Oficjalnie usługi Google wrócą do najnowszych urządzeń Honor

Podobno nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tym razem poświęcenie przez Huawei sub-marki Honor zdecydowanie się opłaciło. Oznacza to, że urządzenia będą dostarczane z preinstalowanymi aplikacjami Google, takimi jak Google Play, Gmail, czy YouTube. Honor 50 będzie więc pierwszym urządzeniem firmy, który ponownie będzie posiadać usługi Google.

Skąd informacje o włączeniu usług Google w Honorze?

Honor Germany potwierdził informację na Twitterze (przez GizmoChina). Odpowiadając na pytanie w swoim tweecie o nadchodzącym telefonie Snapdragon 778, firma dała do zrozumienia, że ​​urządzenie będzie obsługiwać usługę Google. Dodatkowo potwierdziło się także, że telefon zachowa Magic UI na wierzchu z kilkoma nowymi funkcjami.

Jako nowa niezależna marka, Honor skupił się na przywróceniu współpracy z Qualcomm, Intel i wieloma innymi firmami technologicznymi. Google był jednym z największych brakujących elementów w arsenale firmy i wygląda na to, że nie będzie to już problemem.

google urodziny

Wcześniej Honor podlegał tym samym ograniczeniom, na które podlegała jego firma macierzysta Huawei, co oznaczało, że nie był w stanie wstępnie zainstalować Google Mobile Services na swoich smartfonach. Są to aplikacje takie jak Gmail, Sklep Google Play, YouTube, Mapy Google i cały szereg innych programów. Honor 50 byłby pierwszym telefonem firmy, który wypuści usługi Google od czasu nałożenia przez Stany Zjednoczone surowych sankcji na Huawei w maju 2019 roku. Rosnące straty i malejący rozwój biznesu smartfonów z powodu braku aplikacji Google zmusiły Huawei do sprzedaży Honor do konsorcjum chińskich firm.

Czy włączenie usług Google podbije sprzedaż Honor 50?

Z pewnością sam smartfon urzeknie specyfikacją, chociażby ze względu na prawdopodobne zastosowanie nowego procesora Snapdragon 778. Oprócz tego smartfon może zachwycić eleganckim wyglądem, potrójnym aparatem o bardzo dobrych parametrach oraz dużym ekranem OLED o genialnej częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz.

Więcej o Honor 50 przeczytasz w naszym artykule: Honor 50 zadebiutuje z chipsetem Snapdragon 778?

Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, czy firmie uda się wygrać wyścig z  innymi chińskimi producentami smartfonów, którzy od dawna prześcigają się pod względem wzrostu i zajmowania jak najwyższej pozycji na rynku. Niemniej jednak powrót usług Google to zdecydowanie przyjemna wiadomość dla marki i jej obserwujących.

Zobacz smartwatche Honor w x-kom