NVIDIA Studio – z myślą o artystach

Platforma NVIDIA Studio to projekt, który dzięki połączeniu możliwości sprzętowych oraz programowych ułatwia pracę branży kreatywnej. Wyższa wydajność, nowe możliwości i oszczędność czasu pomagają tworzyć jeszcze piękniejsze dzieła.

Czym jest NVIDIA Studio?

Gamingowe laptopy, niezwykle lekkie ultrabooki, czy zwyczajne notebooki – to coraz częstszy wybór osób, które kupują komputery. Laptopy coraz bardziej zbliżają się do desktopów pod względem możliwości – a NVIDIA Studio przybliża je jeszcze bardziej.

 

Dzięki połączeniu możliwości wydajnych kart graficznych oraz innowacyjnym rozwiązaniom programowym, NVIDIA ułatwia pracę wszystkim, którzy na komputerach działają kreatywnie. Fotografom, montażystom, streamerom czy projektantom. W wielu programach, takich jak Adobe Photoshop, Premier, Vegas Pro czy Blender, komputery z naklejką NVIDIA Studio osiągają kilku lub nawet kilkudziesięciokrotnie wyższą wydajność, która przekłada się na przykład na szybsze renderowanie scen 3D.

laptop i monitor nvidia studio

Przewaga RTX

Jeżeli zajmujesz się obróbką wideo, to dzięki specjalnym pakietom SDK Studio przyśpieszysz swoją codzienną pracę. Renderowanie, edycja i przetwarzanie wideo nawet w rozdzielczości 8K odbywa się zdecydowanie szybciej.

Jeżeli zajmujesz się obróbką zdjęć, to AI CUDA-X™ będzie Twoim wybawieniem. Dzięki niej możliwe jest zautomatyzowanie powtarzających się zadań takich jak skalowanie zdjęć, oznaczanie twarzy czy dopasowywanie kolorów. Wykorzystaj sztuczną inteligencję i wykorzystaj zaoszczędzony czas na tworzenie wyjątkowych rzeczy.

Dla osób, które na co dzień zajmują się renderowaniem scen 3D np. w Blender Cycles, istotnym udogodnieniem jest wsparcie dla silnika NVIDIA OptiX. Pierwszego na świecie interaktywnego silnika do obsługi technologii ray tracingu. Dzięki wykorzystaniu kart GeForce RTX oraz Quadro RTX do obsługi RT, wszelkie prace z nim związane odbywa się nawet dwukrotnie szybciej niż dotychczas.

sprzęt nvidia studio

Wydajność kosztem mobilności – nie z NVIDIA Studio

Projekt NVIDIA Studio zrzesza wszystkich producentów notebooków. Aby Ci mogli włączyć swoje laptopy do programu Studio, muszą spełnić kilka warunków. Laptopy NVIDIA Studio powinny posiadać:

  • Kartę graficzną GeForce RTX, TITAN RTX lub Quadro RTX
  • Procesor – minimum 6-rdzeniowy i 12-wątkowy Intel Core i7 9. generacji
  • Minimum 16 GB RAM oraz 512 GB dysk SSD

I są to wymagania jak najbardziej uzasadnione. Najnowsze karty graficzne pozwalają korzystać z takich dobrodziejstw, jak chociażby ray tracing, który pozwala na generowanie realistycznego oświetlenia. Z kolei duża ilość pamięci RAM oraz szybkie dyski SSD pozwolą na komfortową pracę na dużych plikach – takich jak zdjęcia czy filmy w rozdzielczości 4K.

laptopy nvidia studio

Nowość nie tylko dla wybranych

Nie oznacza to jednak, że aby korzystać z udogodnień sterowników NVIDIA Studio należy zaopatrzyć się w nowego laptopa. W ogóle niepotrzebny jest laptop. Dla tych, którzy nie potrzebują mobilności są desktopy.

Co więcej – wspomniane wcześniej sterowniki STUDIO są zgodne również z innymi GPU – konsumenckimi układami GTX serii 16 (Turing) oraz GTX serii 10 (Pascal). Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zainstalować to oprogramowanie na swoim aktualnym komputerze i korzystać z dobrodziejstw platformy Studio.

Należy przy tym pamiętać, że certyfikat STUDIO mogą otrzymać jedynie komputery z układami GeForce RTX oraz Quadro RTX. To dlatego, że do ukazania pełni swoich możliwości, sterowniki STUDIO wykorzystują rdzenie RT oraz Tensor.