Nowość od Lenovo z dwoma ekranami. Innowacja w biznesie

Marka Lenovo rozpoczęła rok, wypuszczając nową serię laptopów biznesowych wyposażonymi w dwa ekrany. Jeśli chcesz usprawnić swoją pracę i poszukujesz wydajnego urządzenia, które sprosta Twoim oczekiwaniom, zerknij na ThinkBook Plus. Zobacz, jakie jeszcze usprawnienia oferuje 13,3” calowy laptop.

Lenovo na targach CES 2021

Targi CES powoli dobiegają końca. Podczas prezentacji poznaliśmy zaprezentowane przez Lenovo okulary inteligentne, nowe laptopy gamingowe serii Legion, ale także nową generację ThinkBook Plus z dwoma ekranami. Na tym ostatnim dzisiaj się skupimy, ponieważ trafił on już do naszej oferty. Z przedstawionych podczas konferencji badań wynika, że praca przy wielu zadaniach jednocześnie jest często nieefektywna. Przez złe rozwiązania stosowane w laptopach pracownik traci dziennie średnio 2,1 godziny dziennie na ponowną koncentrację na wyznaczonych celach. Chiński producent postanowił stawić czoła pracy wielozadaniowej i dokonać pewnych usprawnień z wykorzystaniem inteligentnych rozwiązań.

Laptop Lenovo ThinkBook Plus. Wielozadaniowy sprzęt do pracy

Mówiąc Lenovo, na pierwszą myśl przychodzą od razu niezawodne, wysokiej jakości laptopy, z jakich to chińskie przedsiębiorstwo słynie. Tym razem na rynku zadebiutowały modele ThinkBook Plus z podwójnym wyświetlaczem, które mogą usprawnić lub wręcz zrewolucjonizować świat biznesu. Rozdzielczość matrycy wynosi 13,3-cala, jest ona dodatkowo pokryta matową powłoką antyrefleksyjną. Panel to nic innego, jak ceniony IPS, którego cechuje wyrazisty, dobrze nasycony obraz. Gdy laptop jest zamknięty, do dyspozycji pozostaje 10,8-calowy wyświetlacz, na którym można robić szkice, notatki czy przeglądać dokumenty.

Lenovo ThinkBook Plus wygląd

Wydajność

Sercem procesora w zależności od konfiguracji jest procesor Intel Core i5 lub i7 10 generacji wraz z integrowaną grafiką UHD. Rdzenie pamięci RAM to natomiast Intel Optane i tu również w zależności od wymagań można spodziewać się 8 lub 16 GB. Na uznanie zasługuje bateria, której żywotność na jednym ładowaniu wynosi nawet 10 godzin. Oznacza to, że podczas podróży nie będziesz musiał zaklepywać miejsca z dostępem do gniazdka elektrycznego. Jeśli jednak okaże się, że energii nie wystarczy do punktu docelowego, technologia Rapid Charge uzupełni baterię do 80 % w ciągu 1 godziny. Laptop został pokryty specjalną mieszanką indu i cyny w celu zapobiegnięcia korozji oraz optymalizacji odbioru sygnału Wi-Fi.


Funkcjonalność

Podczas projektowania tego modelu, inżynierowie mieli jeden cel. Stworzyć produkt, który będzie na tyle innowacyjny, że usprawni pracę lub naukę i będzie dzielnie spełniał swoje funkcje przez długie lata. Umówmy się, większość z nas nie wyłącza swoich laptopów, tylko zamyka „klapkę”, jednocześnie usypiając swoje urządzenie. W momencie otworzenia pokrywy ThinkBook Plus wybudzi się w zaledwie pół sekundy, a po sekundzie możesz już pisać kolejne wypracowanie w Wordzie lub przeglądać YouTube. Natomiast przy pomocy zintegrowanej funkcji Amazon Alexa, możesz dodać prostymi poleceniami głosowymi nowe pozycje do listy zadań lub sprawdzić informacje o nadchodzących spotkaniach.

Lenovo ThinkBook Plus wyświetlacz

Górny ekran jest w pełni dotykowy i może wyświetlać najważniejsze powiadomienia o spotkaniach lub nawet maile. Dodatkowo umożliwia czytanie e-booków oraz przeglądanie dokumentów i dodawanie odpowiednich adnotacji. Jeśli potrzebujesz wykonać bardziej precyzyjne ruchy, to do zestawu otrzymujesz cyfrowe pióro, którym zrobisz odręczne notatki lub szkice. W późniejszym etapie, gdy później otworzysz laptopa, możesz swoje projekty zamienić na wykresy czy nawet ilustracje. Po skończonej pracy pióro przymocujesz magnetycznie po obu stronach obudowy.

Telekonferencje

Projektanci zdawali sobie sprawę, że jeśli ma to być sprzęt wykorzystywany w biznesie, to dużą częścią pracy są rozmowy wideo. Telekonferencje odbywają się już nie tylko w firmach, ale także podczas zdalnego nauczania w szkołach. Laptop został więc bogato doposażony w podzespoły wznoszące na wyżyny poziom wirtualnych spotkań. Głośniki Harman Kardon z technologią Dolby Audio zapewnią doskonałą jakość słyszanego dźwięku. Natomiast mikrofony z certyfikatem Skype sprawią, że będziesz dobrze słyszalny nawet w momencie, gdy Twój sąsiad będzie przeprowadzał intensywny remont w swoim mieszkaniu.


Dodatkowo połączenia można nawiązywać i kończyć z wykorzystaniem klawiszy szybkiego dostępu umieszczonych na klawiaturze. Warto wspomnieć o technologii Wi-Fi 6, która jest gwarancją szybkiego połączenia internetowego w salach konferencyjnych Twojej firmy lub domowych pokojach. Świetnie poradzi sobie ona podczas podróży np. na lotnisku lub w pociągu.

Lenovo ThinkBook Plus pióro

Bezpieczeństwo

Nie należy zapominać o bezpieczeństwie, w końcu na laptopie przechowujemy wiele poufnych danych, które ocierają się nawet o miano Top Secret. Nikt by nie chciał, aby wpadły one w niepowołane ręce. Aby takim sytuacjom zapobiec, na boku obudowy został umieszczony włącznik ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. Dane użytkownika szyfruje niezawodny moduł dTPM, natomiast o hasła dba Windows Hello.

No dobra, ale czasem może zdarzyć się tak, że sami przeprowadzimy sabotaż na naszym urządzeniu, wylewając np. filiżankę herbaty. Nawet w takich okolicznościach możemy czuć się bezpieczni, ponieważ liczne testy potwierdziły, że ThinkBook Plus jest odporny m.in. na zalanie nawet 60 cm3 gorącej wody. Ciekawostką jest także metoda wykonania zawiasów, do których produkcji zostały wykorzystane proszki metali o wysokiej temperaturze topnienia. Taki zabieg pozwoli uzyskać nawet do 25 000 cykli otwierania i zamykania.

Sprawdź ofertę laptopów Lenovo ThinkBook Plus