porównywany był do pozostałych opasek funkcjonujących na rynku. Powodem były takie same funkcje w podobniej cenie. Niemniej, debiutujący właśnie One Plus Band może pochwalić się dwoma dodatkami, których dotychczas za takie pieniądze nie uświadczyliśmy. Jakimi?

Opaska z pulsoksymetrem

Po pierwsze, tracker One Plus Band posiada pulsoksymetr, który stale mierzy nasycenie krwi tlenem, co jest kluczową daną na temat ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Mówiąc najprościej, mając na nadgarstku urządzenie z czujnikiem SpO2 otrzymujemy gwarancję, że gdy poziom tlenu w organizmie spadnie poniżej wymaganej normy, zostaniemy o tym natychmiastowo powiadomieni, przez co będziemy mieć możliwość, aby błyskawicznie zareagować. Kwestia ta jest o tyle istotna, że ostatnio medycy potwierdzili, iż niedotlenienie organizmu jest jednym z pierwszych objawów COVID-19.

Zalety i użyteczność pulsoksymetru w dobie pandemii opisałam szczegółowo w tekście: Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?, do którego Was odsyłam.

Tryb Zen Mode

Denerwuje Cię, że korzystanie z telefonu zajmuje Ci za dużo czasu? Od teraz się to zmieni. Otóż, jeśli postawimy na One Plus Band i posiadamy telefon tego samego producenta, będziemy mogli skorzystać z funkcji Zen Mode, której zadaniem jest powstrzymanie od sięgania po smartfon. Mając nową opaskę One Plus, limity czasu korzystania z telefonu oraz ich kontrolę przeprowadzimy z poziomu własnego nadgarstka.

źródło: oneplus.in

Dostępność i cena One Plus Band

One Plus Band został wyceniony w Indiach na 34 USD, co w przeliczeniu daje niespełna 130 zł. Póki co nie ma informacji na temat tego, kiedy produkt wejdzie na rynek europejski. To jednak, że wejdzie według internetowych przecieków jest raczej pewne. 

Jeśli zatem indyjska cena zostanie utrzymana na naszym rynku i opaska pojawi się w Polsce, to biorąc pod uwagę całokształt funkcjonalności i opcje doceniane w dobie pandemii, w opinii wielu ma szansę stać się hitem sprzedażowym 2021 roku.

W oczekiwaniu na premierę One Plus Band, polecam przeczytać:

Polecane produkty One Plus znajdziesz w x-kom:


źródła: oneplus.in, gizmochina.com, xda-developers.com