Od prostych dyskietek do nowoczesnych SSD. Zobacz, jak zmieniała się marka Verbatim

Oferta Verbatim to idealny duet tradycji i nowoczesności. Znana na całym świecie marka nie tylko konsekwentnie utwierdza swoją pozycję pioniera klasycznych nośników danych, ale także inwestuje w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania na różnych polach. Wszystko po to, aby sprostać wymaganiom współczesnego świata i nigdy nie pozostawać w tyle. Odkryj ofertę Verbatim i przekonaj się, co w 2023 roku ma do zaoferowania producent, który od dekad jest niedościgniony w temacie magazynowania danych.

Skromne początki technologicznego giganta. Historia Verbatim

Marka Verbatim i jej dzieje to opowieść o ciągłym dążeniu do doskonałości i innowacji. Aż trudno uwierzyć, że wszystko to zaczynało się dość niepozornie, bo gdy w 1969 roku firma wystartowała na rynku jako producent dyskietek 8-calowych, z całą pewnością nikt nie przypuszczał, że to właśnie ona będzie w przyszłości wyznaczała trendy w zakresie przechowywania danych na nośnikach. 

Dziś jest zupełnie inaczej. Obecnie Verbatim to znana i doceniana na całym świecie marka, która nieustannie przekracza granice możliwości technologicznych, dostarczając przy tym produkty, które nie raz i nie dwa definiowały przyszłość w branży gromadzenia i przechowywania danych. 

Pierwotnie jednak, założone w USA przedsiębiorstwo technologiczne funkcjonowało jako Information Terminals Corporation. Nazwa ta została zmieniona na Verbatim dopiero w 1978 roku. Natomiast prawdziwa rewolucja w jej historii rozpoczęła się po 1990 roku, kiedy ostatecznie stała się częścią Mitsubishi Chemical Corporation. To właśnie ta ostatnia współpraca otworzyła przed nią mnóstwo nowych możliwości – szczególnie pod względem dostępu do najnowszych technologii i osiągnięć w dziedzinie elektroniki. 

Kluczowe momenty? Każda firma ma takie. W przypadku Verbatim jednym tchem można wymienić m.in. wprowadzenie na rynek dysków CD-R i DVD, które w latach 90. zrewolucjonizowały sposób przechowywania danych, albo rok 2015, kiedy to właśnie firma Verbatim, jako pierwsza zaproponowała innowacyjne pamięci masowe M-Disc, zapewniające archiwizację danych na nawet 1000 lat! 

Co ciekawe, na 50. rocznicę swojej działalności przedsiębiorstwo technologiczne zaprezentowało dyski SSD Vi3000 M.2 PCIe NVMe i ładowarki GaN, oferujące szybkie i efektywne ładowanie wielu urządzeń jednocześnie. Czy można świętować jubileusze lepiej? 

verbatim oferta

Kalendarium najważniejszych wydarzeń w historii Verbatim

🔎 1974: produkcja pierwszej dyskietki 8-calowej

🔎 1981: produkcja na poziomie 1 miliona dyskietek miesięcznie

🔎 1991: produkcja 3,5-calowych dysków magnetooptycznych

🔎 1993: premiera dysków CD-ROM i CD-R oraz wprowadzenie technologii CD-R AZO i kart SRAM

🔎 1999: premiera dysku Verbatim Group DVD-RW

🔎 2000: premiera produktów CD-RW High Speed z technologią SERL

🔎 2001: rozpoczęcie produkcji dysków DVD+RW oraz premiera kart pamięci

🔎 2002: premiera produktów DVD+R i CD-RW Ultra Speed 24x, a także początek sprzedaży napędów USB

🔎 2004: premiera dysków DVD 16x i dwuwarstwowych DVD+R 8,5 GB

🔎 2005: premiera dysków CD-R 52x Lightscribe i dwuwarstwowych dysków DVD-R 8,5 GB oraz premiera dysków Blu-Ray BD-R/RE

🔎 2007: premiera zewnętrznego dysku twardego External HDD Business

🔎 2008: wprowadzenie dwuwarstwowych dysków Blu-ray (50 GB), SDHC i microSDHC, multimedialnych dysków twardych, macierzy RAID 2 TB i kolorowych dysków twardych

🔎 2010: premiera oświetlenia LED firmy Verbatim

🔎 2011: wprowadzenie panelu VELVE OLED Lighting 

🔎 2012: premiera dysków SSD

🔎 2013: wprowadzenie lamp LED VxRGB

🔎 2014: wprowadzenie włókien do drukowania 3D PLA & ABS

🔎 2015: współpraca z M-Disc, wprowadzenie pamięci masowych do archiwizowania z czasem eksploatacji przez 1000 lat

🔎 2021: wprowadzenie na rynek własnej marki gamingowej: SureFire.

verbatim oferta historia produkty

Verbatim – co oferuje w 2023 roku?

