Nowe funkcje i rozwiązania w OLED-ach Philipsa

Podczas konferencji prasowej przed hybrydowymi targami IFA 2020 firma TP Vision nie tylko pochwaliła się rosnącą sprzedażą, lecz także zdradziła, co zrobi, aby utrzymać trend wzrostowy i uczynić swoje telewizory OLED jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Jakich udoskonaleń możemy się spodziewać w OLED-ach Philipsa?

W planach są następujące działania:

  • wprowadzenie nowych soundbarów zintegrowanych z telewizorami z serii 935,
  • nowy, bardziej atrakcyjny pilot zdalnego sterowania,
  • nowe opcje kontroli odwzorowania ruchu,
  • nowatorski system zapobiegania wypaleniom ekranu.

Soundbary Bowers & Wilkins w telewizorach Philips OLED+

Kluczem do sukcesu ma być nowa, flagowa seria telewizorów OLED+ wyposażona w przeprojektowane soundbary firmy Bowers & Wilkins. Nowe grajbelki klasy 3.1.2 mają nie tylko więcej przetworników czy obfitszy bas, lecz także obsługują Dolby Atmos. Można tez do nich podłączyć zewnętrzny subwoofer (chociaż tylko przewodowo).

budowa soundbaru bowers & wilkins będącego elementem wyposażenia telewizorów philips z serii oled+

Odmieniony pilot

Nowinką, która ucieszy estetów jest zaprojektowany całkowicie od nowa pilot zdalnego sterowania. Choć zarzucono koncepcję dodatkowej klawiatury alfanumerycznej na spodzie pilota, obudowa nabrała innego, bardziej nowoczesnego kształtu, a klawiatura zyskała podświetlenie.

Dwa nowe tryby upłynniania ruchu

menu z dostępnymi nowymi trybami upłynniania ruchu dla telewizorów philips oled

Z kolei zwolennicy większej kontroli nad upłynnianiem ruchu z radością powitają nowe tryby: Pure Cinema oraz Film (ang. Movie). Tryb Pure Cinema (którego polskie tłumaczenie nie jest jeszcze znane) zastępuje stary tryb Film i jest to tylko zmiana nazwy. W trybie Pure Cinema nie ma żadnego upłynniania ruchu, natomiast w nowym trybie Film upłynnianie jest małe, ale bez tzw. zjawiska opery mydlanej.

Nowa technologia zapobiegania wypaleniom

działanie technologii zapobiegającej wypalaniu ekranu

Najbardziej interesującą nowinką jest nowy układ zapobiegania wypaleniom ekranu w telewizorach OLED. Oferowany tylko we flagowej serii 935, opiera się na analizie aż 32400 stref pod kątem wykrycia nieruchomych elementów obrazu (np. logotypów stacji telewizyjnych). Po wykryciu stałych elementów ich jasność jest zmniejszana, aby ograniczyć ryzyko wypalenia się ekranu w tych miejscach. Danny Tack, główny inżynier Philipsa, twierdzi, że dzięki temu rozwiązaniu ryzyko wypalenia udało się zmniejszyć aż o 95%.

Jak widać, nowe OLED-y Philipsa zapowiadają się bardzo ciekawie.