W dzisiejszych realiach marka Verbatim kontynuuje swoją misję innowacji, która obejmuje zarówno zaawansowane technologie SSD, jak i przydatne akcesoria. Wśród produktów oferowanych przez kultową już firmę z elektroniką użytkową można wymienić m.in. nagrywarki, które wyróżniają się wśród konkurencji niebywałą szybkością, lekkością i wytrzymałością.

Dużą popularnością cieszą się także dyski SDD spod szyldu Verbatim, które działają wyjątkowo wydajnie i cicho, a do tego podane są w trwałej formie. Jako idealny przykład można wymienić tu flagowy model Vebratim Vi 12000 Gen 5 PCIe NVMe M.2 Internal SSD, oferujący imponującą prędkość 12 GB/s, a przez to stanowiący znaczący krok naprzód w wydajności i szybkości transferowania oraz przechowywania danych.

W portfolio technologicznej marki znalazło się miejsce także dla przenośnych zewnętrznych dysków twardych HDD, które perfekcyjnie nadają się do backupu i bezpiecznego przetrzymywania dużych ilości danych. A do tego są w pełni mobilne i nad wyraz trwałe, dlatego można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. 

Oprócz powyższego, w ofercie Verbatim można się spodziewać także mniejszych, ale doskonałej jakości pendrive’ów, do których zaliczają się modele o zróżnicowanej pojemności i wydajności. 

Na dodatkową uwagę zasługują także karty pamięci SD, które w dzisiejszych czasach są niezbędne w wielu urządzeniach cyfrowych, od aparatów fotograficznych po smartfony.

Co ciekawe, w ostatnich latach firma odważnie weszła także na rynek gamingowy z zupełnie nową jakością – marką SureFire – wypuszczając sprzęt gamingowy dla graczy korzystających z komputerów i konsoli. Wśród jej propozycji znalazły się m.in. klawiatury mechaniczne oraz myszki gamingowe. 

verbatim oferta historia produkty

Perfekcyjny duet technologii i jakości

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto postawić na produkty Verbatim, to odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak. 

Powód? Marka Verbatim z ponad 50-letnią historią, jest poważanym liderem w swojej dziedzinie, a jej długa i obfitująca w sukcesy droga przez świat technologii i  doświadczenie na rynku elektronicznym to z kolei pewnik wysokiej jakości i niezawodności. Tym bardziej, że firma stosuje rygorystyczne standardy kontroli jakości, co zapewnia długotrwałą wydajność i bezpieczeństwo danych. Co więcej, mark Verbatim  wykazuje też wysoką świadomość ekologiczną – dąży do tworzenia bardziej zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska produktów. 

Verbatim to produkty do domu, ale i do biura czy firmy. Firma nieustannie inwestuje w badania i rozwój, aby dostarczać urządzenia odpowiadające na najnowsze potrzeby rynku. Gwarantuje także dostęp do różnorodnej oferty i szerokiej gamy produktów, które odpowiadają potrzebom użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. 

Dużym atutem jest także fakt, że Verbatim to marka globalna, a więc można mieć pewność, że jej produkty są łatwo dostępne na całym świecie. To natomiast daje gwarancję prostego dostępu do ewentualnego wsparcia i serwisu.

Źródła tekstu:
  • https://www.verbatim.net.pl/
  • https://www.verbatim.net.pl/pl/article/history-of-verbatim/
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Verbatim
  • https://www.businesswire.com/news/home/20230829067196/en/IFA-2023-Verbatim-Unveils-Latest-Innovations
  • https://www.storagenewsletter.com/2023/08/30/ifa-2023-verbatim-showcases-vi12000-gen-5-pcie-nvme-m-2-internal-ssd-and-storage-products